27 Temmuz 2009, Pazartesi 10:35:59

Taksi yaparken lastiği fırladı

Avustralya'nın Melbourne Havalimanı'nda meydana gelen olayda kalkış için taksi yapan Virgin Blue Havayolları'na ait Boeing 737 tipi yolcu uçağının burun kısmında bulunan ön tekeri yerinden çıktı.
  • TK 1413 seferi için 12.7.2009 tarihinde saat 9.10'da taksiye başlayan TC-JDP Isparta A 320 uçağı, lastik arızası nedeniyle park yerine geri döndü.Yolcu indirilmeden arıza giderildi ve tekrar yakıt alındıktan sonra yola çıktı. Bu her uçağın ve her yolcunun başına gelebilir. Önemli olan kalkıştan önce "geç de olsa" farkedilmesidir. Süheyl Kadak
  • arkadaşlar sadece haberleri okumuşsunuz ama murat herdemin köşe yazısını okumamışsınız. boeing ile airbus arasında bir fark yok .ikisinin de lastiği çıkabilir gayet normal bir durum
  • yine mi yaaa yine mi? Artik ne zaman vazgeceksiniz su ikisiyle ugrasmaktan. ikiside modern airliner ve ikisininde bir birinden ustun yada kotu tarafi yok.
  • biz yine de uçuracağız senin dediğin "kötü" boeingleri. Sen en iyisi bu siteyi açma, girme buralara. Çekemezsin.

Avustralya Lisanslı Uçak Mühendisleri Birliği Genel Sekreteri Steve Purvinas, bu durumun tüm uçuşlar öncesinde güvenlik kontrolü yapılmasının bir zorunluluk olduğunu ortaya koyduğunu söyledi.

Purvinas, "Şanslıyız ki olay uçak yerdeyken meydana geldi. Tekerin yerinde olmadığı uçuş esnasında fark edilseydi belki de bu uçağın kaybedilmesi ile sonuçlanacaktı" dedi.

Öte yandan kopan tekerin yer görevlilerinden bir tarafından bulunması üzerine pilota haber verildiği ve uçuşun iptal edildiği öğrenildi.

Taksi yaparken lastiği fırladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 9 yıl önce
TK 1413 seferi için 12.7.2009 tarihinde saat 9.10'da taksiye başlayan TC-JDP Isparta A 320 uçağı, lastik arızası nedeniyle park yerine geri döndü.Yolcu indirilmeden arıza giderildi ve tekrar yakıt alındıktan sonra yola çıktı. Bu her uçağın ve her yolcunun başına gelebilir. Önemli olan kalkıştan önce "geç de olsa" farkedilmesidir. Süheyl Kadak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
arkadaşlar sadece haberleri okumuşsunuz ama murat herdemin köşe yazısını okumamışsınız. boeing ile airbus arasında bir fark yok .ikisinin de lastiği çıkabilir gayet normal bir durum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
yine mi yaaa yine mi? Artik ne zaman vazgeceksiniz su ikisiyle ugrasmaktan. ikiside modern airliner ve ikisininde bir birinden ustun yada kotu tarafi yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
biz yine de uçuracağız senin dediğin "kötü" boeingleri. Sen en iyisi bu siteyi açma, girme buralara. Çekemezsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000