28 Haziran 2016, Salı 16:17:21

Sırbistan Rusya'dan helikopter aldı

Sırbistan'ın, 25 milyon avro karşılığında Rusya'dan satın aldığı iki askeri nakliye helikopterin teslimi dolayısıyla Belgrad'daki Nikola Tesla Havalimanı'nda düzenlendi.
  • Rus helikopterleri Mİ 17 ler işe yaramadı diyemezsiniz halihazırda uçmaya devam ediyor Güneydoğuda araçların gidemediği yere Tabur taşıdılar bu helikopterlerle.Teknolojik olarak çok iyi olmasada işlerlik açısından çok başarılı.Adamlar ticari olarak yapmadıklarından sık arıza yapıp parça gereksinimi duymuyor.Ama sivile geçince onlarda kapitalizmin gereklerini öğreniyorlar zamanla
  • Mİ-17 helikopterlerini aldık da noldu? Bir işe yaramadı!
  • Bence bizde ruslardan almaliyiz herseyi ucak tank herseyi

Sırbistan'ın, 25 milyon avro karşılığında Rusya'dan satın aldığı iki askeri nakliye helikopterin teslimi dolayısıyla Belgrad'daki Nikola Tesla Havalimanı'nda düzenlendi.

Törende konuşan Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vucic, güçlü ülke ekonomisinin orduyu da güçlendireceğini belirterek, gelecek dönemde ordu mensuplarının maaşlarını arttırmak için de çalışmalar yapacaklarını vurguladı.

Sırbistan Ordusu'nun yeni helikopterleriyle daha modern ve daha donanımlı olacağını söyleyen Vucic, her geçen gün savunma alanındaki kapasitelerini geliştirdiklerini ifade etti.

Sırbistan'ın barış yanlısı bir politika izlemesine karşın, ülke güvenliğine de önem verdiklerini kaydeden Vucic, eski Yugoslavya lideri Josip Broz Tito'nun sözlerinden alıntı yaparak, "Asla savaş olmayacak gibi yaşıyor ve çalışıyoruz ancak her zaman ülkemizi korumaya ve savunmaya hazırız." ifadelerini kullandı.

39 yıl sonra satın alınan ilk helikopterler

Yeni helikopterlerin ordu için öneminin büyük olduğunu kaydeden Sırbistan Hava Kuvvetleri Komutanı General Ranko Zivak, ordu bünyesinde 8 nakliye helikopteri bulunduğuna, bunların altısının 35-36 yıllık eski helikopterler olduğuna işaret etti.

İki askeri nakliye helikopterinin, Sırbistan Ordusu'na 39 yıl sonra ilk satın alınan helikopterler olduğu bildirildi.

Sırbistan Rusya'dan helikopter aldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

~ 2 yıl önce
Rus helikopterleri Mİ 17 ler işe yaramadı diyemezsiniz halihazırda uçmaya devam ediyor Güneydoğuda araçların gidemediği yere Tabur taşıdılar bu helikopterlerle.Teknolojik olarak çok iyi olmasada işlerlik açısından çok başarılı.Adamlar ticari olarak yapmadıklarından sık arıza yapıp parça gereksinimi duymuyor.Ama sivile geçince onlarda kapitalizmin gereklerini öğreniyorlar zamanla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 2 yıl önce
Mİ-17 helikopterlerini aldık da noldu? Bir işe yaramadı!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynen ~ 2 yıl önce
Bence bizde ruslardan almaliyiz herseyi ucak tank herseyi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Niyazi ~ 2 yıl önce
Biz slavmıyız.onlarda slav ortodoks işbirliģi var.onun için rusdan alırlar.
Slav??? ~ 2 yıl önce
Tabi anglo saxon olduğumuz için biz Amerika'dan alırız alacağımızı.
niyazi2 ~ 2 yıl önce
slav işbirliği dendiğinde anglo saxon diyerek dalga geçen arkadaş alabileceğimiz müslüman ülke varmı?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000