24 Mart 2016, Perşembe 08:37:15

Simav'da yamaç paraşütü için deneme yapıldı

Kütahya'nın Simav ilçesinde yamaç paraşütü uçuşu denemeleri yapıldı.
  • Kütahya'nın ilçesi olan simav gercekten keşfedilmemiş görülmeye değer doğal bir güzellik hem kaplıcaları hem doğası eğlenin incisi bence

Yamaç paraşütçüsü aynı zamanda eğitmen olan Celal Akbulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Simav'ın yamaç paraşütü sporuna elverişli bir bölge olduğunu söyledi.

Simav'ın yamaç paraşütü sporu bakımından keşfedilmemiş bir yer olduğunu ifade eden Akbulut, şunları kaydetti:

"Simav'ın Nadarçam Bölgesi, Akdağ ve Şaphane dağları sebebiyle bu sporun yapılmasına oldukça uygun bir bölge. Simav'ın jeotermal enerji yönünden zengin olması bize termik dediğimiz sıcak havanın kaldırıcı etkisini yakalama şansı veriyor.Burası denizden 1800 metre yükseklikte. Simav'ın rakımı 800 metre. Burası bize yaklaşık bin metre uçuş mesafesi veriyor. Bu durum da bize 7 kilometre uçuş hakkı tanıyor."

Akbulut, yamaç paraşütçülüğü konusuna Simav'da gerekli çalışmaların yapılması durumunda gelecekte şampiyonaların dahi burada yapılabileceğini sözlerine ekledi.

Simav'da yamaç paraşütü için deneme yapıldı

Facebook Yorum

Yorumlar

Simav lı ~ 2 yıl önce
Kütahya'nın ilçesi olan simav gercekten keşfedilmemiş görülmeye değer doğal bir güzellik hem kaplıcaları hem doğası eğlenin incisi bence

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000