24 Kasım 2015, Salı 09:42:37

Suriye sınırında uçak düştü

Suriye sınırında uçak düştüğü bildirildi.
  • Ladies and gentlemen let the world war III begin
  • Putin ve Rusya nın belini kırdık, şimdi kaçma zamanı:)
  • YORUMBUDUR abi Anan bacın kardeşin suriyede mi? BAŞKA BİR ÜLKENİN SINIRINDA BAŞKA BİR ÜLKENİN UÇAĞINI DÜŞÜRMEK DİSKODA RUS KIZI DÜŞÜRMEYE BENZEMEZ MALUMAT OLSUN. Bkz. Gemide "........ler Kamil hepimizi .......ler"
  • Cocuk gibi hemen nato ve bmye basvurmussuk.. OLarda olmasa halimiz yas. Neyse bin yatirayimda fuze parasini ben karsilayim

Hatay’ın Yayladağı İlçesi’ne yakın bir noktada bulunan Suriye’nin Yamadi Köyü’ndeki Türkmenlerin barındığı çadırların üzerine bir uçak düştüğü bildildi.

Cephedeki Türkmen kaynakları, uçaksavar ateşiyle düşürüldüğü öne sürülen kimliği belirsiz uçaktan süzülen paraşüt de gördüklerini söyledi.

Ancak, bu bilgiler başka kaynaklarca teyid edilmedi.

Uçağın Türk savaş uçakları tarafından sınır ihlali yapması nedeniyle düşürüldüğü açıklandı. Uçaktaki pilotların ise paraşütle atlayarak kurtuldukları belirtildi.

DETAYLARI GENELKURMAY AÇIKLAYACAK

Uçağın hangi ülkeye ait olduğunun yanı sıra, diğer tüm detayların Genelkurmay Başkanlığı tarafından açıklanacağı ifade edilirken, uçağın düşürülmeden önce uyarıldığı ancak uyarıları dikkate almadığı öğrenildi.

DÜŞÜRÜLEN UÇAK RUS UÇAĞI

Habertürk'ün olaya ilişkin haberinde şu detaylara yer verildi; Cumhurbaşkanılığı yaptığı açıklamada, SU 24 tipi Rus uçağı Türk jetlerince düşürüldüğünü bildirdi. Rus Savunma Bakanlığı da 'Suriye'de uçağımızın düştüğü tahmin ediliyor' dedi. Rus güçlerinin paraşütle atlayan pilotları kurtarmak için harekete geçtiği iddia ediliyor.

Düşen uçağın parçalarının savrulduğu Yayladağı'nın Dutlubahçe Köyü'nde iki Türk köylü yaralandı. Yaralılardan Mahmut Horoz'un ameliyata alındığı, diğerinin durumunun iyi olduğu belirtildi.

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU BİLGİ ALDI

Başbakan Ahmet Davutoğlu Genelkurmay Başkanı ve Dışişleri Bakanı ile bir araya gelerek bilgi aldı. Başabakan'ın talimatıyla Dışişleri Bakanlığı, NATO, BM ve ilgili ülkeler nezdinde gerekli girişimlerde bulunacak.

TÜRKİYE NOTA VERMİŞTİ

Türkiye, Rus savaş uçaklarının Suriye’de Türkmen bölgesine yaptığı bombardımanın ardından Rusya’ya nota vererek, “Sınır güvenliğimiz fiilen ihlal edilirse angajman kurallarımızı uygularız” uyarısı yapmıştı.

İşte uçağın düşüş anı:

Suriye sınırında uçak düştü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (42)

- ~ 2 yıl önce
Ladies and gentlemen let the world war III begin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
king kobra ~ 2 yıl önce
coktaaaan basladi bilignize... for example cyber
belini kırıdk ~ 2 yıl önce
Putin ve Rusya nın belini kırdık, şimdi kaçma zamanı:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Portakal Votka ~ 2 yıl önce
YORUMBUDUR abi Anan bacın kardeşin suriyede mi? BAŞKA BİR ÜLKENİN SINIRINDA BAŞKA BİR ÜLKENİN UÇAĞINI DÜŞÜRMEK DİSKODA RUS KIZI DÜŞÜRMEYE BENZEMEZ MALUMAT OLSUN. Bkz. Gemide "........ler Kamil hepimizi .......ler"

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurbetci ~ 2 yıl önce
Cocuk gibi hemen nato ve bmye basvurmussuk.. OLarda olmasa halimiz yas. Neyse bin yatirayimda fuze parasini ben karsilayim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000