01 Mart 2011, Salı 16:02:57

SKY, YENİ PİLOTLARINA 'MERHABA' DEDİ

Uzun yıllar Türk Silahlı Kuvvetler’inde görev yaptıktan sonra profesyonel hayatlarına Sky Havayolları’nda devam etmek için Sky Trto’ya başlayan ve yoğun eğitim süreci sonrası B737 – 300 / 900 uçaklarında tip ve line eğitimlerini başarıyla tamamlayan 16 pilot Sky Havayolları ailesine katıldı.
  • şu kahramanlara bakın. kurumsallığa ve profesyonelliğe atılan adımlardan ve de iç hatlara başlamasından dolayı SKY HAVAYOLLARINA başarılar dilerim.
  • arkadaşlarım. bu asker pilotlar antalya da yaşamayı tercih ettikleri için ve antalya da ki en kaliteli, en düzgün, ve profesyonel olduğu için sky havayollarında işe girmeyi tercih etmişlerdir. istanbulda yaşamayı tercih edenlerde çoğunluğu thy olmak üzere oradaki kaliteli şirketlere girmeyi tercih etmişlerdir. bu arkadaşların yolları ve telefonları thy tarafından çok aşındırılmıştır emin olun. ancak sizler uçuşlar esnasında da dile getirdiğiniz gibi alsalar thy ye girmeye dünden razısınız. ama çağrılmıyor ve alınmıyorsunuz. unutmayın thy nı thy yapan yüzde 95 oranıyla askeri pilotlarıdır. ama sizler iş bulamadığınız için bazı şirketlerin iyi niyetiyle idame ediliyorsunuz. hv. kuv. senede 200 pilot mezun etse hava alanlarına bile giremessini
  • FOTOĞRAFTAKİ PİLOT ABİLERİNİZ BİR YERDEN KAÇMIŞ, BİRİLERİNİ YARI YOLDA BIRAKMIŞ DEĞİLLER. SİZLERDE YİNE BİLGİ EKSİKLİĞİ VAR. BU SAVAŞ PİLOTU ABİLERİNİZ EMEKLİ OLMUŞLAR. BU DEVLETTEN EMEKLİ MAAŞI ALMAYI HAK ETMİŞ PİLOTLAR. SİZLER DAHA ASKERLİĞİNİZİ YAPTINIZMI BİLİNMEZ , KAÇ GÜNLÜK PRİMLERİNİZ ÖDENDİ BİLİNMEZ AMA BU ABİLERİNİZ 1. YADA 2. DERECEDEN EMEKLİ OLMUŞ PİLOTLAR.O YÜZDEN SÖZLERİNİZE DİKKAT EDİN. HELE ASKERİĞİNİ BİLE YAPMAMIŞ OLAN VARSA AĞZINI BİLE AÇMASIN. BU ABİLERİNİZLE VATAN MİLLET OLAYINA GİRMEYE CÜRRET BİLE ETMESİN. SİZ DONLARINIZI GİYMEYİ BİLMESKEN BU ABİLERİNİZ SADECE FOTOĞRAFINI GÖREBİLDİĞİNİZ UÇAKLARLA BOMBALAMAYA GİDİP DOG FİGHT YAPIYORLARDI. AĞIZLARINIZI AÇMAYIN. ALABİLİRSENİZ TECRÜBELERİNDEN FAYDALANIN. TERBİYESİZLİK YAPMAY
  • bende sivil uçuş okulundan mezun oldum. asker abilerime haksızlık yapmayın. konuşanların line da ayrılan sivil arkadaşlarımın olduğunu biliyorum. acısını onlardan çıkarmayın. sizin yerinize alınan yabancı pilotlardan çıkarın. ne öğrendiysem asker emeklisi kaptanlarımdan öğrendim. ne zaman ne yapacağını bilen en zor anda bile verilebilecek en doğru kararı veren onlar. yabancı pilotlar bişey olunce melun melun bize bakıyorlar.haksızlık yapmayalım. uçuş okulunda hiç bir şey öğrenmediğimizi hepimiz biliyoruz. sadece paralarımız alındı. zaten bu asker emeklisi abilerimiz muhtemelen bizler kaptan olurken bize hocalık yapacaklar. dediğiniz herşey şuanki kıymetli asker hocalarımızıda incitiyor. iş bulamayan arkadaşlarım az çalışan arkadaşlarım.
Bugüne kadar toplam 9 eğitim grubunu mezun eden Sky Trto bundan sonra da Türk Sivil Havacılığı için yeni pilotlara tip eğitimi vermeye devam ediyor.

Kayı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Talha Görgülü'nün de katılımı ile gerçekleşen Sky Trto diploma töreninde Görgülü, Sky Airlines ailesine katılan yeni pilotları tek tek kutlayarak mezuniyet diplomalarını takdim etti.

