09 Aralık 2010, Perşembe 08:06:47

SİLİVRİ'YE KRUVAZÖR LİMAN

Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) ile hükümet, 23 Aralık tarihinde Ankara’da turizm sektörünün ve gelecek yatırımların değerlendirilmesi nedeniyle bir araya geliyor.
Toplantıda Hükümet kanadını Bayındırlık ve İskân Bakanı Mustafa Demir ile Kültür ve TurizmBakanı Ertuğrul Günay temsil edecek. TYD tarafından hükümet üyelerine özellikle kruvaziyer limanları hakkında yeni turizmprojeleri sunulurken, turizmyatırımlarının karşılaştığı güçlüklerin aşılması hakkında bakanlardan yardım istenecek. TYD YönetimKurulu Başkanı Turgut Gür, sunumu yapılacak projeler kapsamında özellikle kruvaziyer turizminin ön planda yer alacağını belirterek, “Kruvaziyer limanlarının sayısının artırılması gerektiğini projelerle ortaya koyacağız” diye konuştu.

SİLİVRİ’YE KRUVAZİYER LİMAN
Özelleştirme sürecindeki Galataport’un yanı sıra Zeytinburnu ve hatta Silivri limanlarının acil olarak kruvaziyer limanlarına dönüştürülmesi gerektiğini ifade eden Turgut Gür, sözlerine şöyle devametti: “Sektör olarak bu limanların Bodrum,Marmaris, İzmir ve Antalya’ya gemiyle gelen turisti toplayarak uçak ve helikopterlerle Kapadokya,MeryemAna Kilisesi başta olmak üzere önemli turizm yerlerine ulaşımını sağlayacak bir proje sunacağız.” Toplantıda Türk turizminin gelecek hedeflerinin de tartışılacağını anlatan Gür, “Yeni projelerin hayata geçmesi anlamında dertlerimizi anlatabileceğimiz bir ortamolacak. Özellikle kıyı şeridindeki yatırımların karşılaştıkları sorunlar için kesin kararlar bekliyoruz” dedi.


SİLİVRİ'YE KRUVAZÖR LİMAN

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000