13 Temmuz 2017, Perşembe 19:09:30

Sinop'ta yeni terminal heyecanı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Sinop Havalimanı terminal binasının kabul aşamasına geldiğini söyledi.
  • Teslime hazir hal ne demek tarih verin su gun acilacak diye.yuvarlak olmus ifade
  • sinopa bir tane uçak iniyo ve kalkıyo napcaz o kadar alanı daha güzel bir şeye kullanılsa ya bu bütçe
  • Yeni apron 180 x 100 m. , terminal 55 x 90 m. ebatlarında.
  • 2.5 milyon yolcunun Sinop'a gelmesi mümkünmü?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Sinop Havalimanı terminal binasının kabul aşamasına geldiğini söyledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Sinop Havaalanında, Vali Hasan İpek, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, İl Jandarma Komutanı Şefaattin Serten, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ve çok sayıda parti üyeleri tarafından karşılandı.

Karşılama töreninin ardından havaalanı inşaatını dolaşan Arslan yaptığı açıklamada, “Sinop Havalimanı için yeni bir terminal binası yapıyoruz. Terminal binamız artık kabul aşamasına geldi. Onu da arkadaşlarımızla birlikte tekrar yerinde inceledik. Doğrusu bu işlerin içinden gelen birisi olarak memnuniyetle söylemek isterim ki Sinop Havalimanı terminali çok güzel, çok şık, çok ferah ve havadar. Çünkü çok büyük bir havalimanı terminali yapabilirsiniz ama yolcu terminale girdiği andan bir ferahlık hissediyorsa, terminalin rahat olduğunu hissediyorsa buradaki yolculuğu çok daha zevkli ve keyifli hale geliyor. Uçağa bindiğinizde, uçağın içindeki konfor önemli ama havalimanı terminalleri dolayısıyla bu anlamda çok önemli, Sinop Havalimanımızda gerçekten çok güzel bir şekilde, Sinop’a yakışır bir terminal oluyor. Memnuniyetle ifade etmek gerekir ki, bir önceki havalimanı terminalimiz 650 metre kare iken, bugün 12 bin 500 metrekare kapalı olan bir havalimanı terminalinden bahsediyoruz. 2,5 milyon kişiye hizmet edebilecek bir havalimanı terminalidir” diye konuştu. 

'

Sinop'ta yeni terminal heyecanı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Tarih ~ 1 yıl önce
Teslime hazir hal ne demek tarih verin su gun acilacak diye.yuvarlak olmus ifade

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ne alaka ~ 1 yıl önce
sinopa bir tane uçak iniyo ve kalkıyo napcaz o kadar alanı daha güzel bir şeye kullanılsa ya bu bütçe

Yanıtla

Kalan karakter 1000
NOP ~ 1 yıl önce
Yeni apron 180 x 100 m. , terminal 55 x 90 m. ebatlarında.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Müsrif ~ 1 yıl önce
2.5 milyon yolcunun Sinop'a gelmesi mümkünmü?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000