29 Haziran 2016, Çarşamba 20:19:06

Taksiciler Kooperatifinden zehir zemberek açıklama

Atatürk Havalimanı'nda bombalı saldırının ardından 100 dolara yolcu taşıyarak fırsatçılık yaptıkları iddialarına taksiciler sert tepki gösterdi: Alçakça, namussuzca ve kahpece.
  • 2 tl için yalan atan adamlar 100 dolar için neler yapmaz havalimanı taksılerıne bınmeyın gelen yolcuları ındıren taksıye bının onlar kazansız hemde sizi mutlu mutlu götürüyolar iyi insanlar para kazansın
  • Zaten gıcık oluyordum AHL taksicilerine ama bir yıl önce yaşadığım bir olaydan sonra hiç kullanmadım. 3 tane valizimiz var diye bizi Dobloya bindirmek istediler. Valizler normal bir taksiye sığacak kadardı. İyi dedim. Sonra bu araba özellikli, çok bagaj alıyor 15 lira fazla vereceksiniz dedi. Sebep dedim. Öyle karar aldık biz bütün taksiciler istersen sor dedi. Gerek yok, 15 lirani başka salaktan al dedim. Yolcu indiren bir taksiye atladım paşa paşa da gittik. Yine tam emin değilim ama polise de ayar veriliyor mu yoksa bizim dışardan gelen taksiye binmemiz yasak mı? Dışarıdan gelen taksiler polisten çekiniyor plakami aldı diye. Adamlar süzme mafya! Aralarında iyi olanlar varsa ya bu cakalliklara dayanamayıp ayrılmıştır, Ya da körle yata yata şaşı kalmışlardır.
  • taksi kullanmasamda gozumle gorup kulaklarımla duydum 50€ eminonu. siz busunuz AHL taxileri. binmeyin bindirtmeyin.
  • Havalanı taksicileri kadar paragöz ve dalavere taksici yoktur İstanbul'da (sultanahmet'de vardı bir ara turistler fazlayken) Saldırı öncesi ya da sırasında farketmez, yol yakınsa bıraksan küfür edecek sana. bazı turistlerden 100 dolar istediklerine bizzat kaç kez şahit oldum. Bundan sonra havalanı taksicilerine binmeyin (tam oturdu cümle de ha!)tepkinizi koyun.

100 Dolara Yolcu Taşıdılar' İddiaları Taksicileri Çıldırttı: Alçak İftira

Atatürk Havalimanı'nda bombalı saldırının ardından 100 dolar karşılığı yolcu taşıyarak fırsatçılık yaptıkları iddialarına taksiciler sert tepki gösterdi. Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooparatifi Başkanı Fahrettin Can, "Sosyal medyada böyle alçakça, namussuzca ve kahpece bir iftirayı da kabul etmiyoruz." dedi. Fahrettin Can, saldırıda 3 taksici arkadaşlarının hayatını kaybettiğini, burada yaralıları hastanelere taşıdıklarını da söyledi.

3 TAKSİCİ HAYATINI KAYBETTİ, 11 TAKSİCİ YARALANDI

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda 36 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin yaralandığı terör saldırısı sonrası sosyal medyada, taksicilerin kişi başı 100 dolardan yolcu taşıdığı iddiaları konuşuldu. İddialara sert tepki gösteren taksici esnafı, saldırıda arkadaşları Ali Zülfikar Yorulmaz, Erol Eskisoylu ve Mustafa Bıyıklı'nın hayatını kaybettiğini, 11 taksicinin de yaralandığını anlattı.


Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooparatifi Başkanı Fahrettin Can, "Olayın hemen akabinde buraya geldiğimizde buralar kan gölüne dönmüştü. Bizim 3 arkadaşımız şehit oldu. Bir tanesi çok ağır yaralı. 11 tane de çeşitli yerlerinden yaralanan arkadaşımız var. Terörün amacı, insanları yıldırmak, sindirmek, korkutmaktır. Ama Allah'ın izniyle bu insanların sağ duyusu onları ezecektir. Biz kahrolsun terör, kahrolsun PKK, kahrolsun IŞİD denen bela diyoruz. Bizim arkadaşlarımızın cenazeleri bugün gelecek. Helallik alınacak. Başbakanımız, içişleri bakanı ve ulaştırma bakanımız geldi. Gece yanımızdaydılar." diye konuştu.

