22 Eylül 2009, Salı 11:30:47

Tahran'da askeri uçak düştü!

İran ordusuna ait bir savaş uçağının gösteri uçuşu sırasında yere çakıldığı bildirildi.
  • Düsen uçak bir Ilyushin 76 kodu "5-8208.(7ölü) Bu uçak eski Irak hava kuvvetleri AWACS "RADAR ADNAN" 1991 Amerikan bombardimanindan kurtulmak için Saddam tarafindan Irana kaçirildi ve geri verilmedi. AWACS sistemi çalismadigi için Iran H.K de Kargo olarak kullaniliyordu.
  • dugalari yetmemistir veya amerikalilar sucludur.
  • kesin israel vurmustur ....

İran’ın resmi haber ajansı İRNA, İran-Irak savaşının başlangıcının yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen tören sırasında gösteri uçuşu yapan uçağın başkent Tahran yakınlarındaki bir tarım alanına düştüğünü bildirdi.

Düşen uçağın tipi ve kazada ölen olup olmadığına dair bilgi verilmedi. Törende, İran ordusuna ait Amerikan yapımı bombardıman uçakları, Rus yapımı MiG-29, Sukhoi 24 ve İran yapımı Saige (Şimşek) uçakları dahil birçok uçak gösteri uçuşu yapacak.

Tahran'da askeri uçak düştü!

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 9 yıl önce
Düsen uçak bir Ilyushin 76 kodu "5-8208.(7ölü) Bu uçak eski Irak hava kuvvetleri AWACS "RADAR ADNAN" 1991 Amerikan bombardimanindan kurtulmak için Saddam tarafindan Irana kaçirildi ve geri verilmedi. AWACS sistemi çalismadigi için Iran H.K de Kargo olarak kullaniliyordu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
dugalari yetmemistir veya amerikalilar sucludur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
kesin israel vurmustur ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000