05 Ekim 2010, Salı 08:45:11

ŞOK İDDİA: "EL-KAİDE'DE TÜRK PİLOTU VAR"

Dünya, Avrupa pasaportlu militanlar tarafından düzenlenmesi muhtemel bir eylemin paniğini yaşarken Pakistan istihbaratı, Afganistan sınırında konuşlanan El Kaide grubunun içerisinde Türk Hava Kuvvetleri’nde F-16 pilotu olarak görev yapmış bir Türk subayın da bulunduğunu açıkladı.
  • tabi tabi denizin ortasinda turk gemisine saldirildiya artik TC karamalarida baslamistir.... Bizimkileride bedava reklam yapiyor ve/veya onlarin propaganda makinesine hizmet vermekte... Bilincli veya bilincsiz...
  • Yakında El-Kaideyi Ergenekon kurdu derlerse şaşırmayın.
  • Acaba bu adamlarin bisikleti var mi?1
  • Hayır hayır asıl elkaide de amerikan astrontu var hemde 2 adet bunlar daha önce defalarca aya giden gelen personel hemde ,ne kadar saçma iddalar bunlar TSK bi bunlarla ilgisi yoktu onuda yaptılar vay be.
El-Kaide’nin olası saldırısı nedeniyle diken üzerinde olan Avrupa, eylem paniğini yaşarken Pakistan istihbaratı tarafından Amerikan Associated Press haber ajansına Türkiye’de de tüyleri diken diken edecek bir açıklama yapıldı.

Pakistan İstihbarat Teşkilatı ISI’da görev yapan üst düzey bir görevli, “Afganistan sınırındaki El Kaide kamplarında onlarca Avrupa pasaportuna sahip militan bulunduğunu tespit ettiklerini, bunlardan birinin de daha önce Türk Hava Kuvvetleri’nde F-16 pilotu olarak görev yapan bir Türk olduğunu söyledi. İsmi açıklanmayan yetkili, Afgan sınırında Çeçenler, Özbekler, Araplar ve Türkler’den oluşan bir militan grubu bulunduğunu ve Türk pilot örneğini çok önemsediklerini belirterek “Buradan da anlayacağınız gibi, çok iyi eğitim almış kişiler bile burada El Kaide saflarına katılabiliyor” dedi.

NASIL RADİKALLEŞTİ?
Bu sözler, El Kaide saflarındaki Türk militanlar konusunda yapılmış ilk açıklama değil. Son yıllarda özellikle Almanya’da yaşayan Türkler arasından radikalleşerek Pakistan ve Afganistan’daki Taliban kamplarına katılan onlarca militanın olduğu bilinen bir gerçek. Ancak Türk ordusunun en elit, en disiplinli pozisyonlarından biri olan F-16 pilotluğuna kadar ulaşan bir askerin, bu büyük başarısının ardından ordudan ayrılarak (atılarak ya da kendi isteğiyle) El Kaide saflarına katıldığı bilgisi Pakistan istihbaratını tam anlamıyla şoke etti. Nitekim, özel olarak seçilip yerleştirildiği Hava Harp Okulu’nda Atatürk ilkeleri doğrultusunda eğitilen, ardından milyonlarca dolarlık F-16 kendisine emanet edilecek kadar güvenilen bir askerin radikal İslam’a bulaşmış olması çok düşündürücü bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

TÜRK MİLİTANLAR ARTIYOR
Daha önce El Kaide ve Taliban örgütleri içerisindeki Türk militanları konu alan birçok makale batı basınında yer almıştı. Bunu ilk kez ciddi anlamda dile getiren gazete Amerikan Los Angeles Times oldu. Gazete, geçtiğimiz yıl yayınladığı makalede El Kaide’nin 1000-2000 Türk militandan oluşan bir bölük kurduğunu yazdı. Los Angeles Times, yakalanan El Kaide ve Taliban militanlarının ifadesine dayanarak terör örgütü El Kaide içindeki Türk militan sayısının son dönemde yükselişe geçtiğini ve neredeyse Arap militanların sayısına ulaştığını belirtti.

TÜRKÇE PROPAGANDA
Sebastian Rotella tarafından kaleme alınan yazıda El Kaide’nin Türk teröristler sayesinde değişime uğradığı belirtilerek, “Örgüt daha önce çok az katılım olan Türkiye’den şimdi yoğun bir şekilde militan alıyor” ifadesi kullanıldı. Örgüt de Türkler, Arapça ve Peştu dillerini bilmediği için Türkçe propaganda sitelerine ağırlık vermiş durumda. İsim vermeden konuşan Avrupalı bir antiterör uzmanı “Pakistan’da son yıllarda aşırı sayıda Türklerin terör eğitimi aldığından haberdarız. Çok fazla Türkçe propaganda ile karşılaşıyoruz” diyerek bu bilgiyi doğruladı. Fransa’da yakalanan Tunus asıllı Velid Osmani adlı militanın verdiği bilgilere göre Afganistan-Pakistan bölgesinde ve Özbekistan’daki terör kamplarında konuşlu Türk El Kaide üyelerinin sayısı 1000-2000 düzeyinde. Türkler’in başındaki komutanları da Türk.

TÜRKLER'İN SAYISI 8 BİN
Newsweek dergisine göre 1990’lardan bu yana Türkiye’den Bosna, Çeçenistan, Irak, Afganistan gibi “çatışma bölgelerine” giden Türkler’in sayısı 8 bini buldu.

ABD insansız uçağı, 8 Alman vatandaşı militanı öldürdü.

Pakistan’da insansız uçakla düzenlenen bir saldırıda 8 Alman vatandaşı militan öldü. Reuters’in Pakistan istihbaratı yetkililerine dayandırarak verdiği haberinde, ABD’ye ait olduğu sanılan uçakla düzenlenen füze saldırısında ülkenin kuzeybatısındaki aşiretler bölgesi Kuzey Veziristan’ın Mirali kentinde bir caminin hedef alındığı, saldırıda 8 Alman vatandaşı militanın öldüğü belirtildi. Associtated Press ajansı ise, saldırının Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı’na (CIA) ait pilotsuz uçakla gerçekleştirildiğini ve 5 Alman militanın öldüğünü bildirdi.
ŞOK İDDİA: "EL-KAİDE'DE TÜRK PİLOTU VAR"

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
tabi tabi denizin ortasinda turk gemisine saldirildiya artik TC karamalarida baslamistir.... Bizimkileride bedava reklam yapiyor ve/veya onlarin propaganda makinesine hizmet vermekte... Bilincli veya bilincsiz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yakında El-Kaideyi Ergenekon kurdu derlerse şaşırmayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Acaba bu adamlarin bisikleti var mi?1

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Hayır hayır asıl elkaide de amerikan astrontu var hemde 2 adet bunlar daha önce defalarca aya giden gelen personel hemde ,ne kadar saçma iddalar bunlar TSK bi bunlarla ilgisi yoktu onuda yaptılar vay be.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000