12 Ağustos 2017, Cumartesi 17:44:48

SHGM Özbekistan ile anlaşma imzaladı

Türkiye ve Özbekistan arasında gerçekleştirilen sivil havacılık müzakerelerinde uçuş ağımıza Semerkant'ın eklenmesi konusunda mutabakat sağlandı.
  • Özbekler bizimdir bizim kalacak
  • maşAllah.
  • Tebrikler. Buhara'yı da isteriz.semerkand ve Buhara önemli.
  • Atlasglb hemen sefer açar buraya

Türkiye ve  Özbekistan arasında  gerçekleştirilen sivil havacılık müzakerelerinde uçuş ağına Semerkant'ın eklenmesi konusunda mutabakat sağlandı.

Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te yapılan müzakerelerde iki ülke arasındaki sivil havacılık ilişkileri, havayolu taşıyıcılarının uçuş noktaları ve frekans sayıları ele alındı. Sivil Havacılık Genel Müdür Vekili Bahri Kesici ve Özbekistan Sivil Havacılık Denetleme ve Kontrol Başkanı Tolib Uljaev'un başkanlık ettiği heyetler arası görüşmede, mevcut Hava Ulaştırma Anlaşması operasyonel ve teknik işbirliği konularını da içerecek şekilde revize edilerek Mutabakat Zaptı imzalandı. 

İmzalanan Anlaşmaya göre; Türk-İslam tarihinin önemli kentlerinden Semerkant, Türk taşıyıcıları için yeni varış noktalarından biri olarak belirlendi.  Böylece İstanbul-Taşkent arasında kullanılan mevcut 7 frekansın yanı sıra yeni sefer noktası olarak belirlenen Semarkant'a Türk taşıyıcıların 2017-2018 kış döneminde karşılıklı bir sefer 2018 yılı yaz sezonunda karşılıklı iki sefer düzenlemesi hususu karara bağlandı.

Müzakerelerde ayrıca  Türk taşıyıcıları için  Seul, Hongkong ve Bişkek noktalarının öte nokta olması konusunda da mutabık kalındı.  

SHGM Özbekistan ile anlaşma imzaladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Rus asıllı LAZ ~ 11 ay önce
Özbekler bizimdir bizim kalacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY ADINA ~ 11 ay önce
maşAllah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 11 ay önce
Tebrikler. Buhara'yı da isteriz.semerkand ve Buhara önemli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atlas ~ 11 ay önce
Atlasglb hemen sefer açar buraya

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000