28 Ocak 2017, Cumartesi 09:38:15

TALPA'dan otopark düzenlemesi

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) Otopark Kullanma Talimatı'nın revize edildiğini duyurdu.
  • TALPA yönetimi TALPA üyesi pilotu üye olmayana, kokpiti kabine, kabini kokpite düşman ettin. Madem bu otopark işini personele kazanç amacı gütmeden amme hizmeti olarak veriyorsun, o zaman yarın bırak bu işi, su aksın yolunu bulsun. Altı ayda bir durup durup otopark ile ilgili milleti birbirine düşürecek mesajlar atmandan ve bu mesajlarındaki tutarsızlıklarından bıktık artık. Ruh halinize göre birilerine kızıyorsunuz, ona göre düşünmeden mesaj kaleme alıyorsunuz, ciddiyetten uzak yaklaşımlar sergiliyorsunuz.
  • Hukuken yapamazsın başınız ağrır rezil olursunuz millete
  • Kapalı otoparkı kullanmak için eğer TALPA üyesi olmak şartsa, sadece TALPA üyesi olmayan pilotları açık otoparka sürgün edip TALPA üyesi olmayan Kabini, DOCO' yu kapalı otoparkta BIRAKAMAZSIN. Tutarsızsın TALPA yönetimi. Hukuken bunu yapamazsın. Bakalım konu yargıya gittiğinde SAVUNMAN ne olacak? NOT: Kabin, Doco sizin hakkınızla ilgili problem yok TALPA'nın tutarsızlığını anlatmak için örnek verdim. Otopark kullanımı "First COME first SERVED" hizmetidir, kokpit, kabin, Doco vs mensubu olmak kimseye öncelik sağlamaz.
  • Değneğcilik yaparak, insanları tehdit ederek kimseyi zorla üye yapamazsın. Eğer insanları üye yapmak istiyorsan önce bu insanların mesleki yaşamlarını kolaylaştıran birşeyler yapacaksın. 26 Nisanlarda kokteyl düzenlemekten başka olumlu bir tane başarı söyleyebilir mi TALPA? Bu gidişle ben de üyeliğimi bitireceğim zaten.

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) Otopark Kullanma Talimatı'nın revize edildiğini duyurdu. 

Düzenleme yapılan talimata göre ardışık olarak 7 gün park etme durumu 10 güne çıkarıldığı ve kapalı otoparkta kontenjan artışı olduğu belirtildi.

İşte TALPA'nın otopark revizyon duyurusu;

TAV Atatürk Havalimanı Kapalı Otoparkında ilave kontenjan sağlanması sonucu, Otopark Talimatında değişikliğie gidilmiş olur TALPA üyesi pilotlara bazı haklar tanımlanmıştır.

TALPA üyesi pilotlar için otopark kartlarına 2 araç kaydettirme imkanı getirilmiş ayrıca "aracın, otoparkta ardışık olarak 7 günden fazla bırakılmaması" kuralı üyelere özgü olarak 10 güne çıkarılmıştır.

Bunun dışında, TALPA üyeleri yılda en fazla iki kere olmak üzere yıllık ücretli izin sürelere ile sınırlı olmak kaydıyla araçlarını sözkonusu "ardışık 10 gün" kuralına tai olmaksızın otoparkta bırakabileceklerdir. Uygulamanın sağlıklı yürütülebilmesi ve mağduriyet yaşanmaması için üyelerimizin izine başlamadn önce talpa@talpa.org adresine mail göndererek bilgi vermeleri gerekmektedir. Belirtilen sürelerin aşılması halinde www.talpa.org sitemizde ilan edilen günlük kota aşımı ücreti uygulanmak zorunda kalınacaktır.