Sky Airlines Genel Müdürü Tahir Görgülü ise eğitimde emeği geçen başta Uçuş İşletme Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı Aydan Mungan olmak üzere, Eğitim Müdürü Birgün Aydın, Uçuş Emniyet Müdürü Galip Yılmaz ve tüm Sky Airlines ailesine teşekkürlerini sundu.

Tahir Görgülü “Sivil havacılık, rekabet ve mücadelenin en üst seviyelerde yaşandığı sektörlerden birisi. Yetişmiş pilot açıkları da sektördeki tüm firmaları zorlamakta. Bu açığı kapatabilmek ve sektöre destek olabilmek amacı ile Türk Silahlı Kuvvetler mensubu 16 pilotu başarıyla mezun etmiştir.” dedi.

Tören, Sky Trto 9.mezun grubunu oluşturan pilotlar ve eşlerinin katılımı ile geleneksel Sky aile atmosferinde gerçekleşti.
SKY, YENİ PİLOTLARINA 'MERHABA' DEDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (118)

Misafir ~ 7 yıl önce
şu kahramanlara bakın. kurumsallığa ve profesyonelliğe atılan adımlardan ve de iç hatlara başlamasından dolayı SKY HAVAYOLLARINA başarılar dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
arkadaşlarım. bu asker pilotlar antalya da yaşamayı tercih ettikleri için ve antalya da ki en kaliteli, en düzgün, ve profesyonel olduğu için sky havayollarında işe girmeyi tercih etmişlerdir. istanbulda yaşamayı tercih edenlerde çoğunluğu thy olmak üzere oradaki kaliteli şirketlere girmeyi tercih etmişlerdir. bu arkadaşların yolları ve telefonları thy tarafından çok aşındırılmıştır emin olun. ancak sizler uçuşlar esnasında da dile getirdiğiniz gibi alsalar thy ye girmeye dünden razısınız. ama çağrılmıyor ve alınmıyorsunuz. unutmayın thy nı thy yapan yüzde 95 oranıyla askeri pilotlarıdır. ama sizler iş bulamadığınız için bazı şirketlerin iyi niyetiyle idame ediliyorsunuz. hv. kuv. senede 200 pilot mezun etse hava alanlarına bile giremessini

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
FOTOĞRAFTAKİ PİLOT ABİLERİNİZ BİR YERDEN KAÇMIŞ, BİRİLERİNİ YARI YOLDA BIRAKMIŞ DEĞİLLER. SİZLERDE YİNE BİLGİ EKSİKLİĞİ VAR. BU SAVAŞ PİLOTU ABİLERİNİZ EMEKLİ OLMUŞLAR. BU DEVLETTEN EMEKLİ MAAŞI ALMAYI HAK ETMİŞ PİLOTLAR. SİZLER DAHA ASKERLİĞİNİZİ YAPTINIZMI BİLİNMEZ , KAÇ GÜNLÜK PRİMLERİNİZ ÖDENDİ BİLİNMEZ AMA BU ABİLERİNİZ 1. YADA 2. DERECEDEN EMEKLİ OLMUŞ PİLOTLAR.O YÜZDEN SÖZLERİNİZE DİKKAT EDİN. HELE ASKERİĞİNİ BİLE YAPMAMIŞ OLAN VARSA AĞZINI BİLE AÇMASIN. BU ABİLERİNİZLE VATAN MİLLET OLAYINA GİRMEYE CÜRRET BİLE ETMESİN. SİZ DONLARINIZI GİYMEYİ BİLMESKEN BU ABİLERİNİZ SADECE FOTOĞRAFINI GÖREBİLDİĞİNİZ UÇAKLARLA BOMBALAMAYA GİDİP DOG FİGHT YAPIYORLARDI. AĞIZLARINIZI AÇMAYIN. ALABİLİRSENİZ TECRÜBELERİNDEN FAYDALANIN. TERBİYESİZLİK YAPMAY

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bende sivil uçuş okulundan mezun oldum. asker abilerime haksızlık yapmayın. konuşanların line da ayrılan sivil arkadaşlarımın olduğunu biliyorum. acısını onlardan çıkarmayın. sizin yerinize alınan yabancı pilotlardan çıkarın. ne öğrendiysem asker emeklisi kaptanlarımdan öğrendim. ne zaman ne yapacağını bilen en zor anda bile verilebilecek en doğru kararı veren onlar. yabancı pilotlar bişey olunce melun melun bize bakıyorlar.haksızlık yapmayalım. uçuş okulunda hiç bir şey öğrenmediğimizi hepimiz biliyoruz. sadece paralarımız alındı. zaten bu asker emeklisi abilerimiz muhtemelen bizler kaptan olurken bize hocalık yapacaklar. dediğiniz herşey şuanki kıymetli asker hocalarımızıda incitiyor. iş bulamayan arkadaşlarım az çalışan arkadaşlarım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000