11 Kasım 2010, Perşembe 09:27:46

SPANAIR KAZASININ SORUMLUSU PİLOT MU?

İspanyol havayolu şirketi Spanair'in, 2008 yılının Ağustos ayında meydana gelen ve biri Türk toplam 154 kişinin ölümüne yol açan uçak kazasına, pilot dikkatsizliğinden kaynaklandığına kanaat getirdiği belirtildi.
  • BU UÇAĞIN TİPİ NEYDİ
  • her zamanki gibi yine pilotaj hatasi,sunu aklim almiyo sanki pilot hatali olunca sirket kendini olaydan soyutlamismi oluyo,hayir kesinllikle hayir,o zaman sirketler yetersiz pilot kullanmakla suclanmali bence,niye böyle pilot ucuruyorsun o zaman kardesim sen,herseyin sorumlusu sirektin kendisidir bence.
  • Hayır o kaza detroit te 1989 yılında oldu . aural take off warning sistemininde sigortası çekiliymiş. Kazaya adamlar resmen davetiye çıkarmışlar nortwest kazasında. Flap ve slat ikazları almamışlar malesef togada.
  • Araştırmasını izleyemezsin çünkü daha yayınlanmadı o Northwest'in kazasıydı sanırım 85 yılı
İspanyol gazetesi El Periodico'nun haberinde, kalkış sırasında Madrid Barajas havaalanı yakınlarına düşen uçakla ilgili Spanair şirketinin yürüttüğü araştırmanın tamamlandığı aktarıldı. Spanair'e göre, uçağın düşmesine neden olan temel faktör ''pilot dikkatsizliğine bağlı insan hatası'' olarak gösterilirken, pilotların kalkış anında uçağın kanatlarındaki flapları harekete geçirmeyi unuttukları ve manuel olarak kalkış yapmaya çalıştıkları savunuldu. Raporda, pilotlarının dikkatinin dağılmasındaki etkenlerden birinin, kimliği açıklanmayan bir uçuş görevlisinin pilot kabininde olması olarak ifade edildi.
 
Türk vatandaşı Mustafa Erdil ile birlikte 154 kişinin hayatını kaybettiği kazayla ilgili davalar halen devam ederken, teknik arıza yüzünden rötar yapan uçağın kazadan önceki son kontrolünü yapan 2 teknik uzman, görevini eksik yerine getirme ve uçuş güvenliğini sağlamama suçlarından Madrid'de yargılanıyor.
SPANAIR KAZASININ SORUMLUSU PİLOT MU?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 8 yıl önce
BU UÇAĞIN TİPİ NEYDİ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
her zamanki gibi yine pilotaj hatasi,sunu aklim almiyo sanki pilot hatali olunca sirket kendini olaydan soyutlamismi oluyo,hayir kesinllikle hayir,o zaman sirketler yetersiz pilot kullanmakla suclanmali bence,niye böyle pilot ucuruyorsun o zaman kardesim sen,herseyin sorumlusu sirektin kendisidir bence.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Hayır o kaza detroit te 1989 yılında oldu . aural take off warning sistemininde sigortası çekiliymiş. Kazaya adamlar resmen davetiye çıkarmışlar nortwest kazasında. Flap ve slat ikazları almamışlar malesef togada.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Araştırmasını izleyemezsin çünkü daha yayınlanmadı o Northwest'in kazasıydı sanırım 85 yılı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000