"KAHPE İFTİRA! YARALILARI TAKSİLERLE TAŞIDIK"

Sosyal medyadaki fırsatçılık iddialarını sert tepki gösteren Fahrettin Can şöyle konuştu:

"Biz canımızla uğraşıyoruz burada, 3 arkadaşımız paramparça olmuş. Bir arkadaşımız ağır yaralanmış. Burada yaklaşık 35-40 tane vefat eden ve yüzlerce yaralılar var. Biz burada yaralı taşıyoruz. Kendi insanlarımızı ve turistleri taşıyoruz. Onlara yardım ediyoruz. Sosyal medyada böyle alçakça, namussuzca ve kahpece bir iftirayı da kabul etmiyoruz. Bu çok ayıp bir şey. Bu namertliktir, yakışmaz. Böyle bir şey varsa bizim arkadaşlarımızdan, buyurun getirsinler plakasını versinler. Hep birlikte deşifre edelim. Böyle bir şey olabilir mi? Kendi arkadaşlarımız kendi cenazeleri üzerinden fahiş fiyatla yolcu taşıyabilir mi? Böyle bir alçaklık olabilir mi? Böyle bir iftira olabilir mi? Böyle namussuzca dışarıdan yazılan o twitlere itibar eden basın mensubu arkadaşlar olabilir mi? Kendilerini şiddetle kınıyorum."

Taksiciler Kooperatifinden zehir zemberek açıklama

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (113)

aç gözlüler ~ 2 yıl önce
2 tl için yalan atan adamlar 100 dolar için neler yapmaz havalimanı taksılerıne bınmeyın gelen yolcuları ındıren taksıye bının onlar kazansız hemde sizi mutlu mutlu götürüyolar iyi insanlar para kazansın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 2 yıl önce
Zaten gıcık oluyordum AHL taksicilerine ama bir yıl önce yaşadığım bir olaydan sonra hiç kullanmadım. 3 tane valizimiz var diye bizi Dobloya bindirmek istediler. Valizler normal bir taksiye sığacak kadardı. İyi dedim. Sonra bu araba özellikli, çok bagaj alıyor 15 lira fazla vereceksiniz dedi. Sebep dedim. Öyle karar aldık biz bütün taksiciler istersen sor dedi. Gerek yok, 15 lirani başka salaktan al dedim. Yolcu indiren bir taksiye atladım paşa paşa da gittik. Yine tam emin değilim ama polise de ayar veriliyor mu yoksa bizim dışardan gelen taksiye binmemiz yasak mı? Dışarıdan gelen taksiler polisten çekiniyor plakami aldı diye. Adamlar süzme mafya! Aralarında iyi olanlar varsa ya bu cakalliklara dayanamayıp ayrılmıştır, Ya da körle yata yata şaşı kalmışlardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cemilkaptan ~ 2 yıl önce
taksi kullanmasamda gozumle gorup kulaklarımla duydum 50€ eminonu. siz busunuz AHL taxileri. binmeyin bindirtmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
realtaxici ~ 2 yıl önce
Havalanı taksicileri kadar paragöz ve dalavere taksici yoktur İstanbul'da (sultanahmet'de vardı bir ara turistler fazlayken) Saldırı öncesi ya da sırasında farketmez, yol yakınsa bıraksan küfür edecek sana. bazı turistlerden 100 dolar istediklerine bizzat kaç kez şahit oldum. Bundan sonra havalanı taksicilerine binmeyin (tam oturdu cümle de ha!)tepkinizi koyun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atara atar ~ 2 yıl önce
Hava limanında sıra olmuş taksicilerin takipçisi bugün geldi taksi taksi diye bağırıyor geldi yanıma evet bana taksi lazım ama sizinki değil dedim ön taraftan yoldan liman taksisi olmayan bir ticariye gittim bindim arkamdan bakıyor bak bakkk daha çok bakarsın bundan sonra size bir kuruşum nasip olmayacak

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000