13 Haziran 2010, Pazar 13:30:36

Suudi'ler yalanladı

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı, Times gazetesinde, “İran'a olası saldırısı sırasında İsrail'e hava sahasını kullandıracakları” yönündeki haberi kesin dille yalanladı.
  • Bildigimiz sekilllerde surungen kameleonlar artik devam edemeyecek dolayisiyla halk direnisinin karsisinda yalanlarla devam edebilecek hic bir guc yok. Bu Suud/AB/ABD ve her kim olursa olsun gecerlidir....
  • Her fırsatta Türkleri sırtından vurmayı adet edinmiş olan arapların hiç bir şeyine güven olmaz. Ama ne yazık ki hala arap aşkınla yanıp tutuşanlar var.
  • Böyle bir şeyin olacağını hiç zannetmiyorum. Arapların geçmiş de Osmanlılara yaptıklarını hepimiz biliyoruz ama bu sefer konu israil biraz daha farklı tabi. İngilizler tabi bu bölgede her zaman iç isyan çıkartıp değişik ayaklanmalar bir gecede kurulan ülkeler gibi. Zaten şu an ki filistin bir süreliğine Osmanlıdan çıktıktan sonra ingiliz sömürgesi olmuştu..
  • arkadaslar emin olun israil irandan korkmasaydi 5 sene once saldirmisti irana" Iranin her seyin kendisi uretiyo"kimseye bagli olmamadigi icin de simdi amerikaya meydan okuyo" ancak bizde bu israilin gozun korkutmaliyiz"artik ayagin yorganindan fazla uzatiyo..

Suudi Arabistan'ın resmi ajansı SPA'ya göre, Bakanlık, bu “yalan iddiaları kesin dille yalanladı” ve “Suudi Arabistan, egemenliğinin ihlal edilmesini ya da bir başka ülkeye saldırmak için hava sahasını kullandırmayı reddeden kararlı tutumunu yineler. Bu siyasetin hiçbir ilişkimiz bulunmayan İsrailli işgalci yetkililere de uygulandığı açıktır” açıklamasında bulundu

İngiliz Times gazetesinin Körfez'deki askeri kaynaklara dayanarak dün verdiği haberde, Suudi Arabistan'ın İran'a olası bir saldırı halinde İsrail'e hava sahasını kullanması için izin verdiği ileri sürülmüş, bir Amerikalı askeri kaynağın da “Suudi Araplar, kendileri başka yere bakarken İsraillilerin ülke hava sahasından geçmesine izin verdi. Suudiler kendi savaş uçaklarının harekete geçmemesi ve kimsenin vurulmaması için denemeler yaptı bile. Bütün bunlar ABD Dışişleri Bakanlığının onayıyla yapıldı” dediği belirtilmişti.

Suudi'ler yalanladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 8 yıl önce
Bildigimiz sekilllerde surungen kameleonlar artik devam edemeyecek dolayisiyla halk direnisinin karsisinda yalanlarla devam edebilecek hic bir guc yok. Bu Suud/AB/ABD ve her kim olursa olsun gecerlidir....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Her fırsatta Türkleri sırtından vurmayı adet edinmiş olan arapların hiç bir şeyine güven olmaz. Ama ne yazık ki hala arap aşkınla yanıp tutuşanlar var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Böyle bir şeyin olacağını hiç zannetmiyorum. Arapların geçmiş de Osmanlılara yaptıklarını hepimiz biliyoruz ama bu sefer konu israil biraz daha farklı tabi. İngilizler tabi bu bölgede her zaman iç isyan çıkartıp değişik ayaklanmalar bir gecede kurulan ülkeler gibi. Zaten şu an ki filistin bir süreliğine Osmanlıdan çıktıktan sonra ingiliz sömürgesi olmuştu..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
arkadaslar emin olun israil irandan korkmasaydi 5 sene once saldirmisti irana" Iranin her seyin kendisi uretiyo"kimseye bagli olmamadigi icin de simdi amerikaya meydan okuyo" ancak bizde bu israilin gozun korkutmaliyiz"artik ayagin yorganindan fazla uzatiyo..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000