28 Eylül 2016, Çarşamba 11:02:51

Tarkim öğrencileri ortada kaldı

FETÖ operasyonları kapsamında, kanun hükmünde kararname gereği sözleşmesi iptal edilerek tüm çalışanların ve eğitim gören pilotaj öğrencilerin havalimanına giriş kartları iptal edilmişti.
  • eee.. eden bulur. Parayı nerden buldukları belli oldu. Haram zıkkım olsun.
  • Yapmayın ben halktan biri olarak bir anne olarak su yazdiklarinizi çok haksız ve seviyesiz buluyorum.Iki gündür basinı takip ediyorum eğer bu okulun sahibi ve yetkilileri yasa dışı örgüte hizmet etmislerse buraya kayıt olan herşeyini yatıran bu zor koşullarda bir iş sahibi olmak istemiş pırıl pırıl gençlerin ne günahı var? Devletimiz bu durumu çözer ve onlarin hakkini yemezde yedirmezde bu gençlerin içi rahat olsun mutlaka bir yol bulunur.Allah doğrunun yardimcisi dir Ümidimizi kesmeyin hükümetimize güvenin .Sizde buraya yazanlar biraz daha insaflı yazın ağzımız bal tutsun derler bizim oralarda böyle durumlarda .
  • Evet ben davutun fino öğrencisiydim ama sende çok ahlaksızsin. Kapıya konuldugunuz gün ogrencisine fino diye hitap ettiğiniz davuttan medet umdunuz terbiyesizler
  • Tarkim bu kadar büyüyene kadar kimse farketmedi mi fetocu olduklarını. herşey bir günde olmuş bitmiş gibi anlatılıyor. boşuna dememişler filler tepişir çimenler ezilir diye. olan öğrenci ve çalışanlara oldu yazık.

FETÖ operasyonları kapsamında, kanun hükmünde kararname gereği sözleşmesi iptal edilerek tüm çalışanların ve eğitim gören pilotaj öğrencilerin havalimanına giriş kartları iptal edilmişti. Evini, arabasını satıp, kredi çekip eğitim gören pilot adayları bir anda ortada kaldı.

Önceki gün Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından kanun hükmünde kararname gereği Tarkim Havacılık’ın Atatürk Havalimanı ve Adana’da bulunan hangarlarına el konulmuştu.

DHMİ görevlileri polis eşliğinde hangarlara el koyarken, tüm çalışanların da havalimanı giriş-çıkış kartlarına el konularak meydanlara girişleri yasaklanmıştı.

Bu karar en çok Tarkim Uçuş Okulu’nda eğitim gören pilot adaylarını etkiledi. Yaklaşık yüz civarında pilot adayı bir anda ortada kaldı. Öğrenciler, ilgililerden açıklama beklerken Tarkim’in uçuş eğitim yetkisinin askıya alınıp alınmayacağı merak ediliyor.

Evini, arabasını satıp, kredi çekip pilot olmak için eğitim alan öğrencilerin durumu da belirsiz bir sürece girdi. Konu ile ilgili Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü bir açıklama yapmazken, Tarkim şirketinin sahibinin Betül Özbey Bayındır olduğu ortaya çıktı. Faruk Bayındır’ın şirketi eşine devrettiği ancak DHMİ’deki sözleşmenin değiştirilmediği öğrenildi.

Öte yandan Betül Özbey Bayındır’ın kısa bir süre içinde girişimde bulunarak şirketin kendisine ait olduğunu, sözleşmenin yeniden düzenlenerek faaliyetlere devam etmek için girişimde bulunacağı kaydedildi.

Girişimlerin olumlu olması halinde öğrencilerin eğitimlere devam etmesi sağlanmış olacak. Aksi taktirde ne olacağı belirsiz bir hal alacak.

©Airporthaber.com

Tarkim öğrencileri ortada kaldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (74)

vay vay vay ~ 2 yıl önce
eee.. eden bulur. Parayı nerden buldukları belli oldu. Haram zıkkım olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Meliha Taylan ~ 2 yıl önce
Yapmayın ben halktan biri olarak bir anne olarak su yazdiklarinizi çok haksız ve seviyesiz buluyorum.Iki gündür basinı takip ediyorum eğer bu okulun sahibi ve yetkilileri yasa dışı örgüte hizmet etmislerse buraya kayıt olan herşeyini yatıran bu zor koşullarda bir iş sahibi olmak istemiş pırıl pırıl gençlerin ne günahı var? Devletimiz bu durumu çözer ve onlarin hakkini yemezde yedirmezde bu gençlerin içi rahat olsun mutlaka bir yol bulunur.Allah doğrunun yardimcisi dir Ümidimizi kesmeyin hükümetimize güvenin .Sizde buraya yazanlar biraz daha insaflı yazın ağzımız bal tutsun derler bizim oralarda böyle durumlarda .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tarkim öğrencisi ~ 2 yıl önce
Meliha ablacım ALLAHIM seni ve senin gibileri başımızdan eksik etmesin.
Fino ~ 2 yıl önce
Evet ben davutun fino öğrencisiydim ama sende çok ahlaksızsin. Kapıya konuldugunuz gün ogrencisine fino diye hitap ettiğiniz davuttan medet umdunuz terbiyesizler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
filler ve çimenler ~ 2 yıl önce
Tarkim bu kadar büyüyene kadar kimse farketmedi mi fetocu olduklarını. herşey bir günde olmuş bitmiş gibi anlatılıyor. boşuna dememişler filler tepişir çimenler ezilir diye. olan öğrenci ve çalışanlara oldu yazık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000