19 Kasım 2014, Çarşamba 12:54:23

TASSA YETKİLİLERİ TBMM'Yİ ZİYARET ETTİ

Hava Yolları Kabin Memurları Derneği (TASSA) yetkilileri, kabin memurlarının havalimanlarında kurulan sandıklarda oy kullanabilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.
  • Emeklılık yaklaşınca reklam yapmak lazım ki teknesi yürüsün
  • Yerden 10 km yüksekte basınç ve radyasyon altında, TK haricinde sendikasız, haftasonu bayram ikramiye vs. ödemesinden yoksun çalışan, her nedense akla zarar bir biçimde borçlar kanunua tabi olan insanlar varken zarar ziyan işlerle ugraşılması sadece bizim gibi az gelişkin, çok popülist ülkelerde olacak şeylerdir. Maksat dostlar alışverişte görsün başka bişey değil. Her kuşu öptünüz bi leylek kaldı. Yazık
  • günaydın SEÇİM SANDIKLARI ASLINDA TÜM KURUMLARDA OLACAK İŞ YERLERİNDE SANDIKLAR OLACAK HATTA ÇALIŞMA ZAMANI OLACAK HERKES OYUNU KULLANIP EN AZINDAN SEÇİM SANDIK HIRSIZLIĞI ÖNLENMİŞ OLUR. EN AZINDAN ADALET YERİNİ BULUR. BU BENİM KİŞİSEL DÜŞÜNCEM. GERÇEKTEN GÜZEL BİR UYGULAMA BUNU TÜM TÜRKİYEYE DAĞITMAMIZ LAZIM. HERKES İŞ YERİNDE ESNAF KENDİ İŞYERİNDE OY KULLANIRSA HIRSIZLIK OLAYLARI OLMAZ. BENCE ÇOK GÜZEL UYGULAMA. HERKESİ İYİ İŞLER SEVGİ VE SAYGILARIMLA,
  • Milletvekiline sigorta satmaya mı gitmiş arkadaşlar?

Hava Yolları Kabin Memurları Derneği (TASSA) yetkilileri, yoğun mesaileri nedeniyle oy kullanamayan kabin memurlarının havalimanlarında kurulan sandıklarda oy kullanma hakkı elde edebilmesi için TBMM'de bir dizi ziyarette bulundu.

TASSA, sosyal medya üzerinden de #oykullanmakistiyorum  hashtagini kullanarak konuyla alakalı bir kampanya başlattı.

TASSA'dan konuya ilişkin olarak şu açıklama yapıldı:

"2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonrası meslektaşlarımızdan gelen istekler doğrultusunda ortaya attığımız ve Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) yazılı başvurusunu yaptığımız oy kullanma talebimizi bu kez TBMM’de dile getirdik.

27 Nisan 2014’te YSK’ya yaptığımız havalimanlarında kurulan sandıklarda oy kullanabilme hakkı konusundaki yazılı başvurumuza aldığımız yanıtta özetle mevzuatın isteğimize izin vermediği, ancak gerekli yasal düzenleme yapılırsa havalimanlarında oy kullanabileceğimiz belirtilmekteydi.

TASSA Yönetim Kurulu olarak konu ile ilgili teklifimizi hazırlayarak yasal düzenleme talebimizi TBMM’ye iletme kararı aldık.
Parti gruplarından randevu talebimize aldığımız olumlu yanıtlar sonucu 11.11.2014 günü sırası ile partilerinde seçimler ve seçim kanunları konusunda yetkilendirilmiş olan CHP Sinop Milletvekili Engin Altay ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Doğan Kubat ve MHP Erzurum Milletvekili Oktay Öztürk'e hazırladığımız dilekçelerimizi ilettik.

Demokrasilerde tek bir oyun bile kutsal olduğu düşüncesini bizlerle paylaşan Sn Milletvekillerimiz, talebimizin haklılığı ve önemine dikkat çekerek en kısa sürede yasal bir düzenleme yapılması konusunda yardımcı olacaklarını belirttiler ve tüm meslektaşlarımıza selamlarını iletmemizi istediler.

Gerekli zaman ve ortamlarda sizlerin de desteğini arkamıza alarak talebimizin takipçisi olacağız.

Huzurlu uçuşlar dileriz.

TASSA Havayolları Kabin Memurları Derneği"

TASSA YETKİLİLERİ TBMM'Yİ ZİYARET ETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Emeklılık yaklaşınca reklam yapmak lazım ki teknesi yürüsün

Yanıtla

Kalan karakter 1000
saçmalamaca ~ 4 yıl önce
Yerden 10 km yüksekte basınç ve radyasyon altında, TK haricinde sendikasız, haftasonu bayram ikramiye vs. ödemesinden yoksun çalışan, her nedense akla zarar bir biçimde borçlar kanunua tabi olan insanlar varken zarar ziyan işlerle ugraşılması sadece bizim gibi az gelişkin, çok popülist ülkelerde olacak şeylerdir. Maksat dostlar alışverişte görsün başka bişey değil. Her kuşu öptünüz bi leylek kaldı. Yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
elif ~ 4 yıl önce
günaydın SEÇİM SANDIKLARI ASLINDA TÜM KURUMLARDA OLACAK İŞ YERLERİNDE SANDIKLAR OLACAK HATTA ÇALIŞMA ZAMANI OLACAK HERKES OYUNU KULLANIP EN AZINDAN SEÇİM SANDIK HIRSIZLIĞI ÖNLENMİŞ OLUR. EN AZINDAN ADALET YERİNİ BULUR. BU BENİM KİŞİSEL DÜŞÜNCEM. GERÇEKTEN GÜZEL BİR UYGULAMA BUNU TÜM TÜRKİYEYE DAĞITMAMIZ LAZIM. HERKES İŞ YERİNDE ESNAF KENDİ İŞYERİNDE OY KULLANIRSA HIRSIZLIK OLAYLARI OLMAZ. BENCE ÇOK GÜZEL UYGULAMA. HERKESİ İYİ İŞLER SEVGİ VE SAYGILARIMLA,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Milletvekiline sigorta satmaya mı gitmiş arkadaşlar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000