31 Ekim 2015, Cumartesi 16:51:30

SON DAKİKA | IŞİD uçağı kendilerinin düşürdüğünü iddia etti

Reuters'ın aktardığı habere göre, IŞİD'e bağlı Sina Vilayeti örgütü, uçağı kendilerinin düşürdüğünü iddia etti.
  • Karakutu incelenmeden bir şey söylenemez ama, teknik bir sorun ihtimali yüksek. Metrojet bakım standartları çok yüksek olmayan bir havayolu. Bu hattı Akabe ve Şarm uçuşlarında THY, yine Şarm hattında Pegasus uçuyor. Her iki havayolunun da dolulukları oldukça yüksek. Mogodişu ve Kabil'e uçan THY'nin bu hattı kullanmayacağını ilan etmesi biraz şov kokuyor
  • B52 seni de o bombanın üstüne bağlamak lazım. İnsansı yaratık
  • Yaniliyorsun dostum THY oraya cok daha once basladi ve devam ediyor pegasus ise uctugunu saniyor ama bos gidip geliyor
  • Ne güzel demi sende kına yakarsin

Mısır'ın tatil beldesi Şarm'dan Rusya'nın St. Petersburg şehrine 217 yolcu ve 7 mürettebatıyla giden bir yolcu uçağı Sina Yarımadası'nda düştü.

Rusya'nın Mısır Büyükelçiliği, kazadan hiçbir yolcunun sağ kurtulamadığını açıkladı.

Teknik sorun mu, IŞİD mi?
Reuters haber ajansının güvenlik kaynaklarına dayandırdığı bilgiye göre, uçak teknik sorunlar nedeniyle düştü. Ancak IŞİD'e (Irak Şam İslam Devleti/DAEŞ) bağlı Sina Vilayeti örgütü Rus uçağını kendilerinin düşürdüğünü iddia etti.

Önceden Ensaru Beytül Makdis olarak bilinen örgüt, IŞİD’e yakın Amak sitesinde saldırıyı üstlendiğini belirten bir açıklama yaptı.

Açıklamada “İslam Devleti savaşçıları 220 Rus haçlıyı taşıyan Rus uçağını Sina vilayetinin üzerindeyken düşürmeyi başardı. Allah’a şükür, hepsi öldürüldü” ifadeleri kullanıldı.

SON DAKİKA | IŞİD uçağı kendilerinin düşürdüğünü iddia etti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Bir Bilen ~ 3 yıl önce
Karakutu incelenmeden bir şey söylenemez ama, teknik bir sorun ihtimali yüksek. Metrojet bakım standartları çok yüksek olmayan bir havayolu. Bu hattı Akabe ve Şarm uçuşlarında THY, yine Şarm hattında Pegasus uçuyor. Her iki havayolunun da dolulukları oldukça yüksek. Mogodişu ve Kabil'e uçan THY'nin bu hattı kullanmayacağını ilan etmesi biraz şov kokuyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Wolverine ~ 3 yıl önce
B52 seni de o bombanın üstüne bağlamak lazım. İnsansı yaratık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Titan a ~ 3 yıl önce
Yaniliyorsun dostum THY oraya cok daha once basladi ve devam ediyor pegasus ise uctugunu saniyor ama bos gidip geliyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B 52 ye ~ 3 yıl önce
Ne güzel demi sende kına yakarsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B-52 ~ 3 yıl önce
Bana, kahvehanede öğrendiği berbat Türkçesi ile cevap vermeye kalkan bu kişiye bir iyilik yapacağım ve yazdığını Türkçe yazacağım. Aradaki farkı görünüz. Bu arada bunu da ilk defa yapacağım. Bu ders benden....Haydi iyisiniz... " Ne güzel değil mi? Sen de kına yakarsın " Türkçe' de " demi " diye bir kelime yok. Ayrıca "sende " demek bir yer belirtir. Kınayı ben istediğim yerde yakarım tosunum. Öyle bir niyetim olsa sana mı soracağım? Doğrusu " sen de " olmalı, ki yukarıda berbat imlanı düzelttim. Bak sayemde bir şey öğrendin. Haydi bakalım, devamını da sen çalış. Bir daha düzeltmem, rezil olursun. Ona göre.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000