09 Aralık 2017, Cumartesi 17:49:34

Siirt Havalimanı'nda çalışmalar ne durumda?

AK Parti Siirt Milletvekili Yasin Aktay, Siirt Havaalanının uçuşlara uygun hale getirilmesi amacıyla Devlet Hava Meydanları İşletmesi ve Siirt İl Özel İdaresi iş birliğinde geçen ay başlatılan çalışmaların devam ettiğini bildirdi.
  • SAYIN EDİTÖR! EMİN OLUNUZ Kİ SİİRT HAVALİMANINDAKİ ÇALIŞMALARI İSTEMEYEN YORUMCULARIN HEPSİNİN YENİ HAVALİMANI İSTEDİKLERİ ALANDA ARAZİLERİ VARDIR. SIRF PARA KAZANMAK İÇİN BUNU İSTİYORLAR. YENİ HAVALİMANININ KAÇ PARA OLDUĞU ORTADAYKEN MİNUMUM HARCAMAYLA YAPILAN MEVCUT HAVALİMANI ŞEHİR MERKEZİNE SADECE 5 KM’DİR. BUDA BİZE ŞUNU GÖSTERİYOR. TÜRKİYE’MİZİN ŞEHİR MERKEZİNE EN YAKIN HAVALİMANINA SAHİBİZ. TÜM SİİRTLİLER YAPILAN MEVCUT ÇALIŞMALARI DESTEKLİYOR. EMİN OLUNUZ. SAYGILARIMLA.
  • YERİ DEĞİŞMELİ rümuzula yazan zat-ı muhterem. kısacası sen siirt havaalaına müsait değilsin
  • Borajet varken ne güzel di. Borajetin embraer ucaklari inebiliyordu tek. Batirdiniz borajeti siirtte ucaksiz kaldi. Yaziklar olsun boyle dolandiricilara
  • Kissacasi karadasim orasi uygun bir yer degil, yeri degismeli, dedigin budur

AK Parti Siirt Milletvekili Yasin Aktay, Siirt Havaalanının uçuşlara uygun hale getirilmesi amacıyla Devlet Hava Meydanları İşletmesi ve Siirt İl Özel İdaresi iş birliğinde geçen ay başlatılan çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Hava meydanları yetkililerden bilgi aldıktan sonra gazetecilere açıklamada bulunan Aktay, DHMİ tarafından yapılacak çalışmaların önümüzdeki hafta ihale edileceğini, tüm bu çalışmaların sonunda Siirt Havaalanının uçuşa elverişli hale getirileceğini ve en kısa sürede seferlerin başlayacağını ifade etti. Aktay, "Pistin fiziki durumu nedeniyle pilotların sefer yapmak istememesi nedeniyle Siirt Havaalanımız, uzun zamandır uçuş trafiğine kapalı bulunmaktadır. Bizleri ve vatandaşlarımızı üzen bu durumu kalıcı çözmek amacıyla Ankara'da ciddi girişimlerimiz oldu. Ulaştırma Bakanımız Ahmet Arslan başta olmak üzere Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak ile çeşitli değerlendirmelerde bulunduk. Ardından DHMİ uzmanları tarafından havaalanımızda teknik incelemeler yapıldı ve sonuç raporu hazırlandı. Bu rapora göre, havaalanımızda kurulması planlanan Glide Path cihazının kritik sahasında kalan tepeler tesviye edilecek, bozuk zemin düzeltme yoluna gidilecek. Bakım çalışmalarının ardından kötü hava koşullarında bile uçakların güvenli bir şekilde inmesini sağlayabilen ILS sistemi kurulacak. Yani aslında pist açısından değerlendirecek olursak, ilimiz yeni bir havaalanına kavuşmuş olacaktır" dedi. - SİİRT

Siirt Havalimanı'nda çalışmalar ne durumda?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

SUAT AYDIN ~ 1 ay önce
SAYIN EDİTÖR! EMİN OLUNUZ Kİ SİİRT HAVALİMANINDAKİ ÇALIŞMALARI İSTEMEYEN YORUMCULARIN HEPSİNİN YENİ HAVALİMANI İSTEDİKLERİ ALANDA ARAZİLERİ VARDIR. SIRF PARA KAZANMAK İÇİN BUNU İSTİYORLAR. YENİ HAVALİMANININ KAÇ PARA OLDUĞU ORTADAYKEN MİNUMUM HARCAMAYLA YAPILAN MEVCUT HAVALİMANI ŞEHİR MERKEZİNE SADECE 5 KM’DİR. BUDA BİZE ŞUNU GÖSTERİYOR. TÜRKİYE’MİZİN ŞEHİR MERKEZİNE EN YAKIN HAVALİMANINA SAHİBİZ. TÜM SİİRTLİLER YAPILAN MEVCUT ÇALIŞMALARI DESTEKLİYOR. EMİN OLUNUZ. SAYGILARIMLA.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahl ~ 1 ay önce
Ahl nerede sizce ya da sabiha gökçen ? Ya adana, kahraman maraş, trabzon sayıyım mı daha. Sadece 5 km imiş de miş miş. Uçak inemeyen havaalanını onarsan ne yapacaksın ? Hele maliyet yorumun da tam bomba. Sıfırdan havaalanı yapılsa mevcudu ayağa kaldırmak için gereken paradan az tutuyor. Bunun nesini anlamadın ki ?
cahit alp ~ 1 ay önce
YERİ DEĞİŞMELİ rümuzula yazan zat-ı muhterem. kısacası sen siirt havaalaına müsait değilsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Borajet ~ 1 ay önce
Borajet varken ne güzel di. Borajetin embraer ucaklari inebiliyordu tek. Batirdiniz borajeti siirtte ucaksiz kaldi. Yaziklar olsun boyle dolandiricilara

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yeri degismeli ~ 1 ay önce
Kissacasi karadasim orasi uygun bir yer degil, yeri degismeli, dedigin budur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fatih can ~ 1 ay önce
sen kurtalan hayalini unut

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000