22 Mayıs 2010, Cumartesi 18:25:17

TARKİM'DEN KAZA AÇIKLAMASI

Dün Mersin'in Tarsus ilçesinde kırıma uğrayan uçakta bulunan Tarkim Uçuş Okulu öğrencilerinin hayatını kaybettiği kaza ile ilgili Tarkim'den basın açıklaması geldi. İşte o açıklama...
  • Tarkim adına da üzücü bir kaza ama Tarkim bu kazada kendini saklamadı ailelerede destek verip yanlarında olmaya çalışmış.İnşallah bir daha böyle bir acı yaşanmaz.Ama bu meslekte bu risk her zaman herkes için malesef var.Yıllar önce Türk kuşunda da buna benze 2 tane PİC öğrencisini kaybetmiştik.Başımız sağ olsun.
  • PİC uçuşlarında azami dikkat edilsin.Lisansı da olsa uçak verirken daha hassas olunmalı.PPL kontrolunde SHGM yetkilileri öğrencilerden istedikleri kriterleri değişmeli.Çünkü öğrenci arkadaşlar uçağı yalnız alınca hiç yapmamaları gereken hareketleri yapmaya kalkıyorlar.Lütfen daha dikkatli olsun.İnşallah bir daha böyle acılar yaşanmaz.
  • Bu kaza hepimizi derinden üzdü.Fakat uçuş okullarımızın ilk kazası değil.Sindel Ayjet THK Metair bu kurumlarda da defalarca kazalar oldu.Ailelerine Allahtan sabırlar diliyorum.
  • Tarkim ailesine de sabırlar diliyorum.Bu iki arkadaşımız lisanslarını bon air ve İHK de almışlardı.Bütün camiaya baş sağlığı diliyorum.Allah bir daha böyle kazalar göstermesin
21 Mayıs 2010 tarihinde PPL (5123) lisansına sahip Yüksel Alper ŞEN ve PPL (6702) lisansına sahip Kadir Erkan GÜRKAN Pilot In Command (Sorumlu Pilot) uçuşları yapmak amacıyla okulumuzda kayıtlı TC-EYP tescil işaretli, çift kişilik PIPER TOMAHAWK tipindeki eğitim uçağıyla Adana’dan havalanmış ve henüz belirlenemeyen bir sebeple saat 12:05 sularında Tarsus Avadan Köyü yakınlarında elim bir kaza geçirerek hayatlarını kaybetmişlerdir.

Uçağın düşüş sebebiyle ilgili araştırma yetkili otorite tarafından yürütülmekte olup, TARKİM Uçuş Okulu üzerine düşen tüm görev ve sorumluluğun bilincindedir.

Kazada hayatını kaybeden arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, acılarına bizzat şahit olduğumuz kederli ailelerine ve tüm havacılık camiasına başsağlığı dileriz.

TARKİM UÇUŞ OKULU
TARKİM'DEN KAZA AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Misafir ~ 8 yıl önce
Tarkim adına da üzücü bir kaza ama Tarkim bu kazada kendini saklamadı ailelerede destek verip yanlarında olmaya çalışmış.İnşallah bir daha böyle bir acı yaşanmaz.Ama bu meslekte bu risk her zaman herkes için malesef var.Yıllar önce Türk kuşunda da buna benze 2 tane PİC öğrencisini kaybetmiştik.Başımız sağ olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
PİC uçuşlarında azami dikkat edilsin.Lisansı da olsa uçak verirken daha hassas olunmalı.PPL kontrolunde SHGM yetkilileri öğrencilerden istedikleri kriterleri değişmeli.Çünkü öğrenci arkadaşlar uçağı yalnız alınca hiç yapmamaları gereken hareketleri yapmaya kalkıyorlar.Lütfen daha dikkatli olsun.İnşallah bir daha böyle acılar yaşanmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bu kaza hepimizi derinden üzdü.Fakat uçuş okullarımızın ilk kazası değil.Sindel Ayjet THK Metair bu kurumlarda da defalarca kazalar oldu.Ailelerine Allahtan sabırlar diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Tarkim ailesine de sabırlar diliyorum.Bu iki arkadaşımız lisanslarını bon air ve İHK de almışlardı.Bütün camiaya baş sağlığı diliyorum.Allah bir daha böyle kazalar göstermesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000