21 Haziran 2017, Çarşamba 17:42:08

TALPA'dan açıklama; "Uyarıyoruz"

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA), çalışma şartlarına yönelik açıklama yaptı. Açıklamada pilotların yaşadığı zorluklar belirtilirken havacılık paydaşlarının sorumluluk almaları gerektiği vurgulandı.
  • bir teklifim var.gelin uçuşlarınızı yarıya indireyim.ama maaşlar da yarıya inecek.kabul edenler?etmeyenler? kabul edilmemiştir..
  • Seviyoruz da yapıyoruz diye ölelim mi gerçekten.
  • cesaretiniz ancak buna yeter talpa. bu ülkenin çok acilen demir gibi sert bir pilot sendikasına ihtiyacı var.
  • Sadece biz pilotlar değil sektördeki tüm çalışma arkadaşlarımız limitlerin üzerinde çalışıyor. Kime sorsam bin ah işitiyorum. Umarım birileri buna dur der.

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA), çalışma şartlarına yönelik açıklama yaptı.

Açıklamada pilotların yaşadığı zorluklar belirtilirken havacılık paydaşlarının sorumluluk almaları gerektiği vurgulandı.

İşte TALPA'nın açıklaması;

Her ne kadar talimat ve yönergelere uygun olsa bile; Biz pilotların devamlı ve aşırı strese maruz kalmak, gece-gündüz değişkenliği, insan fizyolojisini zorlayan farklı zaman dilimlerini kateden uçuşlar, düzensiz ve değişken çalışma saatlerinin neden olduğu yorgunluk, iş güvenliğinden uzak, sosyal yaşam düzenimizi dikkate almayan, insan faktörünü dikkate almayan çalışma şartları nedeniyle sağlığı bozulup mesleği bırakan ve ebediyete intikal eden meslektaşlarımız var. Meslek örgütü olarak uyarıyor, paydaşları sorumluluklarını almaya çağırıyoruz. 

Kamuoyunun dikkatine saygılarımızla sunarız.

TALPA'dan açıklama; "Uyarıyoruz"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (119)

yönetici ~ 1 yıl önce
bir teklifim var.gelin uçuşlarınızı yarıya indireyim.ama maaşlar da yarıya inecek.kabul edenler?etmeyenler? kabul edilmemiştir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
............ ~ 1 yıl önce
edenler çıkar.
.... ~ 1 yıl önce
hemen
37 ciler yorgun ~ 1 yıl önce
Seviyoruz da yapıyoruz diye ölelim mi gerçekten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
anca ~ 1 yıl önce
cesaretiniz ancak buna yeter talpa. bu ülkenin çok acilen demir gibi sert bir pilot sendikasına ihtiyacı var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atlas ~ 1 yıl önce
Sadece biz pilotlar değil sektördeki tüm çalışma arkadaşlarımız limitlerin üzerinde çalışıyor. Kime sorsam bin ah işitiyorum. Umarım birileri buna dur der.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000