16 Mart 2010, Salı 12:17:12

SKY UÇAĞI ACİL İNİŞ YAPTI

SKY Havayolları’nın Dresden-Antalya seferini yapan uçağı bir yolcunun kalp krizi geçirmesi sonucu Budapeşte’ye zorunlu iniş yaptı.
  • super ya sankı ılk kaza yapan ılk acıl ınıs yapan sky aırlınes.... bırsuru havayolu kaza yapıyr acıl ınıs yapıyor kım bunların dırdırını edıyor??? hıc ıyı seylerden bahsetmıyelımmı? mesela sky gecenlerde kabın ekıplerını davraza tatıle gonderdı yatılı.... bundan neden bahsedılmıyor??? kac sırket ant da bunu yapıyor?? kac sırket kusursuz?? en ıyısının bıle kusuru var nedn onlardan bahsedılmıyor??? neyse hasta yolcuya acıl sıfa ekıbe buyuk gecmıs olsun....
  • Sen 100 milyonluk ucağı teslim ettiğin pilottan 20 liralık isimlik parası alır ve personeline eşit davranmaz..ona farklı buna farklı muamele edersen ucağın kıcını da vururlar basını da....Bu yaz cok kuyruk vurmalara gebe...o yeni alınan trto grubu eyvahlar olsun...:)
  • Tail Strike sonrasında ya da anında kuyruk kopabilir , uçağın tasarımsal limitleri aşılabilir ve ciddi maliyetli iç ya da dış yapısal hasarlar meydana gelebilir . Basit bir hadise değildir tail strike , vurma olayına ve şiddete göre sonuç hiç belli olmaz . Uçak hurdaya çıkmasa bile masraflar çok büyük olabilir . Duyduğumuz kadarı ile Sky'ın 900'ü kuyruk kopartma limitlerine çok yaklaşmış ve yapısal hasar gerçekten ciddiymiş . Geçmiş olsun diyor Airport Haber'i bekliyoruz detaylı bir haber için .
  • peki yorum yazanlardan birisi ucakta ciddi hasar oldugunu soyledi.. bi tial strike ta ne kadar hasar oalblirki ?yani sonucta ucak hurdaya cikmamistir..

Almanya’nın Dresden kentinden Antalya’ya gelmek için havalanan SKY Havayolları’na ait TC-SKF kuyruk tescilli Boeing 737-400 tipi uçak, Budapeşte Havaalanı’na zorunlu iniş yaptı.

Uçak, Budapeşte’nin kuzeydoğusunda iken bir yolcunun kalp krizi geçirmesi ve bilincini yitirmesi üzerine en yakın havaalanına iniş kararı alındı.

Uçağın kaptan pilotu Budapeşte Havaalanı kulesi ile temasa geçti ve iniş izni istedi.

Uçak sorunsuz şekildi inişini gerçekleştirdi, rahatsızlanan yolcu hastaneye kaldırıldı. SKY Havayolları uçağı 2 saat 20 dakika gecikmeyle Antalya’ya hareket etti.

SKY UÇAĞI ACİL İNİŞ YAPTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 8 yıl önce
super ya sankı ılk kaza yapan ılk acıl ınıs yapan sky aırlınes.... bırsuru havayolu kaza yapıyr acıl ınıs yapıyor kım bunların dırdırını edıyor??? hıc ıyı seylerden bahsetmıyelımmı? mesela sky gecenlerde kabın ekıplerını davraza tatıle gonderdı yatılı.... bundan neden bahsedılmıyor??? kac sırket ant da bunu yapıyor?? kac sırket kusursuz?? en ıyısının bıle kusuru var nedn onlardan bahsedılmıyor??? neyse hasta yolcuya acıl sıfa ekıbe buyuk gecmıs olsun....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sen 100 milyonluk ucağı teslim ettiğin pilottan 20 liralık isimlik parası alır ve personeline eşit davranmaz..ona farklı buna farklı muamele edersen ucağın kıcını da vururlar basını da....Bu yaz cok kuyruk vurmalara gebe...o yeni alınan trto grubu eyvahlar olsun...:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Tail Strike sonrasında ya da anında kuyruk kopabilir , uçağın tasarımsal limitleri aşılabilir ve ciddi maliyetli iç ya da dış yapısal hasarlar meydana gelebilir . Basit bir hadise değildir tail strike , vurma olayına ve şiddete göre sonuç hiç belli olmaz . Uçak hurdaya çıkmasa bile masraflar çok büyük olabilir . Duyduğumuz kadarı ile Sky'ın 900'ü kuyruk kopartma limitlerine çok yaklaşmış ve yapısal hasar gerçekten ciddiymiş . Geçmiş olsun diyor Airport Haber'i bekliyoruz detaylı bir haber için .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
peki yorum yazanlardan birisi ucakta ciddi hasar oldugunu soyledi.. bi tial strike ta ne kadar hasar oalblirki ?yani sonucta ucak hurdaya cikmamistir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000