21 Mayıs 2009, Perşembe 19:13:59

SKY HAVAYOLLARI GÜN SAYIYOR

Antalya merkezli operasyonlarını sürdüren SKY Havayolları, Boeing 737-900ER tipi uçakların Avrupa’daki ilk sahibi oluyor. SKY Havayolları’nın filosuna katılacak ilk 737-900ER test uçuşunu yaptı. Peki uçaklar ne zaman geliyor?
  • Sky'a ait değil. Sky sıraya girdi ve sonra bu sırayı sadece kendine kiralamak şartıyla bir leasing firmasına sattı.
  • Yazılanlara bakılırsa SKY da maaş ödeyememe problemi var. Kalite problemi zaten vardı. Eee kim kullanır ki bu şirketi..?
  • Adamlar Corendonda aynı seyı yapıyor pılot ve kabin ekibine rezalet sadece rezalet allah sonumuzu hayır etsin coooooooook yazık havacılık nereye gidiyor
  • cin ali hani 3.5 havayolu kalacakti millet filo genisletiyor senin gibi izair falan birlesmiyor senin filoyuda katliyacaklar artik 3.5 atarsin...

2006 yılında yeni nesil Boeing 737-900 ER serisi uçaklardan 5 adet sipariş vererek dünya çapında büyük sükse yapan ve bu uçağın Avrupa’daki ilk müşterisi olan SKY Havayolları, yeni uçaklarına kavuşmak için gün sayıyor.

Kayı Grubu’na ait SKY Havayolları, küresel ekonomik krize rağmen 3 yıl önce verdiği siparişleri iptal etmedi ve sonunda uçaklarına kavuşuyor.

Şirketin Boeing 737-900 tipi uçaklarından biri 11 Mayıs’ta Amerika Birleşik Devletlerinin Seatle kentinde test uçuşunu yaptı.

TC-SKN kuyruk tescilini alan uçağa Alanya ismi verildi. 215 koltuk kapasiteli uçağın 3 Haziran’da İstanbul’da olması bekleniyor.

TC-SKP kuyruk tescilli diğer uçağın ise 10 Haziran’da Antalya’da olması planlanıyor. Bu uçağın isminin de Lara olacağı kaydedildi.

‘Yeni jenerasyon’ olarak bilinen Boeing 737-900ER, ilk siparişi Sky Havayolları verdiğinden Avrupa’da ilk kez Sky Havayolları amblemi ile uçacak. Uzun menzilli olarak adlandırılan Boeing 737-900ER, 215 koltuk kapasiteli. Yakıt tasarrufu sağlayan, deri koltuklu yeni Boeing’lerde son sistem TV ve müzik sistemi bulunuyor. Yeni uçaklar Avrupa’ya yapılacak olan charter seferlerinde kullanılacak.

SKY HAVAYOLLARI GÜN SAYIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Misafir ~ 9 yıl önce
Sky'a ait değil. Sky sıraya girdi ve sonra bu sırayı sadece kendine kiralamak şartıyla bir leasing firmasına sattı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Yazılanlara bakılırsa SKY da maaş ödeyememe problemi var. Kalite problemi zaten vardı. Eee kim kullanır ki bu şirketi..?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Adamlar Corendonda aynı seyı yapıyor pılot ve kabin ekibine rezalet sadece rezalet allah sonumuzu hayır etsin coooooooook yazık havacılık nereye gidiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
cin ali hani 3.5 havayolu kalacakti millet filo genisletiyor senin gibi izair falan birlesmiyor senin filoyuda katliyacaklar artik 3.5 atarsin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000