16 Ağustos 2016, Salı 14:30:42

TALPA Başkanı'ndan pilot açığı açıklaması

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında 248 savaş pilotunun TSK'dan atılmasıyla oluşan pilot açığı hakkında TALPA Başkanı Ayhan Günal değerlendirmede bullundu.
  • Yahu Ayhan Günal, bilmediğin konularda niye ahkam kesiyorsun?
  • Madem gerisi teferruat buyrun önden siz gidin diğerlerine örnek olun. Kimse gitmeez sefer görev emriyle cagirirmis ortada savaş mi var? Birileri aynı yatakta yattı çocukları heryeri sardı karı koca boşandı çocukları başa bela oldu.gerçek bu.şimdi kendi yavrularını yiyorlar.bize mi sordular evlenirken? Aşktan gözleri kordu kimseyi dinlemediler.
  • 671 sayılı KHK ile üniversiteli pilotlara, F16 pilotu olma yolu açılmıştır.Vatanını seven ( parayı umursamayan)tüm genç pilot arkadaşların katılımı beklenmektedir.
  • talpa darbeye karşı açıklamayı ne zaman yapmaya cesaret edebilmiş? ona bir bakmak lazım. ben 1 hafta takip ettim hala acıklama yoktu

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında 248 savaş pilotunun TSK'dan atılmasıyla oluşan pilot açığı hakkında TALPA Başkanı Ayhan Günal değerlendirmede bullundu.

Talpa Başkanı Ayhan Günal, sivil havayollarında görev yapan pilotların sefer görev emriyle çağrılmaları halinde TSK’da görev alabileceğini söyledi.

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (Talpa) Başkanı Ayhan Günal, TSK’daki pilot açığına ilişkin CNN Türk’ün sorularını cevapladı.

Yönetim Kurulu üyesi Kartal Mersinoğulları ile birlikte yayına katılan Günal, TSK’daki pilot açığının mutlaka kapatılarak her uçağa 0,8 pilot oranının mutlaka yukarı çıkarılması gerektiğini, dünyada bunun ortalama 1,4-1,5 civarında olduğunu vurguladı.

Günal şöyle konuştu:

“Yılın 365 günü 24 saat görev yapmak zorunda olan TSK bu pilot açığını kapatmalıdır. Bununla ilgili kanun hükmünde kararname hazırlandığını biliyoruz. Oradan çıkacak kararları bilmek lazım. Ama hızlı hareket edilmesi gerektiği de bir gerçek. TSK’dan emekli  olan ve halen orada görev yapan pilotların hocaları, sivil pilot olarak içimizdeler. Bu arkadaşların sefer görev emirleri var. Bir çoğu da aktif durumda. Bunun için OHAL durumunu  da göz önüne alırsak özel sektörde açığı kapatacak pilot var. Ancak TSK’da görev yapan pilotların şartlarının düzeltilmesi ve özel sektörden cazip hale getirilmesi gerekiyor.”

Kartal Mersinoğulları da, çağrılmaları halinde herkesin şeref duyarak bu görevi kabul edeceklerini belirterek, “ Asıl olan vatan, gerisi teferruattır” dedi.

Mersinoğulları, halen sivil havayollarında görev yapan pilotların F16 tipi uçaklarda görev almalarının güç olduğunu ancak nakliye, tanker ve AWACS uçaklarında görev yapabileceklerini belirterek, bir savaş pilotunun yetişme süresinin 5-6 yıl sürdüğünün de altını çizdi.

TALPA Başkanı'ndan pilot açığı açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (72)

ahkam ~ 2 yıl önce
Yahu Ayhan Günal, bilmediğin konularda niye ahkam kesiyorsun?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ask bu ~ 2 yıl önce
Madem gerisi teferruat buyrun önden siz gidin diğerlerine örnek olun. Kimse gitmeez sefer görev emriyle cagirirmis ortada savaş mi var? Birileri aynı yatakta yattı çocukları heryeri sardı karı koca boşandı çocukları başa bela oldu.gerçek bu.şimdi kendi yavrularını yiyorlar.bize mi sordular evlenirken? Aşktan gözleri kordu kimseyi dinlemediler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kanun ~ 2 yıl önce
671 sayılı KHK ile üniversiteli pilotlara, F16 pilotu olma yolu açılmıştır.Vatanını seven ( parayı umursamayan)tüm genç pilot arkadaşların katılımı beklenmektedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
darbe girişimi ~ 2 yıl önce
talpa darbeye karşı açıklamayı ne zaman yapmaya cesaret edebilmiş? ona bir bakmak lazım. ben 1 hafta takip ettim hala acıklama yoktu

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000