20 Kasım 2017, Pazartesi 08:54:42

Suudi Arabistan ANKA almak istiyor

Türkiye'de kendi İHA üretimine giriştikten sonra Türk Silahlı Kuvvetleri için başarılı bir şekilde testler tamamlanmış ve seri üretime geçilmişti. Şimdi ise Suudi Arabistan yerli ve milli olarak geliştirilen İHA'lardan satın almak istediği ile gündeme geldi.
  • Hemen başlamışlar anka mi bayraktar mi. Ne o bayraktar başarısı rahatsız mi etti. Yada hayırdır ANKA başarılı mi diyeceksiniz. Bayraktar ve Anka arasında mi kaldınız :))). Yaptık oldu. Israilin horonlarından iyisini yaptık. Cıvata sıkarak emekli olanlar zorunuza mi gitti
  • Asıl haberde sadece Anka var. Ama burada Bayraktar ön planda...
  • abd ve israil egemenliğinde bulunan suudi hükmeti nasıl bizden anka yı alıcak?
  • Yerli malı yurdun malı. PÖH-JÖH herkes onunla bombalamalı

Şimdiye kadar milli İHA'lar ile 3 bin 895 terörist öldürülerek etkisiz hale getirildiği gibi, şimdi de Suudi Arabistan kendi güvenliğini sağlamak amacı ile Türkiye ile aynı masaya oturmaya hazırlanıyor.

Defence News tarafından aktarılan habere göre, TUSAŞ'ta görevli olan Görkem Bilgi, satış konusunda Suudi Arabistan ile bir süredir görüştükleri ve aynı zamanda Suudi Arabistan'ın İHA'lar için indirim istediği belirtildi. Görkem Bilgi ise "Suudiler özellikle keşif uçuşları için bizden talep ettikleri şeyler üzerine yoğunlaşıyorlar. Bu talepler üzerinde hala görüşmeler devam ediyor." şeklinde açıklamalar yaptı.

Elektronik aksamlarından tutun, yazılım, tasarım ve alt ana sistemlerinin hepsi milli ve özgün imkanlar ile üretildikten sonra, 2014 yılında 30 adet Bayraktar adında silahlı İHA'lar envantere girmiş oldu. Sonrasında ise dış ülkeler bizi yakın markaja alarak takip etmeye başladılar. Şimdi ise güncellenen ve daha da güçlenen İHA'larımız yurt dışına satılmak üzere çalışmalara başlanmış durumda.

Eğer anlaşma sağlanabilirse, Suudiler ilk etapta bizden 6 adet ANKA ve 2 adet yer kontrol istasyonu satın alacaklar.

27 Saat Havada Kalabiliyor

Bayraktar İHA'mız yapılan testler sonucunda 27 saat kesintisiz bir şekilde havada kalabildiği gibi, şimdiye kadar 26 bin 876 saat uçuş gerçekleştirmiş durumda. Akıllı mühimmatlar ile güçlendirildikten sonra tekrar güncellenen modeller ise şimdi hedefini 8 kilometre uzaktan net vurabilme kabiliyetine sahip. İlerleyen zamanlarda ise bu rakamın 20 kilometreye çıkartılması hedefleniyor.

Suudi Arabistan ANKA almak istiyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Ruhi ~ 8 ay önce
Hemen başlamışlar anka mi bayraktar mi. Ne o bayraktar başarısı rahatsız mi etti. Yada hayırdır ANKA başarılı mi diyeceksiniz. Bayraktar ve Anka arasında mi kaldınız :))). Yaptık oldu. Israilin horonlarından iyisini yaptık. Cıvata sıkarak emekli olanlar zorunuza mi gitti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Defense News ~ 8 ay önce
Asıl haberde sadece Anka var. Ama burada Bayraktar ön planda...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nurz ~ 8 ay önce
abd ve israil egemenliğinde bulunan suudi hükmeti nasıl bizden anka yı alıcak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
no pain its gain ~ 8 ay önce
Yerli malı yurdun malı. PÖH-JÖH herkes onunla bombalamalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000