12 Kasım 2012, Pazartesi 10:07:14

SKY'DA İKİ UÇAK FİLODAN ÇIKTI

Antalya merkezli SKY Havayolları, kış sezonuna girilirken filosundaki iki Airbus 320 tipi uçağı gönderdi. Böylelikle SKY Havayolları filosundaki uçak sayısı 11’e indi.
  • Kardesim kimsenin umrunda degil...Haala müdürler aylıgı 600 € olan lüks arabalara binsinler aylık ödemesinler...Kurban olduğum ALLAH ım kimsenin hakkını kimsede koymaz...Bu arada Ocak maaşı da ödenmedi....
  • Yazık olmuş,böyle bir şirket bu duruma düşsün. Tabiiki düşer,Sky havayolları patronları atıp,tutacağına,işlerine baksınlar.Krediyle maaş ödeyecekmiş , daha sonrasında neyle ödeyecek acaba ? o kadar insan kış sezonunda işsiz kaldı.Hem 3 ay maaş verme birde işten çıkart tazminat ödeme ohh bee ne güzel iş bu böyle, o işten çıkardığı garibanların maaşı ile kar yapacağını zannediyor.
  • sky havayolları iç hatlara girmesinden dolayı çok büyük zarar etti. şimdi bu zararların sıkıntısını yaşıyor. bunca zamandır maaş ödenmemesi bir yana,personele somut bir açıklama bile yapılmaması çok üzücü. yönetim bu insanları nasıl motive edip güven verebilir artık.. herkes moralman çökmüş durumda.
  • Cuma günü itibaren Kayı Grup ve şirketleri Merkez Bankası kara listesine girmiştir. Yaklaşık 60 adet çekten hepsi karşılıksız çıkmasından ötürü bankalar tarafından ihbar çekilmiş; Merkez bankasına bildirilmiş ve şirket 26-30 Kasım arası ödeme tahüt etmiş. Kısacası gelecek hafta maaş yatar mı yatmaz mı bilinmez ama buralara yazıp keserim, bicerim diyenler, bekliyorum ne yapacaklarını dört gözle... Bakalım uçaklar kalkar mı kalmak mı? Benim görüşümü sorarsanız kalkar hemde hiç gecikmemiz. Bu şirketten de kimse gitmez. Herkese hayırlısı olsun.

Avrupa’nın üst üste iki kez en iyi charter havayolu şirketi seçilen SKY Airlines, filosundan iki uçağı çıkardı. TC-SKJ ve TC-SKK kuyruk tescilli Airbus 320 tipi uçakları Air Castle firmasına iade edildi.

İki uçağın filodan çıkarılmasıyla filodaki uçak sayısı 11’e indi. Halen SKY Havayolları filosunda bir A320, 1 A321, 4 Boeing 737-400, 3 Boeing 737-800 ve 2 de Boeing 737-900 tipi uçak bulunuyor. SKY Havayolları’nın Almanya’da kurduğu SKY Germania şirketinin filosunda ise iki adet Boeing 737-800 tipi uçak yer alıyor.

MAAŞ SIKINTISI

Öte yandan SKY Havayolları’nda bir süredir maaşlarda yaşanan gecikme personel arasında huzursuzluk yarattı. Airporthaber’e mesaj gönderen bazı SKY Havayolları çalışanları, iki aylık ödenmeyen maaşlar dolayısıyla sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi.

©AirportHaber.com ÖZEL

SKY'DA İKİ UÇAK FİLODAN ÇIKTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

işten ayrılan ~ 5 yıl önce
Kardesim kimsenin umrunda degil...Haala müdürler aylıgı 600 € olan lüks arabalara binsinler aylık ödemesinler...Kurban olduğum ALLAH ım kimsenin hakkını kimsede koymaz...Bu arada Ocak maaşı da ödenmedi....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Yazık olmuş,böyle bir şirket bu duruma düşsün. Tabiiki düşer,Sky havayolları patronları atıp,tutacağına,işlerine baksınlar.Krediyle maaş ödeyecekmiş , daha sonrasında neyle ödeyecek acaba ? o kadar insan kış sezonunda işsiz kaldı.Hem 3 ay maaş verme birde işten çıkart tazminat ödeme ohh bee ne güzel iş bu böyle, o işten çıkardığı garibanların maaşı ile kar yapacağını zannediyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tarafsız ~ 5 yıl önce
sky havayolları iç hatlara girmesinden dolayı çok büyük zarar etti. şimdi bu zararların sıkıntısını yaşıyor. bunca zamandır maaş ödenmemesi bir yana,personele somut bir açıklama bile yapılmaması çok üzücü. yönetim bu insanları nasıl motive edip güven verebilir artık.. herkes moralman çökmüş durumda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BELKİ BİRGÜN ~ 5 yıl önce
bu şirketin üç patronu var üçününde toplam aile sayısı 10 kişi bu sektörden çekilseler gayet çocuklarının ve kendilerinin hayatını düzenini saylayacak imkanı var şimdi soruyorum çalışan kesime ortalama çalışan personel sayısı 500 olsa bu şirkettenden ekmek götüren çocugu olmasada bile 1000 eder çocugu varsa bir çocugu olan etti 1500 2 çocugu olan etti 2000 aile bu 2000 bin kişinin aylık 200 ytl gideri olsa hesap ortada şimdi soruyorum arkadaşlar bu şirketin aile toplam sayısı 10 kişiydi siz olsanız neyin hesabını yapardınız 10 kişilik bir aileninmi yoksa 2000 bin kişilik bir ailenin,mi evet sıkıntı hepimizin herşey gerçekten bukadar basitse gidene yolu açık bekleyene yolumuz açık unutmayın güneş doğmadan batar ama KAYITUR SKY BATMAZ
Duyduk Duymadık Demeyin !!! ~ 5 yıl önce
Cuma günü itibaren Kayı Grup ve şirketleri Merkez Bankası kara listesine girmiştir. Yaklaşık 60 adet çekten hepsi karşılıksız çıkmasından ötürü bankalar tarafından ihbar çekilmiş; Merkez bankasına bildirilmiş ve şirket 26-30 Kasım arası ödeme tahüt etmiş. Kısacası gelecek hafta maaş yatar mı yatmaz mı bilinmez ama buralara yazıp keserim, bicerim diyenler, bekliyorum ne yapacaklarını dört gözle... Bakalım uçaklar kalkar mı kalmak mı? Benim görüşümü sorarsanız kalkar hemde hiç gecikmemiz. Bu şirketten de kimse gitmez. Herkese hayırlısı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
durum cok ciddi dediginiz dogru ise bircok insan için yıkım olur; degilse cok buyuk bir iftira olur.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000