05 Mayıs 2015, Salı 08:45:03

TAI'DEN YERLİ UÇAK AÇIKLAMASI

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ/TAI) Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı, 3-4 yıl gibi kısa bir sürede hiçbir ülkenin sıfırdan tasarımla uçak sahibi olamayacağını söyledi.
  • ne demek 3-4 senede olmaz, başkanımız vermiş emrini lamı cimi yok ü re ti le cek!! yapacalar otursun o koltuğa.başkandan iyimi bilecen yapılırmı yapılmazmı?
  • Bırakın insanlar birseyler üretsin, surekli negatif ve pesimistsiniz. Adamlar 1900 den beri uçak üretiyor mühendislik tecrübeleri ortada. Sense 1990 da uçak parcasi uretmeye 2000 li yillarda kendi tasarimin eğitim ucagina ve iha ya baslamissin. Birileri kalkmis neden uretilemiyor, az biraz dusun kardesim neden acaba ? 15 yillik gariban muhendislik bilginle bisiler basarmaya calisiyorsun cunku. Bu arada elindeki kaliteli ve yetismis insanlarida Turkiye'nin basiretsizligi yuzunden disari kaciriyorsun. Bu adamlarin en tecrubelisi (yonetici olmayan )7 8 bin kazanirken hala bu ulke yoneticilerinden bazilari cikip bu adamlar ne yapiyoda bu kadar para kazaniyor diyebiliyor. Birakin adamlar isini yapsin bu adamlarin kösteğe değil desteğe ihtiyacı var.
  • Do 328 askeri ve sivil viplere ancak hizmet edebilir. Zira kapasite cok dusuk siradan yolcu ucagi olabilmesi icin. Hic bir ekonomi yolcusu bu ucaklarin biletlerini alamaz. Hic bir hava yolu bu ucaklarla ekonomi yolcusu alarak rendable olamaz. En az 90-120 koltuklu olmazi lazim yerli ucagin rendable olabilmesi icin.
  • Daha eğitim uçağını bile teslim edememiş adamlar, bir de utanmadan insanlara ders vermeye kalkıyorlar. Ordan bakınca hepimiz salak gibi mi görünüyoruz. Beceremeyeceksen yapma. Ben yapamam de, ki zaten yapamayacağınız da ortada. İnsan az da olsa utanır insan içine çıkmaz.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ/TAI) Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı, 3-4 yıl gibi kısa bir sürede hiçbir ülkenin sıfırdan tasarımla uçak sahibi olamayacağını söyledi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ/TAI) Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı, bölgesel yolcu uçağı projesine ilişkin olarak, “3-4 yıl gibi kısa bir sürede hiçbir ülkenin sıfırdan tasarımla uçak sahibi olamayacağını belirterek, “Onun için hazır bir ürüne gitmeniz lazım. Devlet anladığım kadarıyla onu tercih edecek. Tüm kabiliyetlerimizle o projeye de yardımcı olacağız, katkıda bulunacağız” dedi.

Dörtkaşlı, “3-4 yıl gibi bir sürede hiç kimse bunu sıfırdan özgün yapamaz. Demek ki hazır bir uçağa yönelinecek, lisansı alınacak, Türkiye’de üretilecek. Üretim aşamasında bizim kabiliyetlerimizin kullanılacağını düşünüyoruz. Bir ihtiyaç, bir pazar, bir takvim  var, takvim kaçırılmak istenmiyor” diye konuştu.

TAI'DEN YERLİ UÇAK AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

ne demek! ~ 3 yıl önce
ne demek 3-4 senede olmaz, başkanımız vermiş emrini lamı cimi yok ü re ti le cek!! yapacalar otursun o koltuğa.başkandan iyimi bilecen yapılırmı yapılmazmı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kadioglu ~ 3 yıl önce
Bırakın insanlar birseyler üretsin, surekli negatif ve pesimistsiniz. Adamlar 1900 den beri uçak üretiyor mühendislik tecrübeleri ortada. Sense 1990 da uçak parcasi uretmeye 2000 li yillarda kendi tasarimin eğitim ucagina ve iha ya baslamissin. Birileri kalkmis neden uretilemiyor, az biraz dusun kardesim neden acaba ? 15 yillik gariban muhendislik bilginle bisiler basarmaya calisiyorsun cunku. Bu arada elindeki kaliteli ve yetismis insanlarida Turkiye'nin basiretsizligi yuzunden disari kaciriyorsun. Bu adamlarin en tecrubelisi (yonetici olmayan )7 8 bin kazanirken hala bu ulke yoneticilerinden bazilari cikip bu adamlar ne yapiyoda bu kadar para kazaniyor diyebiliyor. Birakin adamlar isini yapsin bu adamlarin kösteğe değil desteğe ihtiyacı var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dornier 328 ~ 3 yıl önce
Do 328 askeri ve sivil viplere ancak hizmet edebilir. Zira kapasite cok dusuk siradan yolcu ucagi olabilmesi icin. Hic bir ekonomi yolcusu bu ucaklarin biletlerini alamaz. Hic bir hava yolu bu ucaklarla ekonomi yolcusu alarak rendable olamaz. En az 90-120 koltuklu olmazi lazim yerli ucagin rendable olabilmesi icin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hala ~ 3 yıl önce
Daha eğitim uçağını bile teslim edememiş adamlar, bir de utanmadan insanlara ders vermeye kalkıyorlar. Ordan bakınca hepimiz salak gibi mi görünüyoruz. Beceremeyeceksen yapma. Ben yapamam de, ki zaten yapamayacağınız da ortada. İnsan az da olsa utanır insan içine çıkmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000