18 Mart 2016, Cuma 08:55:03

STK'lar havalimanı için rapor hazırladı

Antalya'nın Kaş İlçesi'nde yapımı planlanan havalimanına karşı çıkan sivil toplum kuruluşları, 7 sayfalık bir rapor hazırladı.
  • Arkadaş gazipaşa ya havalimanı yapıyorsun tek taraf iniş kalkışlı kaptandan başkası inemiyor simülatörlerde özel eğitimi veriliyor. Adam gibi havalimanı yapıyormuş gibi birde 3. sünü kuruyorsunuz demek
  • Kaş Dalaman arası arabayla 1saat. Kaş'a havaalanı yapmak kadar saçma bişey olamazz .
  • Sanki bizim dedigimizi dinleyecekler. Ilk olarak Kas'a 35 sene once gittim. En son 2 sene once gittim, kacacak delik aradim. Gunubirlik Meis adasina gittim kafami dinledim, donerken utandim. Istanbul'a geri donmek gibi birsey, tepelerde apartmanlar yapilmis. Yere batsin apartmanlariniz, yere batsin havaalanlariniz. Kardesim biz kafa dinlemek icin Yunanistan'a gitmeye mecburmuyuz?
  • antalyada 2.ci terminal bile yolcu yokluğundan açılmıyorken, 3.cü havalimanı!!!!! yaz yaz oyna:)

Antalya'nın Kaş İlçesi'nde yapımı planlanan havalimanına karşı çıkan sivil toplum kuruluşları, 7 sayfalık bir rapor hazırladı. Raporda, bölge turizmi, tarımı ve doğal yapısına zarar vereceği vurgulanan havalimanının yatırım değil, ekonomik darbe olacağına işaret edildi. 

Kaş Turizm ve Tanıtma Derneği, Kaş Kalkan Patara Otelciler Birliği, Kaş Sualtı Derneği, ÇEKÜL Kaş Temsilciliği, Kaş Çevre Platformu ve Kaş Koruma Platformu, ilçeye yapılması planlanan havalimanıyla ilgili 7 sayfalık rapor hazırladı.

STK temsilcilerinin oluşturduğu bir platform, Kaymakam Bilgihan Bayar, Belediye Başkanı Halil Kocaer, Emniyet Müdürü Murat Şahin, Ak Parti İlçe Başkanı Mutlu Ulutaş, CHP İlçe Başkanı Ulaş Akbaş, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Çalışkan ile Kaş Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ramazan Çetin'i ziyaret ederek raporu sundu ve rapor hakkında bilgilendirme yaptı.

Hazırlanan raporda, Kaş'ın tarihi, doğal ve kültürel özellikleriyle özgün bir turizm yöresi olduğuna vurgu yapılarak, yapılacak havalimanının Kaş'ın bu vizyonunu bozacağı belirtildi. Havalimanının ilçedeki kültür ve doğa turizmini yok edeceği ve bölgede havalimanına ihtiyaç olmadığı aktarılan raporda, havalimanı yapılmak istenen bölgenin hem tarım alanları hem de tarihi yapılar ve endemik bitkilerle dolu olduğuna işaret edildi. 

Havalimanı yapılması halinde Ağullu, Belenli, Çukurbağ, Pınarbaşı ve Yeniköy mahallelerinde oturanların göç etmek zorunda kalacağı vurgulanan raporda, havalimanının bölgeye yatırım değil, ekonomik darbe olacağı savunuldu. Havalimanı projesi tümüyle ele alındığında Kaş ve çevresi için geri dönülmez sonuçlar doğuracağı belirtilen raporda, bu girişimin bir an önce durdurulması gerektiği kaydedildi. (CNN Türk)

STK'lar havalimanı için rapor hazırladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

FO ~ 2 yıl önce
Arkadaş gazipaşa ya havalimanı yapıyorsun tek taraf iniş kalkışlı kaptandan başkası inemiyor simülatörlerde özel eğitimi veriliyor. Adam gibi havalimanı yapıyormuş gibi birde 3. sünü kuruyorsunuz demek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A321 ~ 2 yıl önce
Kaş Dalaman arası arabayla 1saat. Kaş'a havaalanı yapmak kadar saçma bişey olamazz .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Beechcraft pilot ~ 2 yıl önce
Uçarak mı
yerebatsin ~ 2 yıl önce
Sanki bizim dedigimizi dinleyecekler. Ilk olarak Kas'a 35 sene once gittim. En son 2 sene once gittim, kacacak delik aradim. Gunubirlik Meis adasina gittim kafami dinledim, donerken utandim. Istanbul'a geri donmek gibi birsey, tepelerde apartmanlar yapilmis. Yere batsin apartmanlariniz, yere batsin havaalanlariniz. Kardesim biz kafa dinlemek icin Yunanistan'a gitmeye mecburmuyuz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hikaye ~ 2 yıl önce
antalyada 2.ci terminal bile yolcu yokluğundan açılmıyorken, 3.cü havalimanı!!!!! yaz yaz oyna:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000