06 Temmuz 2013, Cumartesi 09:25:54

SKY HAVAYOLLARI TÜRK ŞİRKETLERİNİ YAKTI

Türk sivil havacılığına veda eden SKY Havayolları, giderayak diğer havayollarının başını yaktı. Kazak turistlerin mağdur olmasından sonra Kazakistan sivil havacılığı Türk havayolu şirketlerinin charter uçuşlarına yasak getirdi.
  • yasayin arkadaslar ben de hepinize katiliyorum ben de almanyadan yaziyorum bilet alip memlekete gidecektik izinimimizi kursagimizda koydular helal olsun sun expresse e ve pegasus a diger sirketlere sky dan hic bilet almamistim birdahaki biletimi zatan thy alacam milleti yari yolda koydular ben bunlarin battigina falan da inanmiyorum cok guzel bir sekilde arastirilmali bence devlet uyuyormu ne olacak bizim bu halimiz son dakikaya kadar internetten bilet sattiniz madem batacaktin neden bilet sattin madem sattin biletlerini yolcularin parasini geri ode 7 sekiz kisilik bir ailenin bilet parasini yuro olrak artik siz dusunun rezalet tek kelimeyle rezalet bence bu sky in sahiplerine cok yuklu bir ceza kesilsin ben kesinlikle hakkimi helal etmem arkadas bilet parami odemezlerse ahirette sirtlarina binerim sahibi kimse gelsin benden helallik alsin ve benim gibi magdur yolculardan hali kul...............
  • turızım bakanı uyumasın gorevının basına gecsın bu bayrak kırızıdır bı nevı ırkçılıktır ...
  • SHGM ,sen denetleme inceleme sonra cezayı dıger havayolları ve turızm ceksın ! bu kırılan cam onarılsada soğuk hava ıcerı gırdı kazakıstan büyüyen güzel pazardı.Umarım telafı ederler.
  • Bu işin suclusu bu batışı gormezden gelen SHGM ve medyadır.... Gorunen koy klavuz istemez denir bizim oralarda....

Yaşadığı ekonomik sıkıntılar sonrası Türk sivil havacılık otoritesi tarafından uçuşları durdurulan ve sonrasında ruhsatı iptal edilen SKY Havayolları, THY, Atlasjet, Corendon, Tailwind ve Pegasus gibi Türk şirketlerin başını yaktı. SKY Havayolları'nın uçuşlarını durdurması nedeniyle mağdur olan binlerce Kazak turistin tepkileri sonrası,Türk Bayraklı tüm charter şirketlerine Kazakistan'dan yolcu taşıma yasağı getirildi.

Airporthaber’e gelen bilgilere göre dün Kazakistan'da Kazak Sivil havacılığı nezdinde yapılan toplantıda şu hususlara dikkat çekildi:

“SKY Havayolları'nın uçuşlarını durdurması nedeni ile Kazakistan'da 15 bine yakın turist mağdur olmuş ve krizin tur operatörü tarafından iyi yönetilememesi sonucu büyük bir kaos yaşanmıştır. Uçak ve otel parasını aylar önce erken rezervasyon döneminde ödeyen bir çok turistin rezervasyonları iptal edilmiş ve paraları iade edilmemiştir.Oluşan bu durum Türk Bayraklı charter şirketlerine karşı büyük bir güvensizlik oluşturmuştur. Bu nedenle Kazakistan Cumhuriyeti Devlet Başkanı Nur  Sultan Nazarbayev'in talimatı ile mevcut tüm charter uçuşları 13.07 itibarı ile iptal edildi.”
Bilindiği üzere Kazakistan'dan Antalya,Bodrum ve İstanbul'a Atlasjet,Corendon, Pegasus,Tailwind ve THY'nin haftada 100'e yakın charter uçuşu bulunuyor. Daha fazla yolcunun mağdur olmaması için havayolu şirketleri en azından sezon sonuna kadar herhangi bir yaptırım uygulanmamasını istiyor.

©AirportHaber

SKY HAVAYOLLARI TÜRK ŞİRKETLERİNİ YAKTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

kaan ~ 5 yıl önce
yasayin arkadaslar ben de hepinize katiliyorum ben de almanyadan yaziyorum bilet alip memlekete gidecektik izinimimizi kursagimizda koydular helal olsun sun expresse e ve pegasus a diger sirketlere sky dan hic bilet almamistim birdahaki biletimi zatan thy alacam milleti yari yolda koydular ben bunlarin battigina falan da inanmiyorum cok guzel bir sekilde arastirilmali bence devlet uyuyormu ne olacak bizim bu halimiz son dakikaya kadar internetten bilet sattiniz madem batacaktin neden bilet sattin madem sattin biletlerini yolcularin parasini geri ode 7 sekiz kisilik bir ailenin bilet parasini yuro olrak artik siz dusunun rezalet tek kelimeyle rezalet bence bu sky in sahiplerine cok yuklu bir ceza kesilsin ben kesinlikle hakkimi helal etmem arkadas bilet parami odemezlerse ahirette sirtlarina binerim sahibi kimse gelsin benden helallik alsin ve benim gibi magdur yolculardan hali kul...............

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tamer ~ 5 yıl önce
turızım bakanı uyumasın gorevının basına gecsın bu bayrak kırızıdır bı nevı ırkçılıktır ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YAZIK ~ 5 yıl önce
SHGM ,sen denetleme inceleme sonra cezayı dıger havayolları ve turızm ceksın ! bu kırılan cam onarılsada soğuk hava ıcerı gırdı kazakıstan büyüyen güzel pazardı.Umarım telafı ederler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
suclu ~ 5 yıl önce
Bu işin suclusu bu batışı gormezden gelen SHGM ve medyadır.... Gorunen koy klavuz istemez denir bizim oralarda....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000