16 Nisan 2011, Cumartesi 13:19:41

SKY, KKTC'DEKİ TURİZMİ HAREKETLENDİRECEK

Sky Airlines yurtdışından turist getirecek KKTC’deki turizmi hareketlendirecek...
  • daha doğru düzgün uçuş bile gerçekleştirmeden nasıl saf dışı bıraktı acaba??? :))))
  • SKY resmen kıbrısı salladı. Kendini kıbrıslı sanan şirketlerde camdan izlemekle yetindi.
  • SKY Onuru çok fena saf dışı bıraktı.
  • merak etmeyin, gayet şık bir üniformaları mevcut. her sabah görmek, içimizi öyle güzel açıyor ki :)) Evet, SKY'da çalışıyorum, gayet de mutluyum...

Sky Airlines, yaz sezonunda KKTC’ye çıkarma yapmaya hazırlanıyor. 15 Nisan’da haftada 3 gün İstanbul’dan Lefkoşa’ya seferlere başlayan Sky Airlines, kendi bünyesindeki GTI Travel ile yaz sezonunda Almanya, Hollanda ve Polonya’dan Kıbrıs’a turist getirecek
 
“Avrupa’nın En İyi Charter Şirketi” seçilen ve 10 yıl boyunca Avrupa’da 11 milyondan fazla yolcu taşıyan Sky Airlines, bünyesindeki Avrupa’nın en büyük Türk tur operatörü GTI Travel, faaliyet gösterdiği Almanya, Hollanda ve Polonya’dan yaz sezonunda KKTC’ye turist taşıyarak yavru vatanın turizmini hareketlendirmeyi hedefliyor.

Sky Airlines Genel Müdürü Tahir Görgülü, “KKTC’ye sadece Türkiye’den değil Hollanda, Almanya ve Polonya’dan da uçmayı hedeflediklerini belirterek, GTI Travel organizasyonuyla bu ülkelerdeki turistlerin Ercan Havaalanı’na Sky Airlines’la ulaşımlarını sağlayarak göz bebeğimiz Kıbrıs’ımızın turizmini canlandırmak istiyoruz” dedi.

2010 yaz döneminde, 800 bin turisti Türkiye’ye getirerek 2009’a göre paket yolcu sayısında yüzde 20 oranında artış sağlayan GTI, 2010 yıl sonu itibariyle 450 milyon Euro ciro elde etti. GTI, 2011 Türkiye programına Anadolu turlarını da dahil ederek Türkiye’nin birçok noktasına 1 milyon turist getirmeyi ve 550 milyon ciro yapmayı hedefliyor.

Sky Airlines’ın KKTC seferlerine başlaması nedeniyle düzenlenen törende konuşma yapan KKTC başbakanı İrsen Küçük, ülkede en çok değer verdikleri sektörlerden olan turizmin geliştiğini, ancak turizm açısından büyük bir potansiyele sahip olan KKTC’de turizmin daha da gelişmesi için ellerinden gelen gayreti ortaya koyduklarını vurguladı.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner de, bugün ülkeye başlatılan yeni bir seferden duyduğu mutluluğu dile getirerek, ülkeye yeni sefer başlatan Sky Airlines’a teşekkür etti.

Sky Airlines’ın KKTC uçağı, yavru vatanın sembolü kaplumbağ ve orkide ile süslenecek

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner’in çağrısıyla KKTC seferi yapan uçakları yavru vatanın sembolü kaplumbağ ve orkide ile süsleyecek olan Sky Airlines, 15 Nisan’da İstanbul-Lefkoşa seferlerine Ercan Havaalanı Sivil Havacılık ekipleri tarafından su gösterisi eşliğinde yapılan karşılama töreni merhaba dedi. Sky Airlines’ın KKTC seferleri haftanın 3 günü (pazartesi, cuma ve pazar) Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan yapılacak.

SKY, KKTC'DEKİ TURİZMİ HAREKETLENDİRECEK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 7 yıl önce
daha doğru düzgün uçuş bile gerçekleştirmeden nasıl saf dışı bıraktı acaba??? :))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
SKY resmen kıbrısı salladı. Kendini kıbrıslı sanan şirketlerde camdan izlemekle yetindi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
SKY Onuru çok fena saf dışı bıraktı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
merak etmeyin, gayet şık bir üniformaları mevcut. her sabah görmek, içimizi öyle güzel açıyor ki :)) Evet, SKY'da çalışıyorum, gayet de mutluyum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000