26 Eylül 2017, Salı 11:19:07

SunExpress kış sezonuna bomba gibi giriyor

Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, 2017/18 kış sezonunu geçen yılın kış sezonuna göre toplamda yüzde 7’lik bir kapasite artışı ile satışa açıyor.
  • Turkiyedeki istikrarlı tek şirket olarak gösterilebilir.
  • En cok avrupada Mardinli var yine direkt ucus yok
  • Lufthansa'nın bile ankara'dan direkt almanya'ya uçuşu varken, Lufthansa'nın Ankara'dan Batı ve güney bölgesi iç hat aktarması olabilecek Sunexpress neden ESB'ye gir(e)miyor. Anadolujet'in ankara'daki tekeli kırılmasın diye değil mi? Neyse ki artık pegasus var :)
  • Havaciligi iyi ve kurallarina göre yapiyorlar bu sebepten basarililar adamlar.

Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, 2017/18 kış sezonunu geçen yılın kış sezonuna göre toplamda yüzde 7’lik bir kapasite artışı ile satışa açıyor. SunExpress, Ekim sonu itibariyle başlayacak olan kış sezonunda, Türkiye ile Avrupa arasında uçuşlarını artırarak, merkezi Antalya ve aktarma merkezi İzmir’in yanı sıra, Anadolu’nun 6 şehrinden en fazla direkt uçuş gerçekleştiren lider havayolu konumu güçlendirmiş olacak.

SunExpress Genel Müdürü Jens Bischof, bu kış sezonunda kapasite artışının yanı sıra uçuşlarına yeni destinasyonlar da eklediklerini belirterek, “Türkiye’ye olan uçuşlarda, geçen kış sezonuna göre toplamda yüzde 7 kapasite artışı gerçekleştirdik. Bu kış da her zaman olduğu gibi Almanya, Avusturya ve İsviçre’den en fazla uçuşu Türkiye’ye gerçekleştireceğiz” dedi.

“2017/18 kış sezonunda merkezimiz Antalya’dan Avrupa’da 16 havalimanına direkt tarifeli sefer düzenleyeceğiz. Geçen kış sezonuna oranla Antalya’ya bu sene yüzde 15 daha fazla koltuk arz edeceğiz” diyen Bischof, şöyle konuştu: “Kış sezonunda Antalya’dan Avrupa’daki 16, iç hatlarda ise 9 kente haftada 150 karşılıklı sefer düzenleyeceğiz. İzmir’i tarifeli seferlerle hem iç hatlarda hem dış hatlarda en fazla destinasyona bağlayan hava yolu olarak, kış sezonunda İzmir operasyonumuzu Basel, Ordu-Giresun ve Zürih uçuşlarıyla güçlendiriyoruz. İzmir’den iç hatlarda 14, dış hatlarda ise 12 noktaya haftada karşılıklı 164 sefer düzenleyeceğiz.”

Anadolu’dan Avrupa’ya yüzde 37 kapasite artışı

Avrupa’dan Anadolu şehirlerine olan kapasitesini geçen kış sezonuna göre yüzde 37’den fazla artıran SunExpress, Anadolu’nun 6 kenti; Adana, Kayseri, Ankara, Gaziantep, Samsun ve Trabzon’dan Avrupa’da 6 kente haftada 26 uçuş gerçekleştirecek. Kayseri ve Gaziantep’ten Avrupa’da Amsterdam, Düsseldorf, Frankfurt, Münih ve Stuttgart kentlerine, Adana’dan Düsseldorf, Frankfurt, Hanover ve Stuttgart’a direkt tarifeli uçuş imkanı sunacak.

Bischof, bu kış sezonunda en fazla kapasite artışının Anadolu kentlerinden Avrupa’ya olan uçuşlarda gerçekleştirdiklerini belirterek, “Yaz sezonunda başlattığımız Adana – Hannover ve Kayseri – Amsterdam uçuşlarına bu kış sezonunda da devam edeceğiz. Bunun yanı sıra Kayseri – Münih arasında da yeni uçuş başlatıyoruz. Ankara’dan Düsseldorf’a gerçekleştirdiğimiz uçuşların sayısını artırıyoruz. Gaziantep’ten ise Frankfurt ve Stuttgart’a da direkt uçuşlar başlatacağız” dedi. 

SunExpress kış sezonuna bomba gibi giriyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

Pilot ~ 9 ay önce
Turkiyedeki istikrarlı tek şirket olarak gösterilebilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mardinli ~ 9 ay önce
En cok avrupada Mardinli var yine direkt ucus yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ESB'ye giremiyor! ~ 9 ay önce
Lufthansa'nın bile ankara'dan direkt almanya'ya uçuşu varken, Lufthansa'nın Ankara'dan Batı ve güney bölgesi iç hat aktarması olabilecek Sunexpress neden ESB'ye gir(e)miyor. Anadolujet'in ankara'daki tekeli kırılmasın diye değil mi? Neyse ki artık pegasus var :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
IL ~ 9 ay önce
Havaciligi iyi ve kurallarina göre yapiyorlar bu sebepten basarililar adamlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Il ??? ~ 9 ay önce
Hayirdir senden pek bir positif yorum gelmezdi
Germania sesiz ~ 9 ay önce
Germanianin türkiye satis mdr bu aralari sesiz bir haber cikmiyor hayirdir? Bilen varmi 2017/2018 ne yapacaklar?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000