26 Kasım 2010, Cuma 07:48:37

Soyuz, Kazakistan'a iniş yaptı

Uluslararası Uzay İstasyonunda (UUİ) görevli 2 ABD'li astronot ile Rus kozmonotu Dünya'ya getiren Soyuz uzay aracı Kazakistan'a başarıyla indi.
  • uzaydan gelecek havaalanina inecek yok artik uzaya kimsenin ciktigi falan yokh yaaa yalan bunlar. varsa bu uzay aracinin inisini yayinlasinlar oyleyse..
Rus Görev Kontrol Merkezinden yapılan açıklamada, komutan Fyodor Yuriçkin ile NASA'da göre ABD'li astronotlar Douglas Wheelok ile Shanno Walker'ı taşıyan uzay aracının planlandığı gibi TSİ 06.46'da Kazakistan'a güvenli iniş yaptığı belirtildi.
 
Kazakistan Ulusal Uzay Ajansı (Kazkosmos) tarafından dün yapılan açıklamada, daha önce 30 Kasımda Dünya'ya dönmesi planlanan Soyuz TMA-19 uzay aracının uçuş programında değişiklik yapıldığı ve dönüş tarihinin 26 Kasıma çekildiği bildirilmişti. Dönüş tarihinin erkene alınmasının gerekçesi ise ay sonunda Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) zirvesine eve sahipliği yapacak olan Kazakistan'ın hava sahasının güvenlik nedeniyle uçuşlara kapatılması olarak açıklanmıştı. (Zaman)
Soyuz, Kazakistan'a iniş yaptı

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 7 yıl önce
uzaydan gelecek havaalanina inecek yok artik uzaya kimsenin ciktigi falan yokh yaaa yalan bunlar. varsa bu uzay aracinin inisini yayinlasinlar oyleyse..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000