13 Aralık 2009, Pazar 08:35:40

SKY, havacılığa iki koldan sarıldı...

Havacılık, tur operatörlüğü ve otel yatırımları bulunan Kayı Group, 2010'da yeni uçak alımını sürdürecek. Şirket turizmde de dört ülkeye ağırlık verecek.
  • ''Görgülü ailesi iyi kötü ekmek veriyor. İşine gelen çalışır, gelmeyen başka yere gider.'' diyorsun. İşte FB linin, Havacılık çalışanına, bakış açısı ! Daralan, havacılık patronunun, çalışanına bakış açısımı acaba ?
  • Değerli (!) Fb'li,yazdığın yazıyı okuyunca,havacılıktan az çok anlayan birisi olduğunu sanmıştım,taaaa ki,camia nın daraldığını söyleyene dek :) siz memnuniyetinizle yaşamaya devam edin,arada bir havacılık dergisi okumanızı tavsiye ederim,daralan camia derken sanırım kara yolu taşımacılığından bahsettiniz.hoş kalın..
  • Tip eğitimi tüccarlığını ii yaparlar,parayı alırlar,sonrada seni Hans"a teslim ederler,kafasına görede çıkarırlar,line nın ortasında. Başlık doğru dört kolla sarıldı tip eğitimi tüccarlığına..yemeyin sakın, Sanki testlerdeki başarıya göre adam alıyorlarmış gibi tavır yapıyorlar. Kimlerin nasıl girdiğini biliyoruz.
  • Bazı değerli (!) yorumcular, ne derseniz deyin SKY büyümeye devam ediyor. Meyve veren ağaç taşlanır misali ve de özellikle rumuzların arkasına saklanarak belden aşağıya vurmamak lazım, yani biraz delikanlı olmak lazım. Bir derdi olan varsa gider Talha veya Tahir beyin karşısında derdini anlatır. Görgülü ailesi iyi kötü binlerce insana ekmek veriyorlar. İşine gelen çalışır gelmeyen başka yere gider. Benim için en azından dışarıdan milyonlarca dolar/avro döviz getiren bir şirket olması bile yeterli. Bir de elinde yapacak bir işi olup hala şükretmeyen insanlara lafım var ; Havacılık sektörü her geçen gün daha da daralıyor ve bugün rahat olduğunu düşünenler yarın öbürgün işsiz kalırlarsa görürüm ben o mangalda kül bırakmayanları. FB’li

Kayı Group Yönetim Kurulu Başkanı Talha Görgülü, havacılık ve tur operatörlüğünde büyümeyi hedeflediklerini belirterek gruba ait 13 uçaklık Sky Airlines filosunun haziranda 17 uçağa ulaşacağını söyledi. Bu yılı 1.9 milyon yolcu taşıyarak kapatacaklarını ileten Görgülü, “2010 için 2.5 milyon yolcu taşımayı hedefliyorduk. Şimdiden 2.6 milyon koltuk sattık” dedi. Kayı, bu rakama Sky"ın yanı sıra GTI adlı tur operatörü sayesinde ulaştı.

Almanya'ya uçtu!

Almanya'da German SKY Airlines adlı Alman bayraklı bir havayolu şirketi kurduklarını ifade eden Görgülü, “Bu sayede 2010 ekiminden itibaren Türkiye'ye uğrama şartı olmadan yolcu uçurabileceğiz” dedi.

Havacılığın yanı sıra tur operatörü GTI"ye de yoğunlaşacaklarını dile getiren Görgülü satışını yaptıkları 10 destinasyondan Almanya, Polonya, Rusya, Hollanda"ya yoğunlaşacaklarını anlattı.

Adam&Eve satılık değil

Geçen yılı 600 milyon euro ciroyla kapatan şirketin bu yılı 700 milyon euro ciroyla kapatacağını ifade eden Görgülü grup içindeki ciro sıralamasının sırayla havacılık, tur operatörlüğü ve otelden geldiğini kaydetti. Kayı grubunun 2 binin üzerinde çalışanı bulunuyor.

Grup içindeki Riva Hotels"in üç oteli devrettiğini, Belek"teki Adam&Eve otelini ise elinde tuttuğunu dile getiren Görgülü, “Adam&Eve"i satmayı düşünmüyoruz. Orası bizim nazar boncuğumuz” dedi.

SKY, havacılığa iki koldan sarıldı...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 8 yıl önce
''Görgülü ailesi iyi kötü ekmek veriyor. İşine gelen çalışır, gelmeyen başka yere gider.'' diyorsun. İşte FB linin, Havacılık çalışanına, bakış açısı ! Daralan, havacılık patronunun, çalışanına bakış açısımı acaba ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Değerli (!) Fb'li,yazdığın yazıyı okuyunca,havacılıktan az çok anlayan birisi olduğunu sanmıştım,taaaa ki,camia nın daraldığını söyleyene dek :) siz memnuniyetinizle yaşamaya devam edin,arada bir havacılık dergisi okumanızı tavsiye ederim,daralan camia derken sanırım kara yolu taşımacılığından bahsettiniz.hoş kalın..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Tip eğitimi tüccarlığını ii yaparlar,parayı alırlar,sonrada seni Hans"a teslim ederler,kafasına görede çıkarırlar,line nın ortasında. Başlık doğru dört kolla sarıldı tip eğitimi tüccarlığına..yemeyin sakın, Sanki testlerdeki başarıya göre adam alıyorlarmış gibi tavır yapıyorlar. Kimlerin nasıl girdiğini biliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bazı değerli (!) yorumcular, ne derseniz deyin SKY büyümeye devam ediyor. Meyve veren ağaç taşlanır misali ve de özellikle rumuzların arkasına saklanarak belden aşağıya vurmamak lazım, yani biraz delikanlı olmak lazım. Bir derdi olan varsa gider Talha veya Tahir beyin karşısında derdini anlatır. Görgülü ailesi iyi kötü binlerce insana ekmek veriyorlar. İşine gelen çalışır gelmeyen başka yere gider. Benim için en azından dışarıdan milyonlarca dolar/avro döviz getiren bir şirket olması bile yeterli. Bir de elinde yapacak bir işi olup hala şükretmeyen insanlara lafım var ; Havacılık sektörü her geçen gün daha da daralıyor ve bugün rahat olduğunu düşünenler yarın öbürgün işsiz kalırlarsa görürüm ben o mangalda kül bırakmayanları. FB’li

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000