Otopark Talimatında yapılan diğer bir düzenlemeye göre, TALPA üyesi olmayan ancak halen kapalı otoparkı kullanan pilotlar 28 Şubar 2017 tarihi itibarı ile, Atatürk Havalimanı Açık Otoparkına aktarılacak bu işlemden doğan kapasite, Açık otopark bekleme sırasında bulunan TALPA üyeleri ve Açık Otopark kullanıp Kapalı Otopark bekleyen TALPA üyelerine tahsis edilecektir.

Otopark Kullanım Talimatı 18 Ocak 2017 tarihli Revize Değişiklik Maddeleri

Otopark Ücret Tarifesi;

2017 ÜCRET TARİFESİ (TL)KAPALI OTOPARKAÇIK OTOPARKSABİHA GÖKÇENANKARA
TALPA*70 TL55 TL70 TL90 TL
DİĞER**105 TL75 TL105 TL120 TL

*TALPA üyesi olan pilotlar
**TALPA üyesi olmayan pilotlar ve Kabin Görevlileri

Emniyetli uçuşlar dileriz
Saygılarımızla
TALPA

TALPA'dan otopark düzenlemesi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (98)

HERKESİ BİRBİRİNE DÜŞÜRÜYORSUNUZ! ~ 2 yıl önce
TALPA yönetimi TALPA üyesi pilotu üye olmayana, kokpiti kabine, kabini kokpite düşman ettin. Madem bu otopark işini personele kazanç amacı gütmeden amme hizmeti olarak veriyorsun, o zaman yarın bırak bu işi, su aksın yolunu bulsun. Altı ayda bir durup durup otopark ile ilgili milleti birbirine düşürecek mesajlar atmandan ve bu mesajlarındaki tutarsızlıklarından bıktık artık. Ruh halinize göre birilerine kızıyorsunuz, ona göre düşünmeden mesaj kaleme alıyorsunuz, ciddiyetten uzak yaklaşımlar sergiliyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İnsan ~ 2 yıl önce
Hukuken yapamazsın başınız ağrır rezil olursunuz millete

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KOKPİTE NEGATİF AYRIM YAPAMAZSIN!!! ~ 2 yıl önce
Kapalı otoparkı kullanmak için eğer TALPA üyesi olmak şartsa, sadece TALPA üyesi olmayan pilotları açık otoparka sürgün edip TALPA üyesi olmayan Kabini, DOCO' yu kapalı otoparkta BIRAKAMAZSIN. Tutarsızsın TALPA yönetimi. Hukuken bunu yapamazsın. Bakalım konu yargıya gittiğinde SAVUNMAN ne olacak? NOT: Kabin, Doco sizin hakkınızla ilgili problem yok TALPA'nın tutarsızlığını anlatmak için örnek verdim. Otopark kullanımı "First COME first SERVED" hizmetidir, kokpit, kabin, Doco vs mensubu olmak kimseye öncelik sağlamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 2 yıl önce
Görüşlerinize aynen katılıyorum. TALPA otopark değnekçisı hakkında gelmiş bir kurum artık. Başka hiç bir işi yok. Başka hiç bir konuda yorumu, çözümü, desteği yok üyelerine. Yeni mesai talimatı hakkında, Yabacı pilotlar hakkında, şirketlerin kriz bahanesi ile çalışanların haklarını gasp etmesi hakkında hiç bir görüşü, tavrı, tepkisi yok. Ben TALPA üyesi değilim artık sırf bu sebeple ve TALPA ile aynı ücrete aracımı park ediyorum.Bu kadar basit bir konuyu TALPA'nın asli işi gibi gösterenlere de YUH diyorum.
TALPA üyesi CPT. ~ 2 yıl önce
Değneğcilik yaparak, insanları tehdit ederek kimseyi zorla üye yapamazsın. Eğer insanları üye yapmak istiyorsan önce bu insanların mesleki yaşamlarını kolaylaştıran birşeyler yapacaksın. 26 Nisanlarda kokteyl düzenlemekten başka olumlu bir tane başarı söyleyebilir mi TALPA? Bu gidişle ben de üyeliğimi bitireceğim zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000