03 Aralık 2010, Cuma 20:04:58

SKY HAVAYOLLARI'NDAN FLAŞ AÇIKLAMA

SKY Havayolları flaş bir karara imza attı. İşte şok etkisi yaratacak kararın açıklaması...
  • O ŞU KIPRIZLILARIN GAZINI ALMA ZAMANI GELDİ . HADE BAKALIM , BİSMİLLAH.
  • Ben bir KKTC li olarak bu ayrımdan son derece mutsuzum.KKTC vatandaşı olmaktan kanımda Türk Kanı olmaktan'da unutulmamalıdır'ki bu vatan hepimizindir.ne fark kımız var bizim Lisan aynı dil aynı din aynı herşeyimiz aynı farkımız neremiz,atalarımız nato uğruna kore de şehitler verdi ne oldu,bence bu ayrımı bırakıp ne kadar toprağımız var ve ne kadar Türk kanı var bunun hesabını yapalım.Gelelim Sky hava yollarına şirket iç hat uçmayı düşünüyordu Ankara'yı baze yapacaktı fos çıktı ben çok firmanın bu şekilde para toplayıp insanları mağdur ettiğini bu sektörde çok gördüm onun için yazıktır millete yapmayın.Amaç para kazanmaksa dürüstçe olsun.
  • Sky hava yollarının yapmış oldugu acıklama oldukca yerınde shgm nınde bu konuda bastırması gerekıyor ozaman nerde kaldı rekabet oraya ucan ıkı fırmada dunyanın fıyatını cekıyorlar kıbrısa neden cunku tekel olusturulmus buna artık bır dur demek lazım
  • nedense kktc nin bir alerjisi var . ama ne olduğunu bir söylesede firmalar da ona göre haerket etse. kktc nin umurundamı nasıl olsa türkiye besliyor turist gelse ne olur gelmese ne olur. allah versin kıbrıslılar zaten tam bir ingiliz yaşam düzeyi sürüyorlar. yiyin efendiler yiyin. beni sizi beslerim siz çalışmayın türk insanı çalışıp vergisini veriyor ordan da size pay geliyor. yazıklar olsun böyle bir düşünceye, yazık değilmi şimdi turizmi baltalama değilde nedir.

Bünyesinde SKY Havayolları, GTI Almanya, Polonya, Türkiye ve DTI Hollanda tur operatörlüğü şirketlerini barındıran Kayıgroup'un Yönetim Kurulu Üyesi ve GTI Tur Operatörlüğü Başkanı Hakan Katlandur, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"GTI olarak, Almanya, Polonya ve Hollanda destinasyonlarının yanı sıra yavru vatan KKTC’de de faaliyet göstermekteyiz. Bugün itibariyle Avrupa’ dan, başta Almanya olmak üzere, Polonya ve Hollanda’ dan Kıbrıs’a yaptığımız tur operasyonumuzu durdurmaya karar verdik. Bir tur operatörü olarak tüm uçuş ekstra maliyetlerine katlanarak ve her türlü sıkıntıya rağmen KKTC operasyonumuzu sürdürdük. Sebebi ise Türkiye menşeli Avrupa'nın en büyük tur operatörü GTI'nin yavru vatana bir katkısı olmasıdır. Ancak grubun bir diğer şirketi olan SKY Havayolları’ na tarifeli iç hat uçuş seferlerine başlayacağı bu günlerde KKTC makamlarınca tarifeli uçuş yolcu taşıma izni verilmemiştir.

Kıbrıs otellerinin ve Kıbrıs turizminin gelecek her bir yolcuya ihtiyacı olduğu bilinen bir gerçektir. SKY Havayolları'nın başta İstanbul, İzmir, Ankara, Adana olmak üzere Kıbrıs’ a uçuşları planlanmış olduğu halde maalesef KKTC’nin SKY Havayolları'nın yukarıda saydığımız illerden Kıbrıs'a uçuş izin vermemiş olmasına bir türlü anlam verememekteyiz. Halbuki bugüne kadar GTI olarak operasyonda zarar ettiğimiz halde yavru vatanımız KKTC’ ye her türlü desteği verdik.

GTI Travel Tur Operatörlüğü bir Kayıgroup şirketi olduğu için, KKTC’ nin yine grubumuz şirketi olan SKY Havayolları'na bu izni vermemesinden dolayı protesto etmek için daha önce yukarıda saydığımız ülkelerden GTI olarak KKTC'ye tur operatör faaliyetlerimizi durdurarak turist göndermemeye karar verdik."

SKY HAVAYOLLARI'NDAN FLAŞ AÇIKLAMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (60)

Misafir ~ 7 yıl önce
O ŞU KIPRIZLILARIN GAZINI ALMA ZAMANI GELDİ . HADE BAKALIM , BİSMİLLAH.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ben bir KKTC li olarak bu ayrımdan son derece mutsuzum.KKTC vatandaşı olmaktan kanımda Türk Kanı olmaktan'da unutulmamalıdır'ki bu vatan hepimizindir.ne fark kımız var bizim Lisan aynı dil aynı din aynı herşeyimiz aynı farkımız neremiz,atalarımız nato uğruna kore de şehitler verdi ne oldu,bence bu ayrımı bırakıp ne kadar toprağımız var ve ne kadar Türk kanı var bunun hesabını yapalım.Gelelim Sky hava yollarına şirket iç hat uçmayı düşünüyordu Ankara'yı baze yapacaktı fos çıktı ben çok firmanın bu şekilde para toplayıp insanları mağdur ettiğini bu sektörde çok gördüm onun için yazıktır millete yapmayın.Amaç para kazanmaksa dürüstçe olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sky hava yollarının yapmış oldugu acıklama oldukca yerınde shgm nınde bu konuda bastırması gerekıyor ozaman nerde kaldı rekabet oraya ucan ıkı fırmada dunyanın fıyatını cekıyorlar kıbrısa neden cunku tekel olusturulmus buna artık bır dur demek lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
nedense kktc nin bir alerjisi var . ama ne olduğunu bir söylesede firmalar da ona göre haerket etse. kktc nin umurundamı nasıl olsa türkiye besliyor turist gelse ne olur gelmese ne olur. allah versin kıbrıslılar zaten tam bir ingiliz yaşam düzeyi sürüyorlar. yiyin efendiler yiyin. beni sizi beslerim siz çalışmayın türk insanı çalışıp vergisini veriyor ordan da size pay geliyor. yazıklar olsun böyle bir düşünceye, yazık değilmi şimdi turizmi baltalama değilde nedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000