28 Ağustos 2009, Cuma 17:05:23

Tailwind atağa kalktı!

Türkiye'nin en genç havayolu şirketi olan Tailwind Havayolları, 2 uçak alımı için yeni bir anlaşma imzaladı...
  • taılwınd kabın memurlarından bırı olarak sırketımın gozle gorulen basarısı karsısında gurur duyuyorum .... bılıncsızce sacma sapan konusmak olsun dıye konusan arkadaslarıda sıddetle kınıyorum . ne olursa olsun yenı kurulan tertemız bır fırmaya bu elestırılerın tek sebebı cekememezlıktır bu durumdakı arkadaslara bır bardak su ıcmelerını tavsıye ederım ....
  • ucak eski oldugu icin mı rotar yaptı :)) iyi arastır istersen.. bu ucaga eski diyebiliyorsanız bestair ve onurair in MD leri piyasadan kaldırmak lazım, gerce bestair in MD si hala nası ucuyo anlamıyorum ama neyse.. sevgiler
  • Bugun ankara bruksel ne oldu ? Kac saat rotar yapti ucak ? yaaa demek ki eski ucak denilince biraz hak varmis yani
  • Fethi birde konuşabilsen çok şey anlatacaksında,olmuyor işte.Hasançebi yi bu kadar savunka niye?Aslında Hasançebi yi(küçük olanı)sen çok iyi tanırsın ve arkasından atıp tutuğunu herkesde çok iyi bilir ama demek ki işine şimdilik böyle geliyor,sende haklısın sende işi öğrenmişsin onunla çalışabilmek için onun gibi olmak lazım.

Türkiye’nin yeni havayolu Tailwind, havacılık sektörüne hızlı bir giriş yaptı. 2009 Mayıs ayında Türkiye’de ilk defa üç uçakla birden uçuşlarına başlayan Türk-İngiliz ortaklı şirket, üçüncü ay sonunda da iki ilave uçak için anlaşma imzaladı. Böylece 2010 yılında filosunu beş uçağa çıkaracak olan Tailwind Havayolları, iç ve dış hatlar tarifeli sefer hakkını da elde edebilmek için gerekli olan minimum beş uçak şartını da yerine getirmiş olacak.

Geçtiğimiz hafta Polat Renaissance Hotel’de düzenlenen resmi açılış gecesinde Tailwind Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Kadri Muhiddin tarafından açıklanan iki ilave uçak hedefinin üzerinden 10 gün geçmeden anlaşma haberi geldi. Londra’da atılan imzalar sonucunda dünyanın en büyük leasing firmalarından biri olan ILFC’den (International Lease Finance Corporation) iki ilave uçak daha finansal kiralama yöntemiyle Tailwind Havayolları filosuna katılacak. En son üretilen Boeing 737-400 modellerden seçilen uçaklardan birincisi 20 Ocak 2010’da ikincisi ise 1 Mayıs 2010’da İstanbul’da olacak. Gelecek olan uçakların operasyon ve bakım kolaylığı düşünülerek Tailwind filosundaki diğer uçaklarla kardeş üretim konfigürasyonuna sahip olmaları dikkat çekiyor.

Uçak sayısının beşe çıkması Tailwind Havayolları’nın Türkiye’ye taşıdığı yolcu sayısını artırmasının yanı sıra tarifeli uçuş hakkını elde etmesini de sağlamış olacak.

Sivil havacılık sektörüne hızla giriş yapan Tailwind Havayolları Genel Müdürü Safi Ergin, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında; “Tailwind Havayolları, açılışından bugüne, sektörde kendinden emin ve istikrarlı adımlar atmaya devam ediyor. 2010’da filomuza katılacak 737 400 tipi iki uçağın anlaşmalarını geçtiğimiz günlerde imzaladık. Bu gurur verici olayın heyecanını ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. İnanıyorum ki Tailwind, tecrübeli kadrosu ve çalışma azmiyle sivil havacılıkta çok daha önemli yerlere gelecek.” şeklinde konuştu. Tailwind’in iç hatlar için de iddialı hazırlandığının sinyallerini veren Ergin; “Dünyanın en büyük leasing firmalarından biri olan ILFC’den finansal kiralama yoluyla getireceğimiz iki yeni uçağımızla şimdilik acele etmesek de tarifeli seferlerle de ülkemize hizmet etmek istiyoruz.” dedi.

Tailwind atağa kalktı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

Misafir ~ 9 yıl önce
taılwınd kabın memurlarından bırı olarak sırketımın gozle gorulen basarısı karsısında gurur duyuyorum .... bılıncsızce sacma sapan konusmak olsun dıye konusan arkadaslarıda sıddetle kınıyorum . ne olursa olsun yenı kurulan tertemız bır fırmaya bu elestırılerın tek sebebı cekememezlıktır bu durumdakı arkadaslara bır bardak su ıcmelerını tavsıye ederım ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ucak eski oldugu icin mı rotar yaptı :)) iyi arastır istersen.. bu ucaga eski diyebiliyorsanız bestair ve onurair in MD leri piyasadan kaldırmak lazım, gerce bestair in MD si hala nası ucuyo anlamıyorum ama neyse.. sevgiler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bugun ankara bruksel ne oldu ? Kac saat rotar yapti ucak ? yaaa demek ki eski ucak denilince biraz hak varmis yani

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Fethi birde konuşabilsen çok şey anlatacaksında,olmuyor işte.Hasançebi yi bu kadar savunka niye?Aslında Hasançebi yi(küçük olanı)sen çok iyi tanırsın ve arkasından atıp tutuğunu herkesde çok iyi bilir ama demek ki işine şimdilik böyle geliyor,sende haklısın sende işi öğrenmişsin onunla çalışabilmek için onun gibi olmak lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000