16 Eylül 2017, Cumartesi 14:00:28

Sivrihisar Hava Gösterileri başladı

Sivrihisar Hava Gösterileri, bugün ve yarın havacılık tutkunları için çeşitli aktiviteler ile başladı.
  • Cok kucuk olsa unutuldu derim. Gosterilerde pek kimsenin bahsetmedigi bir de cok buyuk iki motorlu bir ucak vardi. Adamlar kalkip gelmusler. Alcak ucus falan da yaptilar. Bayrak falan iyiydi yani. Yorumlarda hemen catismaya gormeyin. Havacilik konusun.
  • Thk ekibi öğlen termiğinde nasıl şov yaoacak çok merak ediyorum..
  • Herkesin kafa çorba olmuş. Hürkuş bir eğitim uçağı. F-35 pilotu dahi olabilmek için önce pır pır uçurmak gerekiyor. Hürkuş A-10'un alternatifi değildir. Abartmayın, sallamayın. Düşük hızda alçak irtifada uçabiliyorsa evet yakın destek uçağı olabilir ama aynı zamanda bir sürü mühimmat da taşıması lazım. Yerden atılan füzelere karşı koruma sistemleri olması lazım vs. Bu kadar ekipman ve silah taşıması çok zor. Silahli bir versiyonu da üretilecek Hürkuş'un ama buna hemen rol biçmek kolay değil, denenmesi görülmesi lazım. Bu uçağı pekçok şey için bir başlangıç olarak görün. Uçak sadece motor ve kanattan ibaret değildir. Pekçok alt sistemi vardır. Bunlar da yerli geliştiriliyor ve üretiliyor bu projede. Sadece TAI değil ASELSAN da harıl harıl çalışıyor elektronik sistemlerin üretimi için. Biliyoruz da konuşuyoruz. Sakin olun, bilgi sahibi olun sonra destekleyin, eleştirin ama abartmayın.
  • Güzel bir faliyet. Uçanlara neşeli uçuşlar, uçak görmek isteyenlere de iyi seyirler olsun.
  • Cok begendim. Masallah

Eskişehir'deki 2015 yılından bu yana düzenlenen Sivrihisar Hava Gösterileri bugün başladı. 

Sivrihisar'daki Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi'nde (S.U.S.H.M) saat 09.00'da katılımcılara verilen konferans ile start alan organizasyona giriş ücretsiz.

TUSAŞ'ın ATAK T-129 helikopteri, Hürkuş ve Uçuş Okulu Helikopteri, organizasyonda iki gün de gösteri uçuşları yapacak. 

Ali İsmet Öztürk ve Semin Öztürk'ün akrobasi uçuşları da yapacağı Sivrihisar Hava Gösterileri'nde 72 kişi ücretsiz halk uçuşu yapacak. 

Sivrihisar Hava Gösterileri'ndeki günlük program ve ulaşım detaylarına ulaşmak için buraya tıklayın.Sivrihisar Hava Gösterileri başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Nur. ~ 1 yıl önce
Cok kucuk olsa unutuldu derim. Gosterilerde pek kimsenin bahsetmedigi bir de cok buyuk iki motorlu bir ucak vardi. Adamlar kalkip gelmusler. Alcak ucus falan da yaptilar. Bayrak falan iyiydi yani. Yorumlarda hemen catismaya gormeyin. Havacilik konusun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Paramotorcu ~ 1 yıl önce
Thk ekibi öğlen termiğinde nasıl şov yaoacak çok merak ediyorum..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Paramotor gösterisi ~ 1 yıl önce
Çok güzel bir paramotor gösterisi yaptılar. Öğledensonra bir daha uçtular ve hayran kaldık paramotorcularımıza.
çorba ~ 1 yıl önce
Herkesin kafa çorba olmuş. Hürkuş bir eğitim uçağı. F-35 pilotu dahi olabilmek için önce pır pır uçurmak gerekiyor. Hürkuş A-10'un alternatifi değildir. Abartmayın, sallamayın. Düşük hızda alçak irtifada uçabiliyorsa evet yakın destek uçağı olabilir ama aynı zamanda bir sürü mühimmat da taşıması lazım. Yerden atılan füzelere karşı koruma sistemleri olması lazım vs. Bu kadar ekipman ve silah taşıması çok zor. Silahli bir versiyonu da üretilecek Hürkuş'un ama buna hemen rol biçmek kolay değil, denenmesi görülmesi lazım. Bu uçağı pekçok şey için bir başlangıç olarak görün. Uçak sadece motor ve kanattan ibaret değildir. Pekçok alt sistemi vardır. Bunlar da yerli geliştiriliyor ve üretiliyor bu projede. Sadece TAI değil ASELSAN da harıl harıl çalışıyor elektronik sistemlerin üretimi için. Biliyoruz da konuşuyoruz. Sakin olun, bilgi sahibi olun sonra destekleyin, eleştirin ama abartmayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güzel ~ 1 yıl önce
Güzel bir faliyet. Uçanlara neşeli uçuşlar, uçak görmek isteyenlere de iyi seyirler olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B ~ 1 yıl önce
Cok begendim. Masallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000