24 Mayıs 2013, Cuma 10:30:33

TASSA'DAN '31 MAYIS' AÇIKLAMASI

Havayolları Kabin Memurları Derneği (TASSA) grev süreci nedeniyle 31 Mayıs Dünya Kabin Memurları Günü kutlamasının bu yıl da ertelendiğini açıkladı.
  • Yav bilader, üzülecek, sıkılacak, utanacak birşey yapmadınız...Alt tarafı(!) grevi kırdınız...Şimdi eğlenme zamanı, yapın gecenizi, vur patlasın, çal oynasın eğlenin..Nasıl olsa Hamdi grevi bitirdi ve gündemden düşürdü..İşler normale döndü..Ama isterseniz, 31 Mayıs'ı Dünya grev kırıcılar günü olarak ilan edin...Hazır üyelerinizden iyi aidatlar toplarken 5 yıldızlı otelde son kez yapın gecenizi...Çünkü TK'daki kabin memurları işten atılıp taşerona verilince ayda 1000 TL'ye çalışacak KM'lardan toplayacağınız aidatlarla önümüzdeki DKM Gününü ancak düğün salonunda yaparsınız...Koskoca derneğin ne hale geldiğini ve meslektaşlarına nasıl sahip çıkamadığını düşünür 31 Mayıs 2014'de kuru pasta-limonata ile kutlama gerçekleştirirsiniz. SON SÖZ: Korkunun Ecele Faydası Yoktur.
  • Haklisin arkadasim kimsenin kimseye kin duyma hakki yok grev olayi yuzunden duymamalidir da. Insanlar sadece kulaktan dolma bilgilerle birbirine camur atmamalidir ayni zamanda. Bir de insanin dedigi ile yaptigi da birbirini tutsa iyi olur. Tassaya gelince... Yorum bulamiyorum.
  • Arkadaşlar isteyen gider istemeyen gitmez. İsteyen üye olur,istemeyen olmaz. Kimse kimseyi zorla bir yerde tutabilir mi? Herkes kuş kadar özgür! Birbirinizden alıp veremediğiniz nedir sizin?!!!
  • Arkadasim senin once camur attigin sahislardan ozur dilemen lazim. Bilmeden atip tutmak kolay tabi. Senin ne gorev yaptigini bilmiyorum ama eger onlari bu kadar onemsiyorsan soruyorum sana : Onlar icin ne yaptin? Butun bir sene orada direndiler. Insanlar sirket tarafindan mimlenecem diye gidip selam bile vermediler. Hal hatir sormadilar. Onlar bizim grev hakkimiz icin islerinden oldular. Eger thy calisaniysan su an gorevde misin grevde mi? Bizim grev hakkimizin bedelini onlar odedi. Ve o insanlar haklarini helal etmiyorlar. Lafa gelince konusan cok is eyleme gelince kimse yok...

TASSA'dan yapılan açıklamada:

Değerli Üyelerimiz ve Sevgili Meslektaşlarımız;

Üyelerimizin çok büyük bir bölümünü ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin grev aşamasına gelmesi ve tarafların uzlaşamaması sonucu yaşanan sıkıntılı süreç nedeniyle 2013 yılı "31 Mayıs Dünya Kabin Memurları Günü Kutlaması" ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Uçuş emniyeti ve işyeri huzurunun yeniden sağlanması amacıyla sürecin en kısa sürede uzlaşma ile sonuçlanması umudumuzu yineleyerek saygılarımızı sunuyoruz.

TASSA YÖNETİM KURULU

TASSA'DAN '31 MAYIS' AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

KUTLAYIN GAAARİ ~ 5 yıl önce
Yav bilader, üzülecek, sıkılacak, utanacak birşey yapmadınız...Alt tarafı(!) grevi kırdınız...Şimdi eğlenme zamanı, yapın gecenizi, vur patlasın, çal oynasın eğlenin..Nasıl olsa Hamdi grevi bitirdi ve gündemden düşürdü..İşler normale döndü..Ama isterseniz, 31 Mayıs'ı Dünya grev kırıcılar günü olarak ilan edin...Hazır üyelerinizden iyi aidatlar toplarken 5 yıldızlı otelde son kez yapın gecenizi...Çünkü TK'daki kabin memurları işten atılıp taşerona verilince ayda 1000 TL'ye çalışacak KM'lardan toplayacağınız aidatlarla önümüzdeki DKM Gününü ancak düğün salonunda yaparsınız...Koskoca derneğin ne hale geldiğini ve meslektaşlarına nasıl sahip çıkamadığını düşünür 31 Mayıs 2014'de kuru pasta-limonata ile kutlama gerçekleştirirsiniz. SON SÖZ: Korkunun Ecele Faydası Yoktur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bu ne kin e cvp ~ 5 yıl önce
Haklisin arkadasim kimsenin kimseye kin duyma hakki yok grev olayi yuzunden duymamalidir da. Insanlar sadece kulaktan dolma bilgilerle birbirine camur atmamalidir ayni zamanda. Bir de insanin dedigi ile yaptigi da birbirini tutsa iyi olur. Tassaya gelince... Yorum bulamiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bu ne kin? ~ 5 yıl önce
Arkadaşlar isteyen gider istemeyen gitmez. İsteyen üye olur,istemeyen olmaz. Kimse kimseyi zorla bir yerde tutabilir mi? Herkes kuş kadar özgür! Birbirinizden alıp veremediğiniz nedir sizin?!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YOK ARTIK A CVP ~ 5 yıl önce
Arkadasim senin once camur attigin sahislardan ozur dilemen lazim. Bilmeden atip tutmak kolay tabi. Senin ne gorev yaptigini bilmiyorum ama eger onlari bu kadar onemsiyorsan soruyorum sana : Onlar icin ne yaptin? Butun bir sene orada direndiler. Insanlar sirket tarafindan mimlenecem diye gidip selam bile vermediler. Hal hatir sormadilar. Onlar bizim grev hakkimiz icin islerinden oldular. Eger thy calisaniysan su an gorevde misin grevde mi? Bizim grev hakkimizin bedelini onlar odedi. Ve o insanlar haklarini helal etmiyorlar. Lafa gelince konusan cok is eyleme gelince kimse yok...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000