14 Haziran 2009, Pazar 21:52:26

Tailwind uçağı türbülansa girdi

İstanbul'dan Diyarbakır'a sefer yapan Onur Air adına uçan Tailwind Havayolları'na ait bir uçak havalimanına inişe geçtiği sırada teknik bir arıza yaşadı.
  • ben tüm yorumları şaşkınlıkla okumaktayım!büyük bir tehlike atlatıldı evet,sebebi açıklandı,duyuldu;hala kaptan kontrolü kaybetti diyosunuz oturdugunuz yerden.o gün,o uçakda 2 adet kaptan pilot vardı ve o uçağı,yolcuları,kabin ekibini kurtardı.imkansız denen şey oldu,küçüçk bir parça lövyeleri kitledi ama kaptanların tecrübesi ve inancı uçağı kurtardı.bence yılların tecrübesine laf edeceğinize parası olan pilot oluyor,buna bir çözüm bulun hadi..
  • Sayın Büyüklerim ve Havacılık Camiasına kendilerini adamış arkadaşlar... Uçağa kuş çarpmadığını hepimiz biliyoruz. Diyarbakır da pilotun uçağun kontolünü kaybettiğini düşünmekteyim. (yani havacılık tabiriyle stall a girdi) . Ve ayrıca İstanbul Havayollarında o kadar vukuatı olan,aynı zamanda gırtlak kanseri olupta kule ile görüşmeleri analşılamayan bi kaptanın uçmasına hangi otorite müsade eder? Bi zahmet açıklarlarsa çok sevinirim. Ayrıca kabin ekibi arkadaşlarıma da çok büyük geçmiş olsun. GS
  • şu herşey !dalavera! diyen türkçeyi bilmeyen arkadaş o dalavera değil dalaveredir bikere. ayrıca gelelim pilotun hatasına o uçağın içindemiydin sen arkadaşım insanların hayatlarını borçluğu olduğu biri hakkında hatasını saklamayın diye atıp tutma öğrende gel tamam mı ?hiçbişey o kadar basit değil...
  • benim eşim dispatcher. ondan aldığım bilgilere göre uçaklarda yıldırıma kaşsı bazı parçalar bulunuyormuş.bu parçalar sayesinde yıldırım uçağa çarpsa bile hiç bir hasar almadan uçak yıldırımı dışarı atabiliyoruş.şimdi kalmış kuş çarptı giyorsunuz.ya gerçekten tailwind hiç birşey bilmiyor yada halkı göz göre göre salak yerine koyuyur.Bence bu konu ciddi ciddi sivil havacılık tatafıbdan araştırılmalı.Problem plotto gibi gözüküyor.

(22:35 GÜNCELLENDİ) Onur Air'den alınan bilgilere göre, Tailwind Havayolları'ndan kiralanan Boeing 737-400 tipi uçağın sert inişten dolayı bir zarar görüp görmediği teknisyenler tarafından kontrol edilene kadar İstanbul'dan gidecek olan bir başka uçağın yolcuları İstanbul'a getireceği öğrenildi.

AirportHaber'in güvenilir kaynaklardan edindiği bilgilere göre; Tailwind Havayolları'ndan kiralanan ve Onur Air adına Diyarbakır'a yolcu götüren uçağa iniş sırasında kuş çarptı. Otopilotla iniş gerçekleştirmek üzere kuş çarpmasına maruz kalan uçağın kaptanı otopilotu devreden çıkararak pisti pas geçti. Daha sonra görerek tekrar Diyarbakır Havaalanı'na sorunsuz bir şekilde iniş yapıldı.

İniş sırasında hava muhalefetinden dolayı türbülans yaşandığı ve yolcuların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Tailwind uçağı türbülansa girdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (59)

Misafir ~ 8 yıl önce
ben tüm yorumları şaşkınlıkla okumaktayım!büyük bir tehlike atlatıldı evet,sebebi açıklandı,duyuldu;hala kaptan kontrolü kaybetti diyosunuz oturdugunuz yerden.o gün,o uçakda 2 adet kaptan pilot vardı ve o uçağı,yolcuları,kabin ekibini kurtardı.imkansız denen şey oldu,küçüçk bir parça lövyeleri kitledi ama kaptanların tecrübesi ve inancı uçağı kurtardı.bence yılların tecrübesine laf edeceğinize parası olan pilot oluyor,buna bir çözüm bulun hadi..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Sayın Büyüklerim ve Havacılık Camiasına kendilerini adamış arkadaşlar... Uçağa kuş çarpmadığını hepimiz biliyoruz. Diyarbakır da pilotun uçağun kontolünü kaybettiğini düşünmekteyim. (yani havacılık tabiriyle stall a girdi) . Ve ayrıca İstanbul Havayollarında o kadar vukuatı olan,aynı zamanda gırtlak kanseri olupta kule ile görüşmeleri analşılamayan bi kaptanın uçmasına hangi otorite müsade eder? Bi zahmet açıklarlarsa çok sevinirim. Ayrıca kabin ekibi arkadaşlarıma da çok büyük geçmiş olsun. GS

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
şu herşey !dalavera! diyen türkçeyi bilmeyen arkadaş o dalavera değil dalaveredir bikere. ayrıca gelelim pilotun hatasına o uçağın içindemiydin sen arkadaşım insanların hayatlarını borçluğu olduğu biri hakkında hatasını saklamayın diye atıp tutma öğrende gel tamam mı ?hiçbişey o kadar basit değil...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
benim eşim dispatcher. ondan aldığım bilgilere göre uçaklarda yıldırıma kaşsı bazı parçalar bulunuyormuş.bu parçalar sayesinde yıldırım uçağa çarpsa bile hiç bir hasar almadan uçak yıldırımı dışarı atabiliyoruş.şimdi kalmış kuş çarptı giyorsunuz.ya gerçekten tailwind hiç birşey bilmiyor yada halkı göz göre göre salak yerine koyuyur.Bence bu konu ciddi ciddi sivil havacılık tatafıbdan araştırılmalı.Problem plotto gibi gözüküyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000