20 Ocak 2012, Cuma 08:22:11

TAJIK AIR'DEN SATILIK UÇAK

Tacikistan'ın ulusal havacılık şirketi Tajik Air, eski Sovyet üretimi uçaklarını satışa çıkarıyor
  • ehh Rusya'dan destek alamazsan o ucaklar bir ise yaramaz tabi. Sizde kendi ucaginizi bzim ucaklar 2014'e hazir. Tarlaya ektim sogan
  • Kaçaymış uçaklar? Kmsi neymiş? Onları da yazında temizse arkadaşı gönderiyim bi baksın!!
Tajik Air'in Ticaret ve Uluslararası İlişkiler Daire Başkanı İsmail Gaffarov, havayolu şirketinin yakın yıllarda uçak filosunu tamamen yenilemek istediğini hatırlatarak, bu çerçevede filoda bulunan eski Sovyet yapımı uçakların tamamını satacaklarını kaydetti.

Satılacak uçaklardaki mürettebatın işsiz kalmamasını sağlamak amacıyla satışa çıkarılan uçakların leasing usulüyle satılacağını ve mürettebatın da bu uçaklarda çalışmaya devam edeceğini anlatan Gaffarov, satışa çıkarılan uçakların bazılarının ise kullanılamaz halde olduğunu belirtti.

Gaffarov, 36 uçağın 14'ünün çalışır durumda, kalanlarının ise kullanılamaz halde olduğunu ve bu uçakların arasında TU-134 ve YAK-40 tipi eski Sovyet yapımı uçakların bulunduğunu kaydederek, bugüne kadar birçok yabancı şirketin bu uçakların alımı için kendilerine başvuruda bulunduğunu söyledi.

Tajik Air, modernizasyon kapsamında 2011 yılında bir adet Boeing ve bir adet Çin yapımı MA-60 tipi uçağı satın alırken, geçen yıl ayrıca iki adet Sukhoi Superjet-100 tipi Rus yapımı uçağın satın alınmasıyla ilgili kontrat imzaladı.

(Habertürk)
TAJIK AIR'DEN SATILIK UÇAK

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 6 yıl önce
ehh Rusya'dan destek alamazsan o ucaklar bir ise yaramaz tabi. Sizde kendi ucaginizi bzim ucaklar 2014'e hazir. Tarlaya ektim sogan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Kaçaymış uçaklar? Kmsi neymiş? Onları da yazında temizse arkadaşı gönderiyim bi baksın!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000