25 Nisan 2014, Cuma 08:17:24

SOLO TÜRK'Ü HAYRANLIKLA İZLEDİLER

Tarihin en büyük kahramanlık destanlarından birinin yazıldığı Çanakkale'de, Kara Savaşları'nın 99'uncu yıldönümü törenlerle kutlandı. Türk Hava Kuvvetleri'nin Solo Türk gösterisi izleyicilerin beğenisini topladı.
  • Bundan sonraki gösteri uçuşlarının Alman Tornado'lar tarafından yapılması beklenen ve ne amaçla kutlaması yapıldığı anlaşılamayan etkinlik.
  • Stall a Adı üstünde stall hızı ,nasıl ondan daha yavaş uçsun.Senin anlayacağın sekilde anlatayım herkes araba kullanıyor ama herkes Schumacher degil degil mi
  • Gururumuz evet ama çekim berbat trt'nin..Nerde 100 feet? 100 feetei göstermek için insan biraz uzaktan çeker, yeri gösterir..Sürekli uçağı havada zoomlayarak çekmiş..Onca emeğe saygı biraz..
  • Turkce ile ingilzce neden ayni degil? Turkcesi daha gaz gibi geldi.

Türk Hava Kuvvetlerinin gösteri uçağı Solo Türk, Çanakkale’de yaptığı gösteriyle tam anlamıyla nefesleri kesti. Denizden sadece 30 metre yükseklikte uçan Solo Türk uçağının bir konteyner gemisinin yanından geçişi objektiflere yansıdı.

Türk Hava Kuvvetleri gösteri uçağı Solo Türk’ün Çanakkale semalarında gerçekleştirdiği gösteri, izleyenlerin nefesini kesti. Solo Türk 1’nci gösteri pilotu Yüzbaşı Yusuf Kurt, denizden sadece 30 metre yukarıdan uçuş gerçekleştirdi. Bu esnada Boğaz'dan geçen bir konteyner gemisinin yanından geçen Kurt’un gösterisi büyük alkış aldı. Yüzbaşı Kurt, çekilen fotoğrafı sosyal medyada takipçileriyle paylaştı.

Solo Türk Pilotu Yüzbaşı Kurt, daha önceki gösterilerinde en yavaş uçuş olan 130 knot olan uçuş süratini, bu gösteride 100 knot’a (saatte 180 km) kadar düşürdü. Şehitler Abidesi önünde kendisini izleyenleri yavaş uçuşla selamlayan Kurt’un gösterisi beğeni topladı.

SOLO TÜRK'Ü HAYRANLIKLA İZLEDİLER

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

... ~ 4 yıl önce
Bundan sonraki gösteri uçuşlarının Alman Tornado'lar tarafından yapılması beklenen ve ne amaçla kutlaması yapıldığı anlaşılamayan etkinlik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Stall a Adı üstünde stall hızı ,nasıl ondan daha yavaş uçsun.Senin anlayacağın sekilde anlatayım herkes araba kullanıyor ama herkes Schumacher degil degil mi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
100 feet ~ 4 yıl önce
Gururumuz evet ama çekim berbat trt'nin..Nerde 100 feet? 100 feetei göstermek için insan biraz uzaktan çeker, yeri gösterir..Sürekli uçağı havada zoomlayarak çekmiş..Onca emeğe saygı biraz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Turkce ile ingilzce neden ayni degil? Turkcesi daha gaz gibi geldi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000