10 Kasım 2015, Salı 13:41:54

TAROM İstanbul'a uçacak

Romanyalı havayolu şirketi Tarom Havayolları Yaş-İstanbul seferlerine başlıyor.
  • Türkçesi Yaş'tır. Haberde ve yazımında hiçbir hata yok. Hatta bravo Airporthabere. Tarih ve kültürümüzde de öyledir. Bir şehrin adı o ülkenin geçmişinde, tarihinde neyse odur. Örneğin, her ne kadar dış haberlerden olduğu gibi alıp medyamız Moldova dese de, o ülkenin adı Moldavya'dır. Bir zamanlar da Usame Bin Ladin'i Osama Ben Laden yapmışlardı.( Karlofça, Galiçya, Baserabya, Eflak, Boğdan, Pomeranya, Silezya, Prut bataklıkları, Baltacı - Katerina? Ortaokul II Sosyal Bilgiler hani? hatırladınız? :) ). Şimdi Köstence mi diyeceğiz, Konstanta mı? Bükreş mi diyeceğiz Bucuresti mi, Timeşvar mı diyeceğiz Timişoara mı? Hepsinin Osmanlı tarihinde adı var, dilimize de mal olmuş zaten. Iasi de bize bir şey ifade etmez, Yaş'tır onun adı. Arnavutluk'taki Dıraç ( Durres ), İşkodra ( Shkoder ), Yunanistan'daki Selanik ( Thessalonikh ), Dedeağaç ( Dimetoka ), Gümülcine ( Aleksandrupolis ), Bugaristan'daki Filibe ( Plovdiv ), Şumnu ( Shumen )gibi..
  • Keşke Sibiu'dan uçsaydı.
  • THY nin artik kucuk govdeli ucaklarla, Balkanlardan Avrupa ya hatlar koymasi gerekmektedir, Romanyada, Polonyadan yeni hatlar ile, Tirana dan Roma, Viyana ve Frankfurt a gunluk sefer, Makedonya, Kosova dan ise benzer hatlar konulabilir, Codeharing ile TK adi altinda yaparsiniz Balkanlarin uzun mesafeleri acilan kapisi Istanbul olur, yada Air Balkans diye THY istiraki bir havayolu kurulabilir, lutfen bu pazari kaybetmeyelim
  • Tarom uçağı kaç yaş?

Romanyalı havayolu şirketi Tarom Havayolları Yaş-İstanbul seferlerine başlama kararı aldı.

Haftada 2 kez karşılıklı uçacak olan Tarom, seferlerini Boeing 737-300 tipi uçaklarla gerçekleştirecek. Şirket, seferlerini yerel saatle Yaş'tan 20:50'de, İstanbul'dan ise 23:15'te yapacak.

Hatırlanacağı gibi bir dönem Romanyalı şirket Tarom'un THY tarafından alınacağı iddia edilmişti.

TAROM İstanbul'a uçacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Yaş ~ 3 yıl önce
Türkçesi Yaş'tır. Haberde ve yazımında hiçbir hata yok. Hatta bravo Airporthabere. Tarih ve kültürümüzde de öyledir. Bir şehrin adı o ülkenin geçmişinde, tarihinde neyse odur. Örneğin, her ne kadar dış haberlerden olduğu gibi alıp medyamız Moldova dese de, o ülkenin adı Moldavya'dır. Bir zamanlar da Usame Bin Ladin'i Osama Ben Laden yapmışlardı.( Karlofça, Galiçya, Baserabya, Eflak, Boğdan, Pomeranya, Silezya, Prut bataklıkları, Baltacı - Katerina? Ortaokul II Sosyal Bilgiler hani? hatırladınız? :) ). Şimdi Köstence mi diyeceğiz, Konstanta mı? Bükreş mi diyeceğiz Bucuresti mi, Timeşvar mı diyeceğiz Timişoara mı? Hepsinin Osmanlı tarihinde adı var, dilimize de mal olmuş zaten. Iasi de bize bir şey ifade etmez, Yaş'tır onun adı. Arnavutluk'taki Dıraç ( Durres ), İşkodra ( Shkoder ), Yunanistan'daki Selanik ( Thessalonikh ), Dedeağaç ( Dimetoka ), Gümülcine ( Aleksandrupolis ), Bugaristan'daki Filibe ( Plovdiv ), Şumnu ( Shumen )gibi..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
helal ~ 3 yıl önce
teşekkürler detaylı açıklaman için kardeş, aynenn öyle!
helal kardeşe ~ 3 yıl önce
Rica ederim kardeş, ben teşekkür ederim. Ukalalık boyutuna getirmek istemedim asla ama, çok önem verdiğim, dikkat edilmesini ve düzelmesini istediğim bir konuydu. Kimse alınmasın.
RO ~ 3 yıl önce
Keşke Sibiu'dan uçsaydı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY Yonetimi ~ 3 yıl önce
THY nin artik kucuk govdeli ucaklarla, Balkanlardan Avrupa ya hatlar koymasi gerekmektedir, Romanyada, Polonyadan yeni hatlar ile, Tirana dan Roma, Viyana ve Frankfurt a gunluk sefer, Makedonya, Kosova dan ise benzer hatlar konulabilir, Codeharing ile TK adi altinda yaparsiniz Balkanlarin uzun mesafeleri acilan kapisi Istanbul olur, yada Air Balkans diye THY istiraki bir havayolu kurulabilir, lutfen bu pazari kaybetmeyelim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçak kaç yaşında? ~ 3 yıl önce
Tarom uçağı kaç yaş?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000