25 Mart 2016, Cuma 14:22:28

Süpersonik yolcu uçağı projesine büyük destek!

Denver merkezli bir girişim olan Boom, süpersonik yolcu pazarına giriyor.
  • Ne zamandir yazamadim, biz de tam supersonik pushback araclari prototipleri hakkinda calisiyoduk, bu sekilde sektorun onunu acmayi planliyoruz. Kadri abi ilk supersonik pushback araci icin simulator egitimi almaya basladi, bir muddet burada olamayacak
  • Ne olursa olsun Supersonic. Mutlaka olmasi lazim Insanlar 10. 15 17. Saat havada kaliyorlar Cok cok guzel. Proje Ben supersonic meselesini Bir sene evvelde yazmistim ucaklarin buyuk govdeli. Olmasi onemli degil Gidecegi yere bir an once varmasi. Oneli , iste para bu sekilde kazanilir, THY. Bunada yatirim yapar. Elindeki mevcutlari. Ic hatlarda kullanir , insallah enkisa zamanda bu proje. Gerceklesir. ,olu fakat. Katardan bize firsat gelene kadar, ancak bizim. Cocularimiz veya torunlar gorur katar simdi Siraya girmistir belki.
  • Bize geregi yok,zaten basarili olmaz.
  • havalimanı haberi neden halen çıkmadı? @airporthaber

Denver merkezli bir girişim olan Boom, süpersonik yolcu pazarına giriyor. Henüz proje aşamasında olan fikir için iki büyük havayolundan 5 milyar dolar değerinde niyet mektubu gönderildi.

webrazzi'de yer alan detaylara göre; Niyet mektubuna imza atan şirketlerden birisi Richard Branson‘ın sahibi olduğu Virgin Group. Bilindiği gibi Virgin havayolu şirketi olarak var olmasının yanında Virgin Galactic ile uzaya seyahati mümkün kılmaya çalışıyor. Virgin’in niyet mektubunda belirttiği rakam tam 2 milyar dolar. Kısacası Boom için her şey yolunda giderse, Virgin 10 adet uçak teslim alacak. Bunun dışında 15 adet uçak için niyet mektubu yazan Avrupa merkezli bir havayolu daha bulunuyor. Ancak şimdilik bu havayollarının adı telafuz edilmiyor, onlar da 3 milyar dolara tekabül eden bir niyet belirtmiş.

Her şey yolunda giderse, Boom ilk etapta 25 adet süpersonik yolcu uçağı üretecek ve uçak göklerdeki yerini alacak. Bununla birlikte Y Combinator başkanı Sam Altman da, girişime gelen 5 milyar dolarlık niyet mektuplarının Y Combinator tarihinde bir rekor olduğunu dile getiriyor. 11 kişilik tecrübeli kadrosuyla Boom, havayolları devlerini de ikna etmeyi başarmış ve bu yola baş koymuş gözüküyor. Ekibin büyük bir kısmı daha önce uçakların yapımında büyük tecrübe sahibi isimlerden ve aynı zamanda pilotlardan oluşuyor.

Virgin Group sözcüsü de niyet mektuplarını doğruladı. Boom’un şu anki yatırımcıları arasında Y Combinator, Sam Altman, Seraph Gro ve adı açıklanmayan bir dizi yatırımcı bulunuyor.

Süpersonik yolcu uçağı projesine büyük destek!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

TGS ~ 2 yıl önce
Ne zamandir yazamadim, biz de tam supersonik pushback araclari prototipleri hakkinda calisiyoduk, bu sekilde sektorun onunu acmayi planliyoruz. Kadri abi ilk supersonik pushback araci icin simulator egitimi almaya basladi, bir muddet burada olamayacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Siyaset. ~ 2 yıl önce
Ne olursa olsun Supersonic. Mutlaka olmasi lazim Insanlar 10. 15 17. Saat havada kaliyorlar Cok cok guzel. Proje Ben supersonic meselesini Bir sene evvelde yazmistim ucaklarin buyuk govdeli. Olmasi onemli degil Gidecegi yere bir an once varmasi. Oneli , iste para bu sekilde kazanilir, THY. Bunada yatirim yapar. Elindeki mevcutlari. Ic hatlarda kullanir , insallah enkisa zamanda bu proje. Gerceklesir. ,olu fakat. Katardan bize firsat gelene kadar, ancak bizim. Cocularimiz veya torunlar gorur katar simdi Siraya girmistir belki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurbetci ~ 2 yıl önce
Bize geregi yok,zaten basarili olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yozgat ~ 2 yıl önce
havalimanı haberi neden halen çıkmadı? @airporthaber

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000