10 Haziran 2018, Pazar 09:59:38

Tarihi uçuşun detayları belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçime iki gün kala İstanbul üçüncü havalimanına ilk inişi TC-TUR uçağıyla yapacak.
  • oğlum pilot tarihe geçebilirsin..
  • Donusu de konsimentoyla olursa ne datli olur
  • Aynı gün Kandile Türk bayrağı çekilecek...
  • Çok güzel gelişme , - Bugüne kadar Cumhur başkanımıza söylenemeyen 29 ekim 18'de yetiştirilemeyeceğini / açılmayacağını birisi söyler artık. Kendileri de çıplak göz ile görürler. - Zaten 2 gün sonrası da seçim olacağından ! 24 haziran 18 akşamı milletin söyleyeceği realitenin sonrasında kimseyi kritik bir sürecin töhmetinde bırakmadan açılışın da ertelendiği ve doğrusunun EN UYGUN ZAMAN OLAN 19 MAYIS 2019 'da olacağı birileri tarafından ilan edilmiş olacak. - o tarihte seçim çalışması niteliğinde havalimanında miting de yapılmalı ki , 4 ay sonra açılması için çaba gösterenler için buranın ULAŞIM testi de yapılmış olur.

29 Ekim’de resmen açılacak olan İstanbul yeni havalimanında inşaat çalışmalarında son aşamaya gelinirken havalimanın ilk konuğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olacak. Erdoğan, 22 Haziran günü uçağıyla yeni havalimanına ineceğini AirportHaber olarak sizlere duyurmuştuk.

Bütün etapları tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanları arasında yer alacak olan İstanbul Yeni Havalimanı’nda çalışmalarda son aşamaya gelindi. İnşaatının yüzde 90’ı bitirilen yeni havalimanında bir pist tamamlanırken ikinci pistin ise bitimine çok az bir süre kaldı. İlk etapta iki pistle açılacak olan yeni havalimanında uçuş sistemlerinin testleri de yapılmaya başlandı. DHMİ’ye ait TC-LAD kuyruk tescilli uçakla bir süredir aletli yaklaşma sistemlerinin kalibrasyon testleri yapılırken son dönemde hızlandırılan hazırlıkların nedeni de ortaya çıktı.

Erdoğan'ın 22 Haziran'da İstanbul Yeni Havalimanı'na iniş yapacağı öğrenilirken, uçuş programının detayları da ortaya çıkmaya başladı.

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçime iki gün kala İstanbul üçüncü havalimanına ilk inişi TC-TUR uçağıyla yapacak.

Erdoğan’ın büyük oranda tamamlanan üçüncü havalimanına inişi öncesinde hazırlıklar tamamlandı.

Erdoğan’ın dünyanın en büyük havalimanları arasında bulunan havalimanına 22 Haziran’da inmesi planlanıyor. Erdoğan’a Başbakan Yıldırım’ın yanı sıra bakanlar da eşlik edecek.

Havalimanının ikinci pistinde de son aşamaya gelindi. Havalimanının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılması planlanıyor.

Tarihi uçuşun detayları belli oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (43)

haydi ~ 4 gün önce
oğlum pilot tarihe geçebilirsin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gidis-donus ~ 5 gün önce
Donusu de konsimentoyla olursa ne datli olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
% 58.5 ~ 13 gün önce
Aynı gün Kandile Türk bayrağı çekilecek...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
%58.5'a ~ 2 gün önce
Sen önce kendi toprağına Türk bayrağı çek. Bu ülkede Türk bayrağının çekilemediği yerler var. Sebebini de Türk diye bir şey yoktur, Türklük faşistliktir diyenlere sor.
ŞİMDİ TAM ZAMANI ~ 13 gün önce
Çok güzel gelişme , - Bugüne kadar Cumhur başkanımıza söylenemeyen 29 ekim 18'de yetiştirilemeyeceğini / açılmayacağını birisi söyler artık. Kendileri de çıplak göz ile görürler. - Zaten 2 gün sonrası da seçim olacağından ! 24 haziran 18 akşamı milletin söyleyeceği realitenin sonrasında kimseyi kritik bir sürecin töhmetinde bırakmadan açılışın da ertelendiği ve doğrusunun EN UYGUN ZAMAN OLAN 19 MAYIS 2019 'da olacağı birileri tarafından ilan edilmiş olacak. - o tarihte seçim çalışması niteliğinde havalimanında miting de yapılmalı ki , 4 ay sonra açılması için çaba gösterenler için buranın ULAŞIM testi de yapılmış olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ulaşım testi ~ 13 gün önce
ulaşım testi kısmı gerçekten çok düşündürücü. o kadar vatandaş, partili oraya gelecek. bu bir risk aynı zamanda... bir de şöyle bak olaya, kara ulaşımı demedik, hava ulaşımı dedik. pist tamam mı... ulaşım sağlanmıştır.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000