30 Mayıs 2017, Salı 12:55:00

TATCA'dan stajyer açıklaması

Türkiye hava trafik kontrolörleri derneği (TATCA) Stajyer hava trafik kontrolörü ile ilgili iddiaların gerçeği yansıtmadığını duyurdu.
  • Tüm meslek grupları buna pilotluk, atc,teknisyenlik hatta doktorluk bile bir ustanın yanında zaman içinde oturuyor. bir bakın çevrenize okulu bitirdim herşeyi mükemmel yapıyorum diyen yeni işe başlayan biri varmı. Eğitimi meslekte yıllarını vermiş ve profesyonel olan kişilerden aldığımız sürece bu sancılı süreç daha az olur Asıl konsantre olmamız gereken yer ucuz ve torpilli olduğu için eğitmen ve hoca değil eğitimleri konusunda profesyonel olan kişilerin vermesidir.
  • Çarşamba'da iki uçağa yönlediremeyip RA aldıran, Adana da meydan üzerinde pas geçen Pegasus'u 3000 feet irtifada tutup kalkışa devam eden atlasa 2000 feet verip sonra Atlas pilotunun 2000 yerine 4000 feeti read back yapmasına kayıtsız kalıp iki uçağı Birden contact İncirlik Yaklaşma diyen stajyer arkadaş!!!! Eğitiminiz bu kadar!!! Bu arada iki uçağı 100 feet kala alıp birine North, birine south baş vererek ayıranda aylık 3500 e çalışan Askeri hava trafik kontorolörü!!!
  • O kapasitedeki kontrolörler elzem oldu artık
  • Tatcanın neye ve kime hizmet ederek bu açıklamayı yaptığını cok merak ediyoruz..Bunlarla uğraşacağına özlük haklarıyla ilgili çalışma yapsın bunlar başka makamların işleri olayın muhattabı tatca değil son derece yanlış olmuş.Ayrıca bu stajyerlerin yeni rate almış kişilerce çalıştırıldıkları herkes tarafından bilinen bir durum .. ortada bir yanlış var kabul etmek lazım...

Türkiye hava trafik kontrolörleri derneği (TATCA) Stajyer hava trafik kontrolörü ile ilgili iddiaların gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

Stajyer hava trafik kontrolörlerinin yeterince iyi eğitim almadıkları ve bu durumun da tehlikelere davetiye çıkardığı iddialarına karşı bir açıklama yayınlayan TATCA, 'asla kabul etmiyoruz' dedi.

TATCA açıklaması:

29 Mayıs 2017 tarihinde bazı haber portallarında çıkan ve hava trafik kontrol birimlerini karalama amaçlı haberler tamamen asılsız ve haddini aşan suçlamalarla doludur. Hızlandırılmış kurs sistemi, özellikle İstanbul’da yaşanan personel sıkıntısını gidermek amacıyla devreye alınmıştır. Geçmişte DHMİ bünyesinde örnekleri bulunan bu sistem, 8 aylık bir süreçte deneyimli hava trafik kontrolörü eğitmenler tarafından başarıyla tamamlanmıştır. Temel eğitim süreçlerini başarıyla tamamlayan hava trafik kontrolörü adayları, mesleğimize yıllarca emek vermiş işbaşı eğitim verme yeterliliğine sahip meslektaşlarımızın gözetimlerinde eğitimlerine uluslar arası ve ulusal mevzuat çerçevesinde devam etmektedirler.      
             
İstanbul Atatürk Havalimanı’nda emniyet, düzen ve verimlilik prensiplerinden taviz vermeden yürütülmekte olan hava trafik yönetim operasyonunda, stajyer hava trafik kontrolörü arkadaşlarımız asla yalnız bırakılmamakta ve yakından takip edilmektedirler. İşbaşı eğitiminden sorumlu hava trafik kontrolörleri tarafından büyük bir titizlikle yürütülmekte olan bu süreç halen devam etmektedir ve İstanbul Terminal Sahası’nda yaşanan hava hadiseleri sayısında geçtiğimiz yıllara kıyasla düşüş sağlanmıştır. Kariyerlerinin başında olan ve mesleki gelişim süreçlerine büyük bir hevesle devam eden arkadaşlarımızın bu gibi haberlere konu edilmesini uygun bulmuyoruz.

Avrupa’nın en yoğun havalimanlarından biri olan İstanbul Atatürk Havalimanı’nda görev yapan meslektaşlarımızı, mesleğimizi ve kurumumuzu karalama çabalarına fırsat verilmemesi gerektiğini; inşası devam etmekte İstanbul Üçüncü Havalimanı’na ilişkin büyük bir özveriyle yürütülen çalışmaları baltalama denemelerini asla kabul etmediğimizi kamuoyu ile paylaşırız.


Saygılarımızla.

TATCA YÖNETİM KURULU
 

TATCA'dan stajyer açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

Sabır ~ 1 yıl önce
Tüm meslek grupları buna pilotluk, atc,teknisyenlik hatta doktorluk bile bir ustanın yanında zaman içinde oturuyor. bir bakın çevrenize okulu bitirdim herşeyi mükemmel yapıyorum diyen yeni işe başlayan biri varmı. Eğitimi meslekte yıllarını vermiş ve profesyonel olan kişilerden aldığımız sürece bu sancılı süreç daha az olur Asıl konsantre olmamız gereken yer ucuz ve torpilli olduğu için eğitmen ve hoca değil eğitimleri konusunda profesyonel olan kişilerin vermesidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A.D. Bilen bilir ~ 1 yıl önce
Çarşamba'da iki uçağa yönlediremeyip RA aldıran, Adana da meydan üzerinde pas geçen Pegasus'u 3000 feet irtifada tutup kalkışa devam eden atlasa 2000 feet verip sonra Atlas pilotunun 2000 yerine 4000 feeti read back yapmasına kayıtsız kalıp iki uçağı Birden contact İncirlik Yaklaşma diyen stajyer arkadaş!!!! Eğitiminiz bu kadar!!! Bu arada iki uçağı 100 feet kala alıp birine North, birine south baş vererek ayıranda aylık 3500 e çalışan Askeri hava trafik kontorolörü!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dubai dekilerden isteriz ~ 1 yıl önce
O kapasitedeki kontrolörler elzem oldu artık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsimsiz ~ 1 yıl önce
Tatcanın neye ve kime hizmet ederek bu açıklamayı yaptığını cok merak ediyoruz..Bunlarla uğraşacağına özlük haklarıyla ilgili çalışma yapsın bunlar başka makamların işleri olayın muhattabı tatca değil son derece yanlış olmuş.Ayrıca bu stajyerlerin yeni rate almış kişilerce çalıştırıldıkları herkes tarafından bilinen bir durum .. ortada bir yanlış var kabul etmek lazım...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000