27 Mart 2009, Cuma 09:22:45

ŞOK İDDİA… YANLIŞ YERDE ARANIYOR

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nu taşıyan helikopterin önceki gün düşmesinin ardından uzun süre geçmesine rağmen enkaza henüz ulaşılamadı. AirportHaber’e şok bir ihbar geldi. “Yazıcıoğlu yanlış yerde aranıyor”
  • Maalesef Yanlış Yerde arandığı DOĞRUYMUŞ
  • 13,00 da yazan şakir , Allah bizi en başta sen ve sen gibi sivri akıllılardan korusun.. Aramayı yapan TSK , AKUT , Sivil Savunma , Köylüler ve BBP'liler. Aramayı koordine eden jandarma gn komutanlığı.. Ve en önemlisi GSM verilerini TURKCELL veriyor. enkaz şu noktada diyor . ELT cihazı çalışmıyor . Sen yine de hükümete **k atabilmek için bir bahane buldun ya .. helal olsun sana. Sen gitseydin ya giyip çizmeyi çıksaydın ya dağlara -20 sıcaklıkta ayrıca yoğun tipi ve sis altında ..
  • Kendini bilmeyen bu adamlar bizi yönetiyor...vay halimize demekten başka bir söz aklıma gelmiyor...Allah bize acısın ve bu zavallı yöneticilerimizden bizi korusun...
  • Şimdi durum değerlendirmesi yapalım. 1-ELT konusu iki parça a- Bu helikopterdeki donanımın SHGM uyarısınca frekansı değiştirilmedimi? bunu kayıtlar söyler herhalde. Değişmesede şu anda düşük hertzden çıkış veriyorsa sinyal alınamazmı? b-ama bazılarıda derki ELT parçalanırsan oda bir süre sonra çalışır! ELT manuel olarakta pilot tarafından açılabilirmi? Sinyal alamıyoruz diyorlar demekki acil kırımlı iniş yaptılar. Bu ELT hep yayın yapsa bir sakıncası varmı? 2-GSM konusu. İşi bilenlere sordum. Tek baz istasyonunun sinyal alabildiği bir bölge. koordinat tam tespit imkansız 112 ile bağlantı var.Pil bitiyor! Ama halen gsm sinyali alınıyor kırımdan sonra yada havada iken açık hatlar var. pil bitsede o hatlardan neden irtibat sağlanmadı acaba.

İlk kez bir parti mitingine helikopterle giden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun bulunduğu helikopterin iki gün önce düşmesinin ardından çeşitli iddialar gündeme geldi. Binlerce insanın arama kurtarma faaliyetine katılmasına rağmen düşen helikopterin enkazına ulaşılamaması kafalarda soru işaretleri yaratırken, AirportHaber’e gelen ihbar şok edici.

 

Muhsin Yazıcıoğlu’nu arayan kurtarma ekiplerinin arama-kurtarma faaliyetini 30 km farklı bir bölgede gerçekleştirdiğildinin ifade edildiği ihbarda cep telefonu koordinatlarının farklı yönü gösterdiği iddia edildi. İşte Muhsin Yazıcıoğlu’nun aranması gereken koordinatlar. 38.06.04 Kuzey 36.59.58 Doğu.

38 06 04N 36 59 58E

UYARI

ŞOK İDDİA… YANLIŞ YERDE ARANIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 9 yıl önce
Maalesef Yanlış Yerde arandığı DOĞRUYMUŞ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
13,00 da yazan şakir , Allah bizi en başta sen ve sen gibi sivri akıllılardan korusun.. Aramayı yapan TSK , AKUT , Sivil Savunma , Köylüler ve BBP'liler. Aramayı koordine eden jandarma gn komutanlığı.. Ve en önemlisi GSM verilerini TURKCELL veriyor. enkaz şu noktada diyor . ELT cihazı çalışmıyor . Sen yine de hükümete **k atabilmek için bir bahane buldun ya .. helal olsun sana. Sen gitseydin ya giyip çizmeyi çıksaydın ya dağlara -20 sıcaklıkta ayrıca yoğun tipi ve sis altında ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Kendini bilmeyen bu adamlar bizi yönetiyor...vay halimize demekten başka bir söz aklıma gelmiyor...Allah bize acısın ve bu zavallı yöneticilerimizden bizi korusun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Şimdi durum değerlendirmesi yapalım. 1-ELT konusu iki parça a- Bu helikopterdeki donanımın SHGM uyarısınca frekansı değiştirilmedimi? bunu kayıtlar söyler herhalde. Değişmesede şu anda düşük hertzden çıkış veriyorsa sinyal alınamazmı? b-ama bazılarıda derki ELT parçalanırsan oda bir süre sonra çalışır! ELT manuel olarakta pilot tarafından açılabilirmi? Sinyal alamıyoruz diyorlar demekki acil kırımlı iniş yaptılar. Bu ELT hep yayın yapsa bir sakıncası varmı? 2-GSM konusu. İşi bilenlere sordum. Tek baz istasyonunun sinyal alabildiği bir bölge. koordinat tam tespit imkansız 112 ile bağlantı var.Pil bitiyor! Ama halen gsm sinyali alınıyor kırımdan sonra yada havada iken açık hatlar var. pil bitsede o hatlardan neden irtibat sağlanmadı acaba.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000