29 Kasım 2011, Salı 12:27:55

SİVAS B787 PARÇASI ÜRETECEK

Sivas'taki bir firma, Boeing 787 sivil yolcu uçağına ait uçak parçası üretimi yaptı.
  • 'e tıklıcam ama yok! Hayırlı olsun....
  • yorum yapan bazı arkadaşlar neden bu kadar tuhafınıza gidiyor vede alay edercesine hitamlarda bulunuyorsunuz ne farkeder hangi parçayı ürettiği önemli olan bir anadolu şehrinde uçakta kullanılacak uçağa ait parçaların üretilmesi asıl olan bu değilmi şimdilik küçükte olsa büyükte olsa böyle bir işe girişimin olması gökçeler makinayı tebrik ediyor ve daha ileriye yönelik icraatlarını temenni ediyorumm
  • KATKISI OLAN HERKEZDEN ALLAH RAZI OLSUN ..
  • Bakan memleketine yatırım yapmaya başladı..
Sivas Ticaret ve Sanayi Odasından (TSO) yapılan yazılı açıklamaya göre, Sivas Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Gökçeler Makina ile savunma sanayi firmalarından Alp Havacılık arasında yapılan işbirliği sonucu Sivas'ta ilk kez bir uçak parçası üretimi yapıldı.

Eskişehir'de uçak motor parçaları ve uçuş kritik helikopter döner parçaları üretimi yapan Alp Havacılık Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Alpata ile ekibinin Sivas'a yaptığı ziyaretin ardından Gökçeler Makina ile işbirliğine gidildi.

İşbirliği kapsamında, Boeing 787 sivil yolcu uçağına ait uçak parçası Gökçeler Makina firması tezgahlarında üretildi. Numune olarak üretilen ilk parçayı teslim alan Alp Havacılık, test ve sertifikasyon çalışmalarına başladı. Bu çalışmalar sonucunda seri üretime geçileceği bildirildi.

Alp Havacılık Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Alpata, Türkiye'de kabiliyetli yerlerde küçükte olsa uzun vadeli yatırım ilişkileri kurduklarını, stratejik anlamda ürettikleri ürünlerin alt yüklenicilerini Türkiye geneline yaymaya çalıştıklarını söyledi.

Sivas TSO Başkanı Osman Yıldırım ise savunma sanayi konusunda başlatılan çalışmaların sonuç vermesinden dolayı memnuniyet duyduklarını, işbirliklerinin devam edeceğini kaydetti.

Sabah

SİVAS B787 PARÇASI ÜRETECEK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 6 yıl önce
'e tıklıcam ama yok! Hayırlı olsun....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
yorum yapan bazı arkadaşlar neden bu kadar tuhafınıza gidiyor vede alay edercesine hitamlarda bulunuyorsunuz ne farkeder hangi parçayı ürettiği önemli olan bir anadolu şehrinde uçakta kullanılacak uçağa ait parçaların üretilmesi asıl olan bu değilmi şimdilik küçükte olsa büyükte olsa böyle bir işe girişimin olması gökçeler makinayı tebrik ediyor ve daha ileriye yönelik icraatlarını temenni ediyorumm

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
KATKISI OLAN HERKEZDEN ALLAH RAZI OLSUN ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bakan memleketine yatırım yapmaya başladı..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000