12 Ağustos 2012, Pazar 21:05:42

SİNİR KRİZİ GEÇİRDİLER

Hezarfen Havaalanı'ndan havalandıktan sonra Marmara Denizi'ne düşen ve uçağın sahibi Lisa Şener ile öğretmen pilot Hikmet Aral'ın hayatını kaybettiği kaza tüm havacıları yasa boğdu.
  • dün hava koşulları vfr için uygun değildi,gidiş sebebi ne olursa olsun,bu uçuş yapılmamalıydı,böyle bir havada pilot inisiyatifi yoktur ,sorumluluk alamaz,öğretmen pilot bile bile lades yapmıştır,deneyimli pilot diyorlar,,deneyim ve tecrübe bunun neresinde.geçmiş olsun................
  • dostum, en sevdigin şeyi yaparken ölüme gitmek.... özlicem seni.
  • Ne kdar yargilamaya merakliyiz toplum olarak kadincagiz ayvaliktan ablasini alip almanyaya babasinin cenazesinr yetismek icin bu riski goze almis olumu bile yargiliyor insanlar yazik
  • Dünkü hava koşullarında, bir VFR trafik nasıl ve neden havalanır? Buna nasıl müsade edilir? BU uçuş nasıl olur da planlanır? Sorum bu kadar.

Prestij Sinemalarının Sahibi İş Kadını Lisa Şener'in kendisine ait ve oğlu Saşa'nın adını verdiği TC-SAS tescilli uçakla Hezarfen Havaalanı'ndan havalandı. Pilotluk lisansını geçen hafta alan Lisa Şener'in ailesini ziyaret etmek için Balıkesir'e gitmek üzere havalandığı ve yanına deneyimli uçuş öğretmeni pilot Hikmet  Aral'ı da aldığı belirtildi.

Hezarfen Havaalanı'ndan havalandıktan sonra Marmara Denizi üzerinde şimşek çarpması sonucu alev topuna dönen uçak bir anda denize çakıldı. Kara haberin alınmasının ardından Hikmet Aral'ın yakınları ve öğrencileri ile birlikte Lisa Şener'in yakınları Hezarfen Havaalanına koştu. Burada alınan haberle yıkılan Lisa Şener'İn yakınları Marmara Ereğlisi'ne koştular.

Havacılık basınından sadece AirportHaber'in takip ettiği arama kurtarma çalışmaları sırasında Lisa Şener'in  yakınları bir umutla beklerken acı haber denizden geldi. Arama kurtarma ekipleri cansız bedenleri Botaş'ın tesislerinin hemen yakınında denizin 15-20 metre altında ulaştı. Kokpitten çıkartılan cansız bedenlerin haberi kıyıya ulaştığında hıçkırıklara boğulan Lisa Şener'in yakınları güçlükle teskin edildi.

Kurtarma ekiplerinin verdiği bilgiye göre uçağın elliden fazla parçaya ayrıldığı belirtildi.

Lisa Şener ve Hikmet Aral'ın cenazeleri Adli Tıp'a gönderildi.

SİNİR KRİZİ GEÇİRDİLER

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

gerçek ~ 6 yıl önce
dün hava koşulları vfr için uygun değildi,gidiş sebebi ne olursa olsun,bu uçuş yapılmamalıydı,böyle bir havada pilot inisiyatifi yoktur ,sorumluluk alamaz,öğretmen pilot bile bile lades yapmıştır,deneyimli pilot diyorlar,,deneyim ve tecrübe bunun neresinde.geçmiş olsun................

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çiğdem ~ 6 yıl önce
dostum, en sevdigin şeyi yaparken ölüme gitmek.... özlicem seni.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kale ~ 6 yıl önce
Ne kdar yargilamaya merakliyiz toplum olarak kadincagiz ayvaliktan ablasini alip almanyaya babasinin cenazesinr yetismek icin bu riski goze almis olumu bile yargiliyor insanlar yazik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bir soru ~ 6 yıl önce
Dünkü hava koşullarında, bir VFR trafik nasıl ve neden havalanır? Buna nasıl müsade edilir? BU uçuş nasıl olur da planlanır? Sorum bu kadar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000