04 Mayıs 2010, Salı 13:54:30

TASSA, HUKUKİ SÜRECİ BAŞLATIYOR...

Kabin memurlarını cinsel obje olarak gösteren televizyon reklamlarına TASSA’nın tepkisi sert oldu. Kabin Memurları Derneği TASSA reklamların durdurulması için RTÜK’e başvurdu.
  • TASSA'nın web sitesi var,sms sistemi var,dergisi var,facebookta gurubu var...Eğer bir KM kendi hakları için neler yapıldığını yada bir üye aidatının nereye gittiğini buralardan okumuyor, takip etmiyor, araştırmıyor, İLGİLENMİYORSA bu TASSA'nın değil kişinin kendi suçudur. TASSA mesleği temsil eder, imajını korur, prestijini yükseltir. Türkiye bu reklamı sindirecek hatta sempatiyle yaklaşacak bir ülke değildir. Kültürel yapısı,namus yargısı bunu kaldırmaz!Bizim böyle bir algımız ya da algıya açık kanalımız yok!TASSA meslektaşlarını korumak adına bunu yapmıştır.Okul yaptırıyorsa bu ülkeye, geleceğe yatırım yapmıştır.Çocuklar havacılığı tanısın, hostes değil kabin memuru demeyi öğrensin diye...Özel havayollarına da açılmasının nedeni adalett
  • Sevgili Arkadaşlar bu olayı bu kadar yakından takip ediyor olsaydınız son hazırlanan SHT 06A-50 Taslağında bu konu ile alakalı derneğin talep etmiş olduğu maddenin taslak içerisine alındığından da haberiniz olurdu.Lütfen eleştirmek yerine eğer bu meslekte iseniz mesleğiniz ile alakalı düzenleme ve taslak yenilemelerini takip etmeniz gerekmektedir.Derneğin bu reklam konudaki tepkisi meslek etiğine aykırı çok aşağılayıcı bir reklam dizinini durdurmaya yöneliktir. Sertifika ve üniforma sahibi her kabin memuru bu meslek ve üniformasına saygı gösterilmesini de sonuna kadar hakeder. Kalan saçma yorumları yapan arkadaşların K/M olmadığını düşündüğümden kendilerini küçük dünyaları ile başbaşa bırakıyorum.
  • derneğiniz gördüğüm kadarıyla 1965 te kurulmuş. bahsettiğiniz 2km aynı odada kalma olayı (benim bilebildiğim kadarıyla) en azından 1995 den beri yaşanan bir gerçek, peki bu problemi çözebilmeyi 15 yıldır neden başaramadınız? hadi şimdi sizde kafanızı yorup bu ve benzeri kabin memuru problemlerini çözmeyi neden başaramadığınızı anlatın bizlere. çözüm üretemiyorsanız, eleştirileri kabul edeceksiniz, kimse ahkam kesmiyor. lüzumsuz konularla uğraşıldığını söylüyoruz sadece, ana işinizi yani; üyelerinizin mesleki, iktisadi, hukuki ve sosyal menfaatlerini korumak ve geliştirme amacınızı gerçekleştirip çalışma, konaklama, dinlenme şartlarını iyileştirmekle uğraşın diyoruz. boş işlerle, mahkemelerle uğraşmayın diyoruz, anlaştık sanırım???
  • arkadasım sen kımsın.cesaretın varsa ismini acıkla sapık herif.ayrıca airporthaber editörüne sesleniyorum.bu yorumu neden yayınlarsınız.amacınız tartısma yaratmakmı

İşte TASSA tarafından yapılan konuya ilişkin o açıklama:

Değerli Kabin Memuru Arkadaşlarımız ve Üyelerimiz,
 
Yaklaşık bir aydır görsel medya ve internet üzerinde devam eden “Axe Jet” reklamları için derneğimizin yapmış olduğu tespit başvurusu sonuçlanmış ve bilirkişi raporu elimize ulaşmıştır. RTÜK Başkanlığı ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu Başkanlığı’na şikayet dilekçelerimiz halihazırda gönderilmiştir. Konu ile ilgili olarak söz konusu reklamın yayınından sorumlu Unilever Holding’e yayınların kaldırılması yönünde gerekli ihtarname de noter aracılığı ile gönderilmiştir. Cumhuriyet Savcılığı’na yapılacak şikayet dilekçesi başvurumuz 05.05.2010 (yarın) tarihinde iletilmiş olacaktır.
 
Hukuki sürecin işleyişine göre gelişme ve sonuçlar hakkında tarafınıza yapılacak olan bilgilendirmelerimiz devam edecektir.
 
Saygılarımızla,
 
Emniyetli ve güler yüzlü uçuşlar dileriz.
 
TASSA YÖNETİM KURULU

İşte tepkilere neden olan o reklam:

TASSA, HUKUKİ SÜRECİ BAŞLATIYOR...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

Misafir ~ 8 yıl önce
TASSA'nın web sitesi var,sms sistemi var,dergisi var,facebookta gurubu var...Eğer bir KM kendi hakları için neler yapıldığını yada bir üye aidatının nereye gittiğini buralardan okumuyor, takip etmiyor, araştırmıyor, İLGİLENMİYORSA bu TASSA'nın değil kişinin kendi suçudur. TASSA mesleği temsil eder, imajını korur, prestijini yükseltir. Türkiye bu reklamı sindirecek hatta sempatiyle yaklaşacak bir ülke değildir. Kültürel yapısı,namus yargısı bunu kaldırmaz!Bizim böyle bir algımız ya da algıya açık kanalımız yok!TASSA meslektaşlarını korumak adına bunu yapmıştır.Okul yaptırıyorsa bu ülkeye, geleceğe yatırım yapmıştır.Çocuklar havacılığı tanısın, hostes değil kabin memuru demeyi öğrensin diye...Özel havayollarına da açılmasının nedeni adalett

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sevgili Arkadaşlar bu olayı bu kadar yakından takip ediyor olsaydınız son hazırlanan SHT 06A-50 Taslağında bu konu ile alakalı derneğin talep etmiş olduğu maddenin taslak içerisine alındığından da haberiniz olurdu.Lütfen eleştirmek yerine eğer bu meslekte iseniz mesleğiniz ile alakalı düzenleme ve taslak yenilemelerini takip etmeniz gerekmektedir.Derneğin bu reklam konudaki tepkisi meslek etiğine aykırı çok aşağılayıcı bir reklam dizinini durdurmaya yöneliktir. Sertifika ve üniforma sahibi her kabin memuru bu meslek ve üniformasına saygı gösterilmesini de sonuna kadar hakeder. Kalan saçma yorumları yapan arkadaşların K/M olmadığını düşündüğümden kendilerini küçük dünyaları ile başbaşa bırakıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
derneğiniz gördüğüm kadarıyla 1965 te kurulmuş. bahsettiğiniz 2km aynı odada kalma olayı (benim bilebildiğim kadarıyla) en azından 1995 den beri yaşanan bir gerçek, peki bu problemi çözebilmeyi 15 yıldır neden başaramadınız? hadi şimdi sizde kafanızı yorup bu ve benzeri kabin memuru problemlerini çözmeyi neden başaramadığınızı anlatın bizlere. çözüm üretemiyorsanız, eleştirileri kabul edeceksiniz, kimse ahkam kesmiyor. lüzumsuz konularla uğraşıldığını söylüyoruz sadece, ana işinizi yani; üyelerinizin mesleki, iktisadi, hukuki ve sosyal menfaatlerini korumak ve geliştirme amacınızı gerçekleştirip çalışma, konaklama, dinlenme şartlarını iyileştirmekle uğraşın diyoruz. boş işlerle, mahkemelerle uğraşmayın diyoruz, anlaştık sanırım???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
arkadasım sen kımsın.cesaretın varsa ismini acıkla sapık herif.ayrıca airporthaber editörüne sesleniyorum.bu yorumu neden yayınlarsınız.amacınız tartısma yaratmakmı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000