20 Nisan 2015, Pazartesi 16:25:15

SOLOTÜRK'TEN KORKUTAN UÇUŞ

Manisa’da, 475. Uluslararası Mesir Macunu Festivali kapsamında yarın gösteri yapacak olan Solo Türk uçağı, Manisa semalarında gerçekleştirdiği provayla yürekleri ağıza getirdi.
  • niye korktunuz türk askeri dosta güven DÜŞMANA KORKU VERİR demekki korkanlar dost değil düşman
  • dua edinki o uçak türk uçağı türk uçağından bile korkan yurdum insanı var bu ülkede. ya düşman uçağı olsaydı altınıza yapardınız heralde
  • Kahramanlar , büyük insanlar çook büyük emek var bunların üzerinde , merak ettiğim nZaman sivile geçecek:))
  • Bu da korkutmamış sigircik kuşlarını

Manisa semalarında öğle saatlerinde prova uçuşu yapan Solo Türk F-16 savaş uçağının gösterisi, bazı vatandaşları korkuttu. Türk Hava Kuvvetleri'nin gösteri ekibi Solo Türk 475. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali kapsamında Salı günü (yarın) saat 19.00’da Cumhuriyet meydanında gösteri uçuşu gerçekleştirecek.

Gösteri uçuşundan önce prova niteliğinde Manisa semalarında uçan Solo Türk uçağı, Manisalıların ilgi odağı olurken, provadan haberi olmayan bazı vatandaşlar korku dolu anlar geçirdi. İlk kez böyle bir durumla karşı karşıya kalan Manisalılar, uçağın Mesir Festivali nedeniyle prova yaptıklarını duyunca rahat nefes aldı.

Prova sırasında yaptığı manevralarla izleyenleri kendisine hayran bırakan Solo Türk, heyecan dolu anlar yaşattı. Yapılan prova sonrası Manisalı vatandaşlar Solo Türk’ün yer ekibiyle fotoğraf çektirdi.

Gösteri hakkında açıklama yapan Solo Türk Basın Halkla İlişkiler Sorumlusu Üsteğmen Emrah Bayri, şöyle konuştu: “Yarın akşam saat 19.00’da yine burada Cumhuriyet meydanında Demet Akalın konseri öncesi bir gösteri uçuşumuz olacak. Yerden 30 metre yükseklikte 5 kilometreye dik tırmanacağız. 20 farklı manevramız olacak. Manevra sırasında saatteki hızımız 200 kilometre ile bin 200 kilometre arası değişecek. Bunlar tabii ki F16’nın limitleri değil, sizlerin sadece emniyetli bir şekilde izleyebilmeniz için hava kuvvetlerimizin dünya standartları tarafından konulan kurallara uyması sonucunda elde ettiğimiz veri. Manisa’da ilk defa gösteri yapıyoruz. O yüzden çok mutluyuz. 475’inci Mesir Festivali kapsamında buradayız. Yine 23 Nisan’da Soma’da bir gösteri uçuşumuz olacak. Tüm Manisalılara şimdiden bir armağan olsun. Ben de bir Manisalıyım. O yüzden memleketimde Solo Türk’ü görüyor olmaktan dolayı çok mutluyum. Solo Türk pilotları oldukça tecrübeli. O yüzden hiç kimsenin korkmasına gerçekten gerek yok. Bu konuda Türk Hava Kuvvetleri’nin 104 yıllık tecrübesinden güç alıyor ve geleceğe güvenle kanatlanıyoruz.” 

SOLOTÜRK'TEN KORKUTAN UÇUŞ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

karamanlı ~ 3 yıl önce
niye korktunuz türk askeri dosta güven DÜŞMANA KORKU VERİR demekki korkanlar dost değil düşman

Yanıtla

Kalan karakter 1000
karamanlı ~ 3 yıl önce
dua edinki o uçak türk uçağı türk uçağından bile korkan yurdum insanı var bu ülkede. ya düşman uçağı olsaydı altınıza yapardınız heralde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Kahramanlar , büyük insanlar çook büyük emek var bunların üzerinde , merak ettiğim nZaman sivile geçecek:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bu da korkutmamış sigircik kuşlarını

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000