11 Kasım 2017, Cumartesi 18:12:52

Tatlıbal, Çarkçı'yı kürsüye çağırdı ve...

Hava-İş Sendikası 28. Olağan Genel Kurulu'nun ilk günü yaşanan kısa süreli tartışmalara rağmen güzel görüntülerle sona erdi.
  • Sendikadan çıksak, İskender kaptanın kuracağı sendikaya üye olsak ne olur ? Ya da ileride böyle bişey mümkün olabilir mi ? Yeni kurulacak sendikanın kendisini yönetime kabul ettirmesi falan felan olayı da var tabi sanırım. Bilgisi olan aydınlatsın lütfen. Maaşa zam daha gelmedi, ama aidata zam dakikasına cepte.
  • Çok güzel hareketler bunlar
  • Mevcut yönetim sistemi, delege yapısı, akıl dışı icraatleri, şirket yanlısı tutumları, siyasi partiye sırtını dayaması ile bu sendika artık uçucuların değildir. Bizleri temsil yetkisi almadan sendika başkanı olan Tatlıbal’da gözümüzde başkan değildir. Bu takdirde en doğru iş, üzülerek de olsa bu sendikadan ayrılmak ve onlara aidatlarımızı yedirmemektir. Bunun zamanı da gelmiştir. “ Size uğurlar olsun, Ayrılıyor yolumuz.”
  • Meğer THY yönetim bunları geçenlerde arkanızda uçuş işletme bile yok diye isteklerini geri çevirmiş bunu da salonda açıkladılar. Şimdi devran döner.. Kimin neyi savunduğunu ayan beyan gördük bu dönem. Topluca istifa ediyoruz. nokta.

Hava-İş Sendikası 28. Olağan Genel Kurulu'nun ilk günü yaşanan kısa süreli tartışmalara rağmen güzel görüntülerle sona erdi.

Hava-İş Sendikası mevcut Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal, birleştirici bir konuşma yaparak sendika yönetimine aday olan Zeytindalı Hareketi'nin başındaki İskender Çarkçı'yı kürsüye çağırdı. 

Karşılıklı sıcak mesajların ve birliktelik sözlerinin verildiği konuşmada Ali Kemal Tatlıbal, İskender Çarkçı'nın elini tutarak delegeleri selamladı.

Zaman zaman gerginleşen genel kurulun sonunda dostluk mesajları verildi. Tatlıbal, tüm sendika üyelerini birlikte hareket etmeye davet etti.

Yaşanan bu gelişme üzerine genel kurul salonundaki delegeler ayağa kalkarak iki başkan adayını da alkışladı.

Hava-İş delegeleri yarın sabah saat 09:00'da sandığa giderek yeni yönetimini belirleyecek.

©AirportHaber.comTatlıbal, Çarkçı'yı kürsüye çağırdı ve...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (41)

Şu an ki ~ 8 ay önce
Sendikadan çıksak, İskender kaptanın kuracağı sendikaya üye olsak ne olur ? Ya da ileride böyle bişey mümkün olabilir mi ? Yeni kurulacak sendikanın kendisini yönetime kabul ettirmesi falan felan olayı da var tabi sanırım. Bilgisi olan aydınlatsın lütfen. Maaşa zam daha gelmedi, ama aidata zam dakikasına cepte.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
no subject ~ 8 ay önce
Sendikadan cikip, yeni sendikaya uye olursan hicbir sey degismez. Yeni sendikanin ise kendini yonetime kabul ettirme gibi bir zorunlulugu da yok. Total sirket calisanlarinin yarisi + 1 kadar kisi e-devlet uzerinden sendikaya uye olunca otomatikman temsil yetkisi ve TIS yetkisi alir.
Senaryo ~ 8 ay önce
Çok güzel hareketler bunlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bu sendika Uçucuların değildir artık ~ 8 ay önce
Mevcut yönetim sistemi, delege yapısı, akıl dışı icraatleri, şirket yanlısı tutumları, siyasi partiye sırtını dayaması ile bu sendika artık uçucuların değildir. Bizleri temsil yetkisi almadan sendika başkanı olan Tatlıbal’da gözümüzde başkan değildir. Bu takdirde en doğru iş, üzülerek de olsa bu sendikadan ayrılmak ve onlara aidatlarımızı yedirmemektir. Bunun zamanı da gelmiştir. “ Size uğurlar olsun, Ayrılıyor yolumuz.”

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vay be ~ 8 ay önce
Meğer THY yönetim bunları geçenlerde arkanızda uçuş işletme bile yok diye isteklerini geri çevirmiş bunu da salonda açıkladılar. Şimdi devran döner.. Kimin neyi savunduğunu ayan beyan gördük bu dönem. Topluca istifa ediyoruz. nokta.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000