10 Temmuz 2013, Çarşamba 17:10:04

SORU ÖNERGESİ VERİLDİ

Havalimanlarında VIP bölümlerinden yararlananlara kılık kıyafet uyarısı yapıldığı iddia edildi. “Şikâyetler var” gerekçesiyle özellikle şortlu, askılı giysisi olanların uyarıldığı iddiaları Meclis gündemine de taşındı.
  • vipten geçiş esnasında türban ,çarşaf,adıyaman şalvarınada düzenleme gelecekmi bunuda sormak lazım ulaştırma bakanına.
  • Sayın Oran hakikaten memleket için hayati bir konuyu ! gündeme getirmiş.Ancak yanlış noktadan girmiş.Aslında Vip salonları kapatılmalı.Zira yolgeçen hanı gibi.Bir zamanlar Fatih Ürek bile kullanmıştı.Bu salonlar kompleksli tipler için uygun.Oradan geçince kendilerini önemli sanıyorlar.
  • Havalimanında VIP kullanan yolcuyu kim durduracak kim hop kural var diyecek. Havalimanında VIP kullananların yalakalığını yapmak için zaten emniyet ve devlet memurları sıraya giriyor. VIP kullanma hakkı olmayanlar VIP den geçiyor. Bu yalaka zihniyet bitmediği sürece VIP de kuralı sadece başbakan uygulayabilir.
  • yalan üretmekten başka bişeyler bulmak lazım artk beaCHParty :) elinde kanıt olmadan salla böyle haberleri sonra da yok faşistsin yok diktatörsün yok milletin arasına nefret salıyorsun, esas insanları saflara ayıran chp ve zihniyetidir, uyan Türkiye'm

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

Konuyu Meclis gündemine taşıyan Oran, verdiği soru önergesinde, şu sorulara yanıt istedi: “VIP’ten yararlananların kılık kıyafetleri hakkında bir düzenlemeniz var mıdır? Görevlilerinizin VIP’teki bazı yolcuları, yaz sezonu dolayısıyla tatil yöresine uygun giyinen, şortlu, tişörtlü, kısa kollu, askılı giysisi dolayısıyla uyardığı iddiaları doğru mudur? Görevlileriniz VIP’ten yararlanan kişileri kılık kıyafeti dolayısıyla uyarma yetkisini kimden almaktadır? Bu yönde yayınladığınız herhangi bir tamim, genelge, tüzelge vb. yazı var mıdır? Varsa bu yazının birebir örneği, içeriği nedir? Türkiye’deki havalimanlarında, VIP uygulamasından kimler yararlanabilmektedir? Söz konusu VIP listesi en son ne zaman güncellendi?” (Hürriyet)

SORU ÖNERGESİ VERİLDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

? ~ 5 yıl önce
vipten geçiş esnasında türban ,çarşaf,adıyaman şalvarınada düzenleme gelecekmi bunuda sormak lazım ulaştırma bakanına.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Önemli konu ~ 5 yıl önce
Sayın Oran hakikaten memleket için hayati bir konuyu ! gündeme getirmiş.Ancak yanlış noktadan girmiş.Aslında Vip salonları kapatılmalı.Zira yolgeçen hanı gibi.Bir zamanlar Fatih Ürek bile kullanmıştı.Bu salonlar kompleksli tipler için uygun.Oradan geçince kendilerini önemli sanıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Abartmayın!!! ~ 5 yıl önce
Havalimanında VIP kullanan yolcuyu kim durduracak kim hop kural var diyecek. Havalimanında VIP kullananların yalakalığını yapmak için zaten emniyet ve devlet memurları sıraya giriyor. VIP kullanma hakkı olmayanlar VIP den geçiyor. Bu yalaka zihniyet bitmediği sürece VIP de kuralı sadece başbakan uygulayabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
wolverine ~ 5 yıl önce
yalan üretmekten başka bişeyler bulmak lazım artk beaCHParty :) elinde kanıt olmadan salla böyle haberleri sonra da yok faşistsin yok diktatörsün yok milletin arasına nefret salıyorsun, esas insanları saflara ayıran chp ve zihniyetidir, uyan Türkiye'm

